Skocz do zawartości

Nierówne zużycie opon


AmForek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Proszę o radę albo odesłanie mnie do jakiej dyskusji, bo problem chyba często występuje. Zauważyłem, że prawa przednia opona jest ścinana od zewnątrz. Lewa jest w porządku. Przy zbyt dużej zbieżnosci chyba obie przednie opony scinałyby od zewnątrz? Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na zbieżność i bedziesz wszystko wiedział. Nie widzę sensu zadawania takich pytań przez internet jak i odpowiadania na nie. Tam wszystko obadają i albo Ci ustawią poprawną zbieżność od ręki, albo Ci powiedzą co kupić i wymienić.

Edytowane przez klev
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AmForek18 napisał:

Proszę o radę albo odesłanie mnie do jakiej dyskusji, bo problem chyba często występuje.

No właśnie nie występuje często, więc tak jak @klev poradził udaj się na sprawdzenie wszystkich kątów w zawieszeniu. Nie uderzyłeś kołem o coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AmForek18 napisał:

Przy zbyt dużej zbieżnosci chyba obie przednie opony scinałyby od zewnątrz? Jaka może być przyczyna?

co innego zbieżność osi, a czymś innym jest ustawienie poszczególnych kół na osi.

Lewe koło może być ok, a prawe po jakimś strzale w krawężnik albo sporą dziurę już niekoniecznie.

Najlepsze co możesz zrobić to sprawdzić wszelkie gumy i łączniki w zawieszeniu, a potem wycieczka na zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AmForek18 napisał:

Przy zbyt dużej zbieżnosci chyba obie przednie opony scinałyby od zewnątrz?

To prawda, ale przy założeniu,że inne parametry są ok . Nie chodzi tylko o zbieżność- sprawdź pozostałe kąty WSZ, PSZ, PK. ,a  resztę też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...