Jump to content

GH... nie tego szukałem

Kotolot

Recommended Posts

Jak zapewne każdy z tu obecnych, od najmłodszych lat przeglądałem tony aukcji motoryzacyjnych i miałem miliony pomysłów na samochód jaki chciałbym kupić. Rzeczywistość i zawartość portfela jednak skutecznie weryfikuje nasze plany, więc ograniczyłem się do trzech podstawowych aspektów: 1. napęd 4x4   2.  Niewielki rozmiar nadwozia   3. Najbardziej usportowiona wersja na jaką pozwoli mi bankowe konto.

Wybór padł na Alfa Romeo Brera lub Subaru Impreza. Tu muszę nadmienić, że z upragnieniem szukałem blob eye’a, wersji co najmniej WRX lub chociaż GH w sportowym body....tak właśnie spadały moje wymagania podczas przeglądania ofert oraz cen dobrych egzemplarzy.

Przy Subarakach oczywiście następowała weryfikacja aukcji na forum i w tym miejscu dziękuję wszystkim za pomocne opinie.

W ten właśnie sposób udało mi się trafić na grafitowego lanosa. Model bardzo forumowy, ponieważ dwóch poprzednich właścicieli stąd się wywodziło (jeśli mogę podać to @grizus i @rsc  pomocny bardzo był też @beren) Baa, nawet dostałem link do poprzedniej sprzedaży. Dzięki temu, oraz że pochodzi z polskiej dystrybucji (wyprodukowany 2008 sprzedany dopiero 2010) byłem pewien, że jest to egzemplarz bezwypadkowy oraz pewny. Przebieg w momencie zakupu 93 tysiące, jak dla mnie nówka sztuka!

Niestety mimo wszystkich zalet nie był ubrany w tak upragniony kolor białej perły oraz sportowy pakiet wizerunkowy przez co długo jeszcze szukałem „bardziej odpowiedniej” sztuki.  Ostatecznie jednak postawiłem na aspekty techniczne i postanowiłem, że przymknę oko na wygląd.

Auto przez poprzedniego właściciela wyposażone zostało w tłumik końcowy oraz fotele oraz GAŁKĘ ZMIANY BIEGÓW :D z wersji STI co w przypadku dwóch ostatnich pozycji średnio mi odpowiadało, bo jak to mogę „bujać się” w naklejkach STI z wolnossącym sercem pod maską. Po kilkuset kilometrach jednak w tych fotelach stwierdziłem, że spokojnie można lać na niepochlebne opinie bo krzesełka są super wygodne. Bardzo fajnym dodatkiem do auta były 18 calowe felgi ATS DTM.

Pozwolę sobie zamieścić foto z jednej sprzedaży – jak wyglądał samochód w momencie kupna. (Ja nie mam takich umiejętności fotograficznych, foto wrzucał kiedyś @grizus na forum)image.png.900289d0ba9b0e3dbfdf5b9d4e07cd5d.pngimage.png.93b68947c65c55236391a5bdf453a14a.pngimage.png.a693559a2be1f64e1370c429a08e0e27.png

Noo i właśnie, dochodzimy do najważniejszego. W samochodzie należałoby coś pozmieniać.

Mod nr 1. Tutaj proszę okazać litość, ale tak piękny egzemplarz lanosa zagazowałem. 
Na swoje usprawiedliwienie mam, że jest to auto na dłuższe trasy dojazdu dom rodzinny/miejsce zamieszkania oraz że zrobiłem to w polecanym przez Yaco zakładzie z dużym doświadczeniem w gazowaniu Subaru by nie zrobili mu dużej krzywdy. Wrzucono instalację ZAVOLI co jest manufakturą BRC i aktualnie sprawuje się bez zarzutu.

Mod nr 2. Śruby kół ( stare straaasznie zardzewiały) z antykradzieżówkami oraz żarówki wymienione na Osram Night Breaker (tak, powinienem zrobić test na pustej ścianie ale no...too late)

image.png.7beb03e04bf709855ea53221cbc9492b.png

image.png.1e1d15dc871c1d73af5d72b1ff0e9bc9.png

Mod nr 3. Zderzak tylny oczywiście z dyfuzorem. W tym momencie muszę się pochwalić, że pierwszy raz w życiu lakierowałem tak duży element karoserii. Oczywiście by zaoszczędzić i auto dojeździło jakoś do docelowego lakierowania całości, ale nie wyszło bardzo źle :)

image.png.b72ca7664cd3bd5270976ce49e505711.pngimage.png.44eb34b5ea82261f31bf2c7f50b09b48.png

Mod nr 4. Chlapacze. Tu udało mi się znów budżetowo dostać za 40zł komplet fartuchów w kształcie praktycznie prodrive’ów do których dorobić musiałem aluminiowe mocowania. Całość na pewno w montażu mniej przyjazna od np. Rally armour (czerwone R.A są zaiste piękne J) ale za tę różnicę ceny jest to do przełknięcia.

image.png.0e9fe0bdf618f57c5b1e1fab4158ef40.pngimage.png.d664e28436c5efc89e7a365d6ef6fedb.png

Z początku trochę się zwichrowały, poprawiłem to dopiero później dodając na jakiś czas od spodu wzmocnienia.

Mod nr 5. Wyklejanki- na niego chyba najbardziej czekałem ponieważ tylne światła strasznie nie podobają mi się w fabrycznej wersji. (oklejenie świateł i listwy zdaje się wyniosło mnie 350 zł)

image.png.d4873e64c3195cc41d8e12a364ed5721.png

Było jeszcze kilka małych blacharskich poprawek przy tylnej klapie oraz światłach, a także wymiana oleju w silniku i skrzyni no i oczywiście zmiana felg ze „ślicznych” zimowych OEM na letnie ATS.

Aktualnie wertuję forumowy temat hamulców by dobrać coś do czterotłoczka z GT jaki udało mi się kupić. Za tym rzecz jasna pójdzie konieczność wymiany zimowych felg na większe (przez cenę oraz wygląd rozglądam się za białym kompletem ATS ale może trafi się coś innego).

Dla wytrwałych którzy doczytali moje wypociny do końca zamieszczam kilka aktualnych fotek. Dzięki za każdą pomoc jaką mi dajecie na forum :) 

image.png.3837bee64f53d81e43f0b22484ae358f.png

image.png.c6b875ef99ea7585cc38f061387417ce.png

image.png.4e7440d98b75ebcfeed0d97eea344fc1.png

• Like 11

sam kupiłem RS, z maską, felgami i lotką od WRX, lotka chyba nawet od STi, do tego mam na felgach STi, z początku było mi trochę głupio, takim udawanym wrx'em, ale zakochałem się w aucie w dupie mam jak się komuś nie podoba :D

Fajna świnia!

na reprymendę zasługuje jednak brak świni na lusterku! :OO:

• Like 2

1 minutę temu, 1uq napisał:

sam kupiłem RS, z maską, felgami i lotką od WRX, lotka chyba nawet od STi, do tego mam na felgach STi, z początku było mi trochę głupio, takim udawanym wrx'em, ale zakochałem się w aucie w dupie mam jak się komuś nie podoba :D

Fajna świnia!

na reprymendę zasługuje jednak brak świni na lusterku! :OO:

wielkie dzięki:D też się już zacząłem przyzwyczajać a dźwięk cieszy za każdym razem przy dodaniu gazu. Właśnie szukam lotki od STI bo lepiej wygląda tylko ciężko dostać:)

A co do świnki to poprawię się słowo ! :D 

1 minutę temu, Kotolot napisał:

dźwięk cieszy za każdym razem przy dodaniu gazu

u mnie na razie tylko jak się zagrzeje, bo zimna osłona kolektora brzęczy, ale już mam temat umówiony i będzie podmianka kolektora z STi :P

2 minuty temu, Hookie napisał:

Sztos koło. :D Brawo za naprawienie seryjnych świateł. Fotele z STI są mega. ;) Niech się jeździ jak najlepiej!

Wielkie dzięki Hookie, dlatego drugi komplet w bieli wleci na zimę ;) 

1 minutę temu, 1uq napisał:

u mnie na razie tylko jak się zagrzeje, bo zimna osłona kolektora brzęczy, ale już mam temat umówiony i będzie podmianka kolektora z STi :P

mogę szczerze polecić taki mod, chociaż na dłuższą trasę współczuję pasażerom z tyłu :D 

1 minutę temu, Kotolot napisał:

współczuję pasażerom z tyłu :D 

najlepsze, ze ja nie będę jechał z tyłu więc trudno, "wielu z was zapewne zginie, ale jest to poświęcenie na które jestem gotów" :D

• Haha 1

Fajna. Jakby była moja to bym wrzucił czarny felunek, duża lotka na tył i grill plastidipem te ramki na czarno. I taką all black mógłbym się wozić :)

A masz kolektor różnoodległościowy?

PS. pomyśl jeszcze o nakładkach na progi. Dwie niepozorne listewki a wizualnie sprawiają, że auto wygląda meeega tłusto

Edited by The_Sickness

Godzinę temu, The_Sickness napisał:

Fajna. Jakby była moja to bym wrzucił czarny felunek, duża lotka na tył i grill plastidipem te ramki na czarno. I taką all black mógłbym się wozić :)

A masz kolektor różnoodległościowy?

lotki z STI wlasnie szukam co jakiś czas, to samo z przednim zderzakiem w komplecie z grillem najlepiej all black z siatką jak w Wrx. Niestety czesci z tych wersji ciezko dostać a aktualnie skupilem sie na hamulcach zeby coś fajnego spod tej felgi wyglądało :) aktualnie mam zloty czterotloczek z wrx zakupiony ale chyba przemaluje na czerwono
kolektor taki zeby robił bul bul bul z tego co doczytalem? No nie wiem moze pozniej wjedzie, chociaz chcialem raczej samochód troche podniesc zamiast obnizyc zeby polatac po śniegu czy szutrze 

Godzinę temu, Kotolot napisał:

chociaz chcialem raczej samochód troche podniesc zamiast obnizyc zeby polatac po śniegu czy szutrze

ja mam jeszcze niestety obniżonego (podobno eibachy) jak tylko potwierdzę, to albo wracam do serii, albo jeszcze seria + 2 - 3 cm w górę. W tym momencie nie mogę podjechać przodem pod krawężnik żeby zaparkować. Poza tym podobają mi się "wysokie" lanosy :thumbup:

Tak, te światła są naprawdę fajnie zaprojektowane i ładnie wyciągnięte na bok karoserii tylko ze przezroczyste pasują tylko do białej świni a na ciemnej uważam trzeba foliować bo odpustowo :) 

Ja kupowałem, z zamysłem częstych wyjazdów w góry na przykład i zawieszenie na zimowych oem 16” kołach fajnie sobie radzi, trochę się martwię ze po wymianie hamulców na większych felgach będzie gorzej, może ewentualnie zmiana sprężyn jeszcze wleci 

W dniu 13.09.2020 o 00:52, VEC napisał:

Fajne auto, fajny kolor, fajne mody :) Bardzo lubie Lanosy. Szczegolnie ta folia na lampach i blendzie in plus :)

Dzieki bardzo, też sie szybko przekonałem do lanosa, kiedyś przyuważyłem jedną Panią na oglądaniu z zaciekawieniem, po czym stwierdziła, że „bardzo ładny, taki hatchbackowy” 

Tylne lampy bardzo w pytkę! Seria mnie też nie do końca się podoba - Twoje wyglądają o niebo lepiej uważam. Gratuluję, bo samochód ogólnie zacnie się prezentuje.

2 minuty temu, 1uq napisał:

No! Już lepiej!

Taka troche świnia "low-profile" :D

Mówiłem, że się poprawię :D no właśnie widziałem u @arkitekt w wątku taką discreet szarą i mi sie spodobało bo wyglada mniej jak naklejka, jeszcze mi chłopaki w sticked’ dobrali folię metalic prawie jak lakier i jest calkiem calkiem 

16 minut temu, Kotolot napisał:

Mówiłem, że się poprawię :D no właśnie widziałem u @arkitekt w wątku taką discreet szarą i mi sie spodobało bo wyglada mniej jak naklejka, jeszcze mi chłopaki w sticked’ dobrali folię metalic prawie jak lakier i jest calkiem calkiem 

to nie mów głośno, żeby się @eurojanek nie dowiedział, że nie od niego brałeś :biglol:

ale serio fajnie fajnie ;)

gang lanosów :thumbup:

• Haha 1

• 3 weeks later...

Nareszcie udało się skompletować wszystkie elementy do największego do tej pory moda- przedniego osprzętu instalacji hamowania :) jeszcze tylko zrobię kilka testów drogi hamowania na zmierzonym odcinku by wiedzieć czy „Warto było szaleć tak” i wrócę z podsumowaniem.

CBBC9DC1-96EB-4801-9A37-5DB4BED9555C.jpeg

Edited by Kotolot
  • Like 3