Jump to content

Skrzynia 4eat

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów wie jaki jest koszt panelu elektrozaworów do skrzyni automatycznej 4eat ? Niestety używki nie mogę znaleźć od paru miesięcy i chyba jedynym ratunkiem jest wymiana całego panelu. Wadliwy jest elektrozawór lock-up ;/

5 minut temu, Szizi napisał:

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów wie jaki jest koszt panelu elektrozaworów do skrzyni automatycznej 4eat ? Niestety używki nie mogę znaleźć od paru miesięcy i chyba jedynym ratunkiem jest wymiana całego panelu. Wadliwy jest elektrozawór lock-up ;/

https://parts.subaru.com/p/Subaru__/Automatic-Transmission-Valve-Body-PT030399-Valve-Control/49241898/31705AA261.html

Prędzej kupisz skrzynie używaną i tylko zawory przełożysz niż cały komplet zaworów. Warto kupić ze skrzyni która np ślizga, choć tutaj mogą być zdania podzielone. Bo najgorszy syf to ten który jest z tarczek, magnes tego nie wyłapie a blokuje zawory. 

44 minuty temu, Szizi napisał:

czy w każdej skrzyni są takie same elektrozawory ?

Dobrze żebyś podał jaka to skrzynia. Ale pewnie początek TZ1A. To jest jakby wersja skrzyni. 

Więc jaką masz i jaką chcesz wsadzić, tzn zawory z jakiej?

Są skrzynie TZ10 w SF przed liftem, jak u mnie, TZ1A to nowsza i taka siedzi w Forku SF po lifcie i SG, oraz nowsza jeszcze TZ1B. O starszych nie wspominam, bo takowe były np w legasiu albo imprezie. 

Edited by ewemarkam
  • Upvote 1

Teraz zauważyłem

Już pytałeś o skrzynie...

Jest problem, wypadało by naprawić skrzynie, albo chociaż przerzucić sam zawór od lockup. Ale myślę że jak znajdziesz jaką kolwiek skrzynie z TZ1B to zawory będą takie same. Tam są różnice już chyba tylko w przełożeniach. 

Edited by ewemarkam