Jump to content

Legacy 4 2.0 Sohc 138km Lpg szarpie strzela


Recommended Posts

Witam.

 

Legacy 4 2.0 Sohc 138km 2005 rok

Autko kupiłem od szwagra dwa lata temu przy przebiegu 280 tys. Wtedy był robiony kompletny remont - rozrząd, hamulce, tłumiki, sprzęgło, wymiana świec w Plejada Wrocław. Od 2 miesięcy mam problem. Jechałem autostradą na tempomacie nad morze (lpg) Miałem lekką górkę, na 5 biegu 130 km/h i nagle zaczął szarpać . Wyskoczył błąd oraz kontrolka tempomatu. Odczytałem błąd P302 wypadanie zapłonu cylinder nr 2. Później jak miałem górkę, albo jechałem w korku przełączałem na benzynę i było ok. W chwili obecnej muszę lekko dodawać gazu bo jak dodam gwałtownie to strzela z wydechu, szarpie i tak jakby nie palił na jeden gar. Po przełączeniu na benzynę  objawy mniejsze ale też występują.  Wymienić świece, wyczyścić przepustnice, kupić nowe kable wn, bądź aparat zapłonowy?

 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, pavelwhitecky napisał:

Cieżko samemu odkrecić?

 

Dostęp jest średni. Ale generalnie problemów nie ma. Jak dokręcasz to naprawdę nie trzeba siły używać. Poszukasz w na YT mniej więcej z jaką siłą. 

Link to post
Share on other sites
pablonas nie wiem prawdopodobnie 30 tys km temu.

Wyprzedzam pytanie. Luzy zrobisz wszędzie, w zasadzie regulacja wygląda tak samo jak w poczciwym maluchu (tzw śrubki). A i silnika nie trzeba wyjmować

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wymieniłem świece na Denso, przewody, sprawdziłem moduł . Po wymianie  na chwilę przestał szarpać. W chwili obecnej znowu ma defekt. Szarpanie jest wyczuwalne do ok 1800 RPM. Dzisiaj na zimnym jak go odpaliłem to wyczuwałem takie minimalne zawahania silnika - cykliczne. Na obrotach nie było wahań. Pochodził około minuty i zapaliła się kontrolka Cruise. Podpiąłem interfejes ale nie było błędu. A kontrolka po paru odpaleniach  zgasła. Polecicie mi fachowy warstata w okolicach  Legnicy?

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli wszystkie czynności związane z wymianą układu zapłonowego wykonano należycie, auto nie gubi masy ( co było by dziwne że tylko na jednym cyl. Więc raczej odpada) to pozostaje ściągać głowicę bo raczej nieszczelny zawór się szykuje. Ps. Nieszczelny zawór oczywiście , że może doprowadzać do uszkodzenia kolejnych świec. Ostatnio miałem taki przypadek w tributte 2,0 tam wypalony zawór doprowadzał do pękania izolatora na świecy( w sumie poświęciłem trzy nowe świecy by się przekonać). Dobrze byłoby zbadać ciśnienie sprężenia z i bez oleju najlepiej na ciepłym silniku.

Link to post
Share on other sites

Zanim zabierzesz się za "rozwalanie" silnika. Podjedz do gazownika. Tylko takiego co naprawdę się zna, a nie do wczoraj jeszcze piekł chleb a dziś już zajmuje się gazem w autach.

Niech sprawdzi Ci całą instalację, a zwłaszcza wtryskiwacze, bo raczej ewidentnie tu leży problem.

 

PS. Elementy instalacji gazowej a w szczególności mechaniczne, nie są wiecznej kondycji i się zużywają. Już dawno trzeba było sprawdzić czy któryś z wtryskiwaczy się "skończył" , stąd te przerywanie i strzelanie w wydech. Jeden z wtryskiwaczy się zacina i dlatego szarpanie(brak gazu) lub strzelanie (przelewa). Po takiej awarii sypią się następne związane z mechaniką silnika.

Edited by MacGregor
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...