Jump to content

Błąd p0817 + P0700

Recommended Posts

Taka sytuacja, zajarzyły mi się ChEn + trakcja i cruise. Wcześniej tego dnia auto jeździło ze 150 km za miastem. Komputator pokazał błędy p0817 i p0700. Skasowane od razu wracały, silnik zgaszony i odpalony też nie pomogło. Pojechałem do sklepu, wróciłem z butelką oleju kujawskiego, odpalam i błędów już nie ma. Auto naprawione, należy się 50 ale chciał bym się dowiedzieć co potencjalnie może powodować ten błąd? H6 2008, jak świeciło to nie działał tempomat i selektor SI drive, skrzynia chodziła na S i migało to S na wyświetlaczu pod zegarami.

3 godziny temu, xt6 napisał:

Poszperaj troszkę w necie, z tego co wyczytałem to może być przekażnik albo wiązka rozrusznika.

https://www.autocodes.com/qa/53147/have-p0700-p0817-together-what-would-that-2005-subaru-outback

To widziałem, przekaźnik raczej nie kucnął, błędy zniknęły, auto jeździ. Na innej stronie traktującej o legacy/outbak pisali coś o czujniku położenia wybieraka skrzyni AT. Brudny i wyczyścić. Dość sprzeczne informacje w sieci. Na naszym forumie tylko jeden wątek powiązany da się znaleźć i też nic nie wnosi.

No i znowu, tym razem jeszcze jeden błąd wyskoczył o neutral czy parking coś tam. Auto nie chciało zapalić. Pół godziny postało i wróciło do normy.

Taki jest pomysł ale gdzie siedzi komp od skrzyni, a gdzie od silnika? Przekaźnik od rozrusznika sprawdziłem, wygląda okej, styki czyste.

Nic tam specjalnie nie widać, kable, izolacje itp, są całe, myszy nie zjadły. Wyjąłem wtyczki i wsadziłem na miejsce, chyba trzeba obserwować...

Godzinę temu, olej napisał:

Nic tam specjalnie nie widać, kable, izolacje itp, są całe, myszy nie zjadły. Wyjąłem wtyczki i wsadziłem na miejsce, chyba trzeba obserwować...

żyły trzeba przedzwaniać, tak to nic nie znajdziesz.

Na sprawdzanie kabel po kablu to na razie nie ma co się spinać, to wykwitło dopiero drugi raz w przeciągu miesiąca. Mam start na przycisk i czasem jak nacisnę hamulec to lampka na przycisku nie świeci albo zapala się z opóźnieniem, możliwe że próba odpalenia w takiej sytuacji powodowała te błędy. Wcześniej tego nie zauważyłem. Kierownica zasłania ten przycisk. Spróbuje złapać sytuację jak nie zaświeci i odpalić.