Skocz do zawartości

Szyberdach outback 2007


olej

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent outback H6 polift 2007. Miał dwa przypadki kiedy to szyber nie chciał się zamknąć. Oba z położenia otwarty do pierwszego przystanku. Raz zamknąłem go ręcznie, poszło płynnie, bez oporu i działał potem normalnie. Drugi raz też zamknięty ręcznie, też bez oporu ale już nie chce normalnie działać. Otwiera się po kawałku - ci kilka cm stop albo leci do tyłu normalnie i czasem staje w przypadkowym miejscu. Nie słychać aby motorek jakoś się wysilał czy coś szurało/zgrzytało. Czasem stanie i tylko słychać cykanie przekaźnika przy próbie dalszego otwierania/zamykania. Bywa że się odwiesi i ruszy albo i nie i trzeba na korbę. Próba zatrzymania zamykania ręką wymaga dużo siły więc silnik raczej nie ma tam jakiś specjalnych oporów do pokonania. Czy to się mogło jakoś rozkalibrować? Manual podaje procedurę po awaryjnym zamknięciu ale jest to jakieś nie jasne i albo źle zrobiłem albo to nie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogły skończyć się szczotki w silniczku lub na prowadnicach jest jakiś opór który powoduje wyłączenie silniczka. Gdybyś miał dostęp do silniczka spróbuj w niego popukać i jeśli zacznie działać znaczy że szczotki. U mnie tak było.

Edytowane przez Djet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...