Jump to content

Legacy 4 2.0 Sohc 138km Lpg szarpie strzela

Recommended Posts

Witam.

Legacy 4 2.0 Sohc 138km 2005 rok

Autko kupiłem od szwagra dwa lata temu przy przebiegu 280 tys. Wtedy był robiony kompletny remont - rozrząd, hamulce, tłumiki, sprzęgło, wymiana świec w Plejada Wrocław. Od 2 miesięcy mam problem. Jechałem autostradą na tempomacie nad morze (lpg) Miałem lekką górkę, na 5 biegu 130 km/h i nagle zaczął szarpać . Wyskoczył błąd oraz kontrolka tempomatu. Odczytałem błąd P302 wypadanie zapłonu cylinder nr 2. Później jak miałem górkę, albo jechałem w korku przełączałem na benzynę i było ok. W chwili obecnej muszę lekko dodawać gazu bo jak dodam gwałtownie to strzela z wydechu, szarpie i tak jakby nie palił na jeden gar. Po przełączeniu na benzynę  objawy mniejsze ale też występują.  Wymienić świece, wyczyścić przepustnice, kupić nowe kable wn, bądź aparat zapłonowy?

Świece sprawdź. Zobacz jaka przerwa jest. Jeśli są zwykle, nie irydowe to spróbuj przerwę zmniejszyć. Jeśli objawy ustąpią to masz winowajcę.

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Świece sprawdź. Zobacz jaka przerwa jest. Jeśli są zwykle, nie irydowe to spróbuj przerwę zmniejszyć. Jeśli objawy ustąpią to masz winowajcę.

Cieżko samemu odkrecić?

10 godzin temu, pavelwhitecky napisał:

Cieżko samemu odkrecić?

Dostęp jest średni. Ale generalnie problemów nie ma. Jak dokręcasz to naprawdę nie trzeba siły używać. Poszukasz w na YT mniej więcej z jaką siłą. 

Świece, przewody, cewka.

Kiedy robione były luzy zaworowe?

No to do sprawdzenia. Po 30k potrafią już być podparte zawory.

pablonas nie wiem prawdopodobnie 30 tys km temu.

Wyprzedzam pytanie. Luzy zrobisz wszędzie, w zasadzie regulacja wygląda tak samo jak w poczciwym maluchu (tzw śrubki). A i silnika nie trzeba wyjmować