Skocz do zawartości

Lampy dalekosiężne - wesem 183mm vs led bar


matmat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zakupiłem forestera sg i nocą czuje się jakbym jechał na oślep, chce dorzucić jakieś mocne źródło światła, ponieważ często jadę drogą krajową przez las i obawiam się zwierzyny :) . Poszperałem trochę i widzę, że dużo osób montuje dalekosiężne wesemy 183mm albo 150mm. w katalogu te lampy opisane są jako dalekosięzne, więc z założenia nie świecą mocno na boki. I tutaj pytanie czy takie lampy oświetlą mi także pobocze czy tylko sam asfalt np 200m przed autem. Może ktoś ma porównanie i może coś powiedzieć też o led barach, które są teraz bardzo popularne i można takiego kupić za 200 zł na znanym wszystkim serwisie aukcyjnym. Nie wiem czy iść w klasykę, czyli zamontowac sobie dwa takie duże halogeny okrągłe czy spróbować tych ledów. Wrzuciłem fotki poglądowo :)

image.png.8e45e6f2730db60331c1ebb267d20b22.png image.png.5dc7ac870f88628bb0ae1be505597c64.png

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Też dumam między, a między, ale bardziej jestem skłonny ku led bar. Lepsze światło i mniej prądożerne.

jakby co to mam jednego wesema 183mm, został mi z poprzedniego setupu, mogę pożyczyć do testów (Kraków) z możliwością sprzedaży okazyjnie jak się spodoba.

według producenta oświetla 400 metrów na żarówce H3 55W

 

aktualnie mam wesemy rajdowe 150mm, bardzo ładnie oświetlają (wg producenta 300 metrów żarówka H3 55W)

LEDy wątpię, żeby były bardziej oszczędne i oświetlały tak daleko, aczkolwiek mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matmat napisał:

można takiego kupić za 200 zł

Taki led bar to jest porażka przy wspomnianych wesemach, porządny kosztuje kilka razy więcej. Rozłożenie światła jest takie jak kolega wyżej wspomniał, led bara widzę bardziej w terenie, lampy dalekosiężne bardziej na drodze, dwie sztuki 183 świecą wystarczająco szeroko na pobocza i mega daleko :) Ogólnie jak masz wydać 200 zł na byle jakiego leda to kup wesemy, chyba że chcesz przeznaczyć więcej na dobre ledy to będzie uniwersalnie, w teren i na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie oprawki halogenów bez ledów na np h11 i do tego są ledy na odpowiednim portalu aukcyjnym 80-130zł które bez przysłony będą rozpuszczać szyby kierowcą z naprzeciwka...

żarówki 100 watowe być może mogą konkurować z tymi ledami a 55 żadna nieda takiego natężenia światła.

Dobry ledbar kosztuje, według mnie w niższym budżecie pierwszy setup będzie lepszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak
Miałem wasemy założone u siebie i bardzo fajnie świeciły daleko i szeroko. Nie było z nimi problemu. 4433f7db884724bed44af6632732d67d.jpg

Teraz mam założony Ledbara na zderzaku z opcja świecenia w dal i na boki. I swieci bardzo dobrze. Bez porównania z wasemami. dbffb9fa8971e3f49f61d46b4add1177.jpg

Myśle ze dobry ledbar będzie lepszy od wasem.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rafaelo napisał:

Powiem tak
Miałem wasemy założone u siebie i bardzo fajnie świeciły daleko i szeroko. Nie było z nimi problemu. 4433f7db884724bed44af6632732d67d.jpg

Teraz mam założony Ledbara na zderzaku z opcja świecenia w dal i na boki. I swieci bardzo dobrze. Bez porównania z wasemami. dbffb9fa8971e3f49f61d46b4add1177.jpg

Myśle ze dobry ledbar będzie lepszy od wasem.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dokładnie tak jest, mam 4 standardowe Wesemy na dachu w Land Roverze i 4 rajdowe Wesemy na masce w rajdówce. 

 

Do listwy ledowej nie mają podejścia żadnego ale wyglądają kozacko. 

 

 

rajd_swidnicki_hrsmp_2019_lr_fot_krzysztof_babisz_img_5309.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafaelo Jak się nazywa ten twój led bar? Gdzie kupiłeś? 

 

W sumie wychodzi z dyskusji, że halogeny wesem są super ale....ledy lepsze, tylko ważne, żeby najtańszego szitu nie kupić :) 

Szkoda, bo strasznie mi się podoba ten wygląd forka z ogromnymi dodatkowymi okrągłymi lampami z przodu :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafaelo Jak się nazywa ten twój led bar? Gdzie kupiłeś? 
 
W sumie wychodzi z dyskusji, że halogeny wesem są super ale....ledy lepsze, tylko ważne, żeby najtańszego szitu nie kupić  
Szkoda, bo strasznie mi się podoba ten wygląd forka z ogromnymi dodatkowymi okrągłymi lampami z przodu
 
 

Poszło PW


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dokładnie tak jest, mam 4 standardowe Wesemy na dachu w Land Roverze i 4 rajdowe Wesemy na masce w rajdówce. 
 
Do listwy ledowej nie mają podejścia żadnego ale wyglądają kozacko. 
 
 
rajd_swidnicki_hrsmp_2019_lr_fot_krzysztof_babisz_img_5309.thumb.jpg.13625cfe035bb212ce235c022bb3749c.jpg

W rajdówce tez miałem cztery wasemy 835b8d4052728c95618ea94ace3116db.jpg@Chojny jak byś potrzebował to zostały mi dwa wasemy ze śrubami montowane do skorupy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matmat napisał:

@Rafaelo Jak się nazywa ten twój led bar? Gdzie kupiłeś? 

 

W sumie wychodzi z dyskusji, że halogeny wesem są super ale....ledy lepsze, tylko ważne, żeby najtańszego szitu nie kupić :) 

Szkoda, bo strasznie mi się podoba ten wygląd forka z ogromnymi dodatkowymi okrągłymi lampami z przodu :D

 

 

 

Można kupić okrągłe, z ksenownem jako źródło światła. Robi robotę.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafaelo napisał:

@Chojny jak byś potrzebował to zostały mi dwa wasemy ze śrubami montowane do skorupy emoji39.png

 

Dzięki wielkie, na dzisiaj mam wszystkie jak potrzebuję, nawet nie wiem czy da radę tą skorupę zamontować do Legasia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się finalnie zdecydować więc stwierdziłem, że spróbuje budżetowo kupić kilka halogenów led (jeden kosztuje 22 zł). Biorę pod uwagę, że jak te się nie spiszą to  będę kupował coś lepszego, a te najwyżej dam gdzieś na dach do bagażnika, który dopiero planuje kupić. Czekam na płytę pod tablice rejestracyjną, na której to zamontuje i w weekend będę montować. Na zdjęciu na szybko przykręciłem wszystkie do deseczki i położyłem na zderzaku :D 

image.png.9f8b38e9b89944d2cedb139fa77b9fee.png

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaelo powiedz jaki koszt tego ledbara?
ps. pamiętajcie, że ksenon w halogenie słabo się sprawdzi bo będzie bardzo często włączany i wyłączany czyli wymęczy się + potrzebuje trochę czasu na "rozgrzanie się".

Ja za swojego płaciłem 250 zł u kolegów na wschodzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...