Jump to content

Komfortowe kierunkowskazy

Recommended Posts

A dlaczego nie. Wpinalem takie cudo w Trafic'a z 2015 roku. Gdzie elektroniki też jest od groma. Śmiało. Bo tam niema filozofii żeby to podłączyć.

• Upvote 1

Co prawda nie BRZ a GT86, ale montowałem kilka lat temu podobny moduł u Zdanowicza. Działał. To wtedy chyba Quasar Electronics był.

• Thanks 1

@przemekka mam w swoim BRZecie ustrojstwo tego typu i działa. Nie idealnie, ale działa.

Problemem (jak dla mnie nie istotnym) jest to, że zdesynchronizował się dźwięk kierunkowskazu z migaczem. Przy włączeniu tego "komfortowego" modułu "pyka" tylko raz (miga 3 razy oczywiście). Zdarza się również, że przy zwykłym użyciu kierunkowskazu też dźwięk nie pokrywa się z miganiem.

Edited by Michał Krupa
  • Thanks 1

Bo problemem tego urządzenia jest to że ono podaje 12V na żarówki a nie zwiera styki manetki. Dlatego to tak działa. Chciałem sobie kiedyś taki zrobić. Właśnie który by działał zamiast manetki. I chyba wrócę do tego, bo mi się przypomniało default_smile.png

Ale dzięki temu że działa to tak jak działa, jest uniwersalny i można w dosłownie każdym samochodzie zamontować.

bardziej rozbawiło mnie

Cytat

* Urządzenie nie działa prawidłowo w samochodach BMW, Peugeotach serii x07 oraz x08, oraz innych w których każda lampa kierunkowskazu jest sterowana indywidualnie przez body komputer

w samochodach BMW jest jakiś globalny problem chyba z kierunkowskazami :yahoo:

• Like 1
  • Haha 3
  • 3 weeks later...

Ciekawy patent. Choć za każdym razem jak widzę jakiś moduł komfortu, który mógłbym zamontować u siebie to myślę wtedy, że to kolejna rzecz, która może się zepsuć :biglol:

26 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Ciekawy patent. Choć za każdym razem jak widzę jakiś moduł komfortu, który mógłbym zamontować u siebie to myślę wtedy, że to kolejna rzecz, która może się zepsuć :biglol:

Ja znów, że kolejna rzecz która ułatwi jazdę.