Jump to content

EyeSight niedomaga - prosty sposób na poprawę działania

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie ponownie, Skoda wraca na salony! :)

Nie wiem, czy inni też to zauważyli, ale EyeSight z czasem staje się mniej... czujny? Myślę, że tak to można określić. Zauważyłem po tym, jak często "gubił" linie oddzielające pasy - wystarczyło, by droga mocniej skręciła (droga ekspresowa dodam - kręta, ale w normach przewidzianych dla drogi ekspresowej), i już asystent utrzymania pasa się poddawał.

Poczytałem, pogrzebałem i okazało się, że to typowe - w końcu instrukcja zabrania dotykać elementów optycznych EyeSight, a one, jak wszystko w środku, z czasem się zwyczajnie brudzą.

Niby wewnętrzne materiały serwisowe informują, że system jest na to przygotowany i nie przeszkadza mu to w działaniu... ale praktyka użytkowników Subaru z tym systemem mówi co innego.

Wczoraj więc wziąłem się na sposób i wyczyściłem obiektywy "bezdotykowo" - przy pomocy sprężonego powietrza w puszcze.

Czy ES działa teraz tak samo jak na początku? Nie wiem, nie potrafię powiedzieć. Ale na pewno działa lepiej niż w sobotę, kiedy już mnie mocno swoim zachowaniem denerwował. Poprawnie i dość szybko odnajduje linie i utrzymuje je nawet na zakrętach. Sprawdzałem przy prędkości ok. 90 km/h - przy większej sprawdzę innego dnia.

Edited by Skodziarz
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 2
5 godzin temu, Skodziarz napisał:

Wczoraj więc wziąłem się na sposób i wyczyściłem obiektywy "bezdotykowo" - przy pomocy sprężonego powietrza w puszcze.

Baj de łej to "sprężone powietrze w puszcze" jest zapewne bezwonnym gazem propan- butan. Oba skrajnie łatwopalne.

Skoro szyba od wewnątrz potrafi "zarosnąć" nawet gdy zainstalowałem kabinowy filtr premium to dlaczego nie szkiełka na obiektywach? Nieludzkość działania Eye Sight już komentowałem. Wtedy gdy jest najbardziej potrzebny w deszczu, śniegu, mgle - wyłącza się. To nieludzkie.

• Like 1
W dniu 7.09.2020 o 12:46, Skodziarz napisał:

Witam po długiej przerwie ponownie

Dziw nad podziw, że jeszcze nie sprzedałeś tej swojej japońskiej Dacii  ;) 

Fajnie, że o tym wspomniałeś, bo kamery EyeSight jak każde inne soczewki trzeba co jakiś czas czyścić.  

Pytanie jak to robią w ASO ?

Nie sądzę, że jest to "rocket science", z którą każdy z nas, przy zachowaniu ostrożności i wyczucia, nie mógłby sobie równie dobrze poradzić jak ASO. 

Dziw nad podziw, że jeszcze nie sprzedałeś tej swojej japońskiej Dacii   
Fajnie, że o tym wspomniałeś, bo kamery EyeSight jak każde inne soczewki trzeba co jakiś czas czyścić.  
Nie sądzę, że jest to "rocket science", z którą każdy z nas, przy zachowaniu ostrożności i wyczucia, nie mógłby sobie równie dobrze poradzić jak ASO. 

A robią to na przeglądach w ASO ? Miałeś pozycję na fakturze ? wspominali, że oczka przetarli ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teraz, Snuff napisał:

A robią to na przeglądach w ASO ? Miałeś pozycję na fakturze ? emoji2955.png wspominali, że oczka przetarli ? emoji41.png

Na fakturze nie miałem i nie wspominali. 

Godzinę temu, Blixten napisał:

O ile pamiętam, producent uważa, że tego się nie czyści, więc ASO raczej tego nie robi.

Edited by Zyzol
42 minuty temu, Zyzol napisał:

O ile pamiętam, producent uważa, że tego się nie czyści, więc ASO raczej tego nie robi.

23 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Skoro szyba od wewnątrz potrafi "zarosnąć" nawet gdy zainstalowałem kabinowy filtr premium to dlaczego nie szkiełka na obiektywach?

Czyżby był Eye Sight samoczyszczący się?! No no no, szacun... Bo nawet w F-35 trzeba pilotowi przetrzeć szyby. Nawet w kapsule Sojuza czy w Space X! Nawet batyskaf Cousteau... Hm, tego ostatniego to nie jestem pewny ;)

moze eye-sight ma szyby kenta, jak na mostku   B)

tapatalked

Hmmm... tak cicho wirują ? A nie, to to właśnie tak hałasuje i wyciszanie XV nic nie da hehe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1