Jump to content

Subariada - Polska złota jesień- zachód, Sudety - 16-23 października


Miłosz Rzeźnik

Recommended Posts

Moi drodzy, kolejny raz dostosowujemy się maksymalnie do warunków narzuconych przez COVID i na szybko, po odwołaniu wyjazdu na Kaukaz ogłaszamy jesienny wyjazd po Polsce zachodniej. Wyjazd według tego programu miał już miejsce w sierpniu i sądząc po relacji na forum podobał się. TUTAJ RELACJA:

Termin:  16-23 października
 
Dojazd/powrót: Spotykamy się 16 października o 9:00 na stacji paliw Lipro Żnin Lipro Petrol, Adama Mickiewicza 92, 88-400 Żnin - tutaj: https://maps.app.goo.gl/r3nLhswfJAAdj1Yb8
23 października po południu (około 15:00) oficjalnie kończymy wspólny wyjazd. Zakończenie wyprawy nastąpi najpewniej w Kamieńcu Ząbkowickim.
 
Trasa Trasa liczy około 900 km. Główne "przeloty" realizujemy drogami utwardzonymi. Jazdy w terenie to głównie drogi gruntowe i szutrowe, które przy dobrej pogodzie nie przedstawiają trudności dla naszych aut. Jednak po deszczu stopień trudności w niektórych miejscach wzrasta. Przy dobrych warunkach pogodowych trasa jest do przejechania nawet na oponach szosowych, jednak na oponach AT (jeśli ktoś ma) będzie fajniej.
 
Paliwo: Nie ma potrzeby zabierania kanistrów. Przyjedźcie proszę na spotkanie ZATANKOWANI DO PEŁNA.
 
Noclegi: Wszystkie noclegi są pod dachem - w hotelach lub pensjonatach. Nie spodziewajcie się pięciogwiazdkowych hoteli, jednak staramy się, aby miejsca noclegowe były przyjemne i wyjątkowo klimatyczne. Zwykle staramy się dobrać pokoje zgodnie z podziałem na samochody.
 
Wydatki
Ceny artykułów spożywczych, restauracji oraz paliwa znacie - w końcu jeździmy po Polsce.
Suma opłat za noclegi będzie znana dokładnie po skompletowaniu grupy. Wstępnie należy założyć 100-120zł za osobę za noc. Dzieci poniżej 12 lat czasem mają zniżki na nocleg.
Suma opłat za wstępy to około 350-400 zł od osoby dorosłej.
Dzieci, uczniowie i studenci mają zniżki 20-30% na wstępy, więc kwota będzie dla nich niższa.
Zakładamy następujące obiekty/atrakcje płatne:
- Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
- Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i nietoperzy w Pniewie
- Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu
- Fabryka Historii - Arado
- Zamek Książ
- Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim
- Nocne zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej
- Muzeum Sztolni Walimskich
- kopalnia złota w Złotym Stoku
Ostateczny "skład" atrakcji może ulec zmianie.
Do tego postaramy się w każdym obiekcie noclegowym zorganizować kolację. Prawdopodobnie z uwagi na logistykę wszędzie (lub w większości) menu będzie ustalone z góry i będziemy znali dokładny koszt - który oczywiście Wam podamy.
 
Za noclegi oraz zamówione atrakcje będziecie się rozliczać gotówką, z przewodnikiem, na początku wyjazdu (w pierwszy dzień).
 
Dokumenty: Nie zapomnijcie dowodów osobistych i prawa jazdy. Z uwagi na zniżki do różnych atrakcji osoby, którym takowe zniżki przysługują (młodzież, studenci) powinny zabrać ze sobą odpowiedni dokument (np. legitymacja szkolna).
 
Co koniecznie zabrać:
- dobry humor, odporność na trudy podróży, ciekawość świata
- rękawiczki, latarkę (najlepiej czołówkę), przynajmniej jeden komplet ubrań, które możecie bez żalu ubrudzić, podrzeć itp. Solidne obuwie turystyczne. Część czasu spędzamy w terenie i choć zwykle jest on łatwy, to jednak jesienna pogoda jest nieobliczalna i może nam przyjść "taplać" się w błocie, dlatego odpowiednia odzież na każdą pogodę jest bardzo ważna.
- każde auto powinno być wyposażone w sprawne CB Radio.
 
Czy zabierać jedzenie? Dogrywamy ten temat, ale najpewniej wszystkie posiłki będą w restauracjach i w obiektach, gdzie nocujecie. 

Wpisowe na tą wyprawę wynosi 1400 zł od samochodu.
 
 
ZAPISY START!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...