Skocz do zawartości

Forester SG 2,0x słaby duże spalanie


Dragofor

Rekomendowane odpowiedzi

Po wypięciu przeplywki falował aż się w miarę uspokoił,przez pierwsze kilometry dziwnie się zachowywał ( co normalne) może była lekka poprawa co do osiągów. Ale po zapięciu przeplywki dzisiaj rano. Jechał całkiem całkiem przez  paręnaście kilometrów i jak odstawiłem dzieciaki do szkoły i wróciłem do auta to było już tak jak wcześniej. Jakieś sugestie może z tym że czasami jedzie dobrze problem jest ze stykiem w kostce przepływomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć że wszystko zaczęło się od wymiany sondy lambda. Może ja trzeba wziąć na tapetę. Na początek to ja odpiąć. Bo jak przeglądam wątek to nie próbowałeś tego. Wymieniłeś i uznajesz że ona jest ok. Ona może kłamać. Odepnij ją, zobacz jak jedzie. Jeśli się dużo poprawi to jest pewnie usskodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 11:54, Dragofor napisał:

Ok z gazem sprawdzę ale czy jest możliwe żeby sonda oszukiwała? Przypominam że auto z odpieta sonda zachowuje się tak samo i w pewnym momencie również odzyskał mocy na chwilę po kilku minutowym postoju.

Wspominałem że  z odpieta sondą też zachowuje się dziwnie chyba że to było moje odczucie. Może w przypadku awarii sondy jedzie z mapy w kierunku bogato? I stąd podobne zachowanie. W każdym bądź razie z sonda czy bez jedzie prawie identyczne.

 

Ewemarkam  nie twierdzę że jest sprawna.... Muszę się jeszcze przyjrzeć kolektorów wydechowemu posciągam osłony i sprawdzę jego szczelność, może się tam coś odSubarowalo..

Edytowane przez Dragofor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak mówiłem sprawdziłem kolektor. Wydechowy. I co i zabije gnoja tlumikarza. Kolektor popękany w kilku miejscach. Ale widać że już było coś robione. Pospawalem w pracy sam i dzisiaj będę wracał zobaczymy co i jak.cbeb94dcf03bb7f455fbbfe80827512d.jpg8e712fb483a46441a9dd0c5e5b6bf384.jpg3a3401a697807f68be6dec45b57f93a8.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie słyszałeś że pierdzi? 
Uwierz mi że jak bym słyszał to bym już dawno zaglądał. Nic nie było słychać. Dopiero po zatkaniu wydechu i sprawdzeniu pianka do nieszczelności wyszło 5 dziur. Jest lepiej sprawdzę jeszcze na S6 Koszalin jak to się ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, lepiej ? 
Z brakiem mocy. Na pędzlu nie jechał jak odpuściłem szedł lepiej. Teraz już nie ma tego objawu/symptomu. Ale nie wiem jak z rozpędzaniem się przy większych prędkościach i co z v/max bo potrafił na 160 się zatrzymać

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno skończyło się delikatne przydlawianie i kołysanie obrotów po wysprzegleniu z większych obrotów, gdzie wcześniej potrafił prawie zgasnąć ( zawory były robione). Teraz tego nie ma wysprzeglam a obroty stoją jak "młodemu". Sam start spod świateł jest płynny i w miarę dynamiczny "bez przyczepy".

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem sito z kolektora na kolankach przy głowicach. Ale takich objawów jak Ty to nie miałem. U mnie było nawet słychać przedmuchy podczas jazdy. Do tego stopnia że na przemian byłem w stanie usłyszeć z której strony default_biggrin.png

Tu było pęknięte na obu "szyszkach" gdzie schodzą się rury od wewnątrz najbardziej, mam wrażenie że działało to jak zwężka venturiego i zasysalo powietrze.

Wszystko ładnie, ładnie ciągnie ale niestety v max 170 i koniec jak znajdę chwilę czasu w pracy to wrzucę logi jakie udało mi się zrobić dzisiaj (pierwsze jakie zrobiłem) jak coś będzie nie tak to powiedz co mam zawrzeć i zrobię jeszcze raz default_happy.png

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny log może ktoś coś? Wiem że może forek 15 letnie NA to nie obiekt kultu ale może ktoś zerknie

 

http://cloud.tapatalk.com/s/5f743baa08390/romraiderlog_acce_20200930_080151.xls

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie AFR z gazem w podłodze jest za wysoki czyli za ubogi, widać nawet że mocno próbuje się ratować korektami dolewając nawet +11% paliwa.

Więc albo masz problem z podawaniem paliwa, albo lewe powietrze w dolocie, albo walniętą przepływkę lub lambdę widzącą więcej powietrza niż jest.

Przydałoby się też logowanie knocków czyli IAM, FKC i FLKC bo chyba cofa zapłony. No i Load.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 witam, jeszcze jeden log z dzisiaj po pełnym resecie i kilku zmianach.

Ten iam i resztę zrobię jak się ogarnę.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

http://cloud.tapatalk.com/s/5f772402dc2f6/romraiderlog_opopop_20201002_075058.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...