Jump to content

Wymiana żarówek zegarów Legacy IV

Recommended Posts

Hej, w związku, z tym, że raczej padły mi żarówki w zegarach, przy temp i przy poziomie paliwa, chciałbym to jakoś wymienić, być może we własnym zakresie o ile to nic "karkołomnego". Czy posiada ktoś jakiś manual lub opis - najlepiej krok po kroku, jak zdemotnować zegary, jak wymienić żarówki i na jakie?

Na chwilę obecną sytuacja przedstawia się tak:

IMG_6274.jpg

Edited by kamul

Żarówek nie wymieniałem ale zegary owszem wyjmowałem. Masz tylko trzy wkręty:

- 1 od góry, na wierzchu, widoczny na twojej focie, jest na tym "daszku"

- 2 wkręty trzymają zegary od dołu i musisz zdjąć dolna osłonę kiery żeby się do nich dostać. 

Odpinasz wiązkę i wyjmujesz zegary podważając od dołu i z tyłu zegarów - uważaj żeby nie porwać materiału na daszku. 

2 minuty temu, frisco napisał:

i musisz zdjąć dolna osłonę kiery żeby się do nich dostać. 

Dzięki :) Może głupie pytanie, ale jak to się trzyma? Wkręty, spinki? Czego szukać, żeby nic nie uszkodzić.

Edited by kamul
Teraz, kamul napisał:

Może głupie pytanie, ale jak to się trzyma? Wkręty, spinki? Czego szukać, żeby nic nie uszkodzić.

Najpierw osłona na samym dole - nad stopami/pedalami, tu są 3 spinki. Tu jak dobrze kojarzę jest też port OBD2 do odpięcia (2 wkręty od wewnątrz osłony).

Potem boczna osłona deski - podważasz lekko, ona jest na wcisk na 3 zapadkach. 

Jak te zdejmiesz to masz dostęp do tej właściwej osłony kiery, więc:

- odkrecasz jeden wkręt w dolnej prawej stronie osłony

- podważasz osłone najlepiej od tej strony gdzie zdejmowałes boczną osłonę deski, czyli od góry i jednocześnie masz dostęp do wiązki od przycisków regulacji lusterek etc 

Podważasz  z każdej strony i tyle. Nic trudnego, byle nie na siłę. Ta osłona jest na 1 wspomnianym wkręcie plus 5 może 6 zapadek.

Opis na bazie wersji US, może być jakaś delikatna różnica gdzieś ale to pierdoły. W EU jest chyba czujnik temp kabiny jeszcze ale nie jestem pewien. U mnie jest w tunelu środkowym, dosłownie 2 cm od tej osłony.

• Like 1