Jump to content

Nierówne zużycie opon

AmForek18
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Proszę o radę albo odesłanie mnie do jakiej dyskusji, bo problem chyba często występuje. Zauważyłem, że prawa przednia opona jest ścinana od zewnątrz. Lewa jest w porządku. Przy zbyt dużej zbieżnosci chyba obie przednie opony scinałyby od zewnątrz? Jaka może być przyczyna?

Jedź na zbieżność i bedziesz wszystko wiedział. Nie widzę sensu zadawania takich pytań przez internet jak i odpowiadania na nie. Tam wszystko obadają i albo Ci ustawią poprawną zbieżność od ręki, albo Ci powiedzą co kupić i wymienić.

Edited by klev
  • Upvote 1

1 godzinę temu, AmForek18 napisał:

Proszę o radę albo odesłanie mnie do jakiej dyskusji, bo problem chyba często występuje.

No właśnie nie występuje często, więc tak jak @klev poradził udaj się na sprawdzenie wszystkich kątów w zawieszeniu. Nie uderzyłeś kołem o coś?

4 godziny temu, AmForek18 napisał:

Przy zbyt dużej zbieżnosci chyba obie przednie opony scinałyby od zewnątrz? Jaka może być przyczyna?

co innego zbieżność osi, a czymś innym jest ustawienie poszczególnych kół na osi.

Lewe koło może być ok, a prawe po jakimś strzale w krawężnik albo sporą dziurę już niekoniecznie.

Najlepsze co możesz zrobić to sprawdzić wszelkie gumy i łączniki w zawieszeniu, a potem wycieczka na zbieżność.

6 godzin temu, AmForek18 napisał:

Przy zbyt dużej zbieżnosci chyba obie przednie opony scinałyby od zewnątrz?

To prawda, ale przy założeniu,że inne parametry są ok . Nie chodzi tylko o zbieżność- sprawdź pozostałe kąty WSZ, PSZ, PK. ,a  resztę też nie zaszkodzi.