Jump to content

Tempomat Impreza GD

Recommended Posts

Cześć, jako że nie znalazłem podobnego tematu, zakładam swój. Chciałbym dołożyć tempomat do swojej Imprezy. Z tego co wiem, był on dostępny na rynek amerykański. Czy da się to zrobić plug and play na zasadzie kupuję manetkę tempomatu, wpinam w gniazdko i zaczyna działać?

W dniu 30.08.2020 o 18:06, gomis napisał:

Cześć, jako że nie znalazłem podobnego tematu, zakładam swój. Chciałbym dołożyć tempomat do swojej Imprezy. Z tego co wiem, był on dostępny na rynek amerykański. Czy da się to zrobić plug and play na zasadzie kupuję manetkę tempomatu, wpinam w gniazdko i zaczyna działać?

Teretycznie, jeśli masz czujnik pedału sprzęgła oraz podwójny czujnik wciśnięcia hamulca to powinno działać gdy wrzucisz tylko manetkę. Bo przepustnicę elektroniczną masz. 

Tu masz link do schematu elektrycznego:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Impreza/2007/2007 Service Manual/Wiring/WI Wiring Sys.pdf

3 godziny temu, niebieski708 napisał:

Nie trzeba... można mieć i normalną. Też szukam patentu jak to bezinwazyjnie założyć u siebie. 

Racja nie trzeba. Ale w starszych samochodach z przepustnicą na linkę tak łatwo nie jest. Też szukałem do Siebie, ale muszę mieć gruszkę do cięgna. sterownik osobny do tego. no i manetka (to akurat mam). 

• Upvote 2

Mam takie czujnik które są montowane przy pedałach (hamulec, gaz) działają zero jedynkowo (zwykły styk) od Imprezie US. Kiedyś zamawialiśmy w Subaru KOCAR jak auto miało problem z tempomatem. Z tego co pamiętam tam też jest regulacja śrubą (przy montażu ustala się wysokość). Jak będziecie zainteresowani to mogę poszukać w garażu bo ostatnio robiłem porządek i gdzieś je wrzuciłem :biglol:. Z tego co pamiętam nowe zamontowaliśmy a stare zostały w opakowaniu więc raczej będzie numer produktu.

Nie jestem pewien ale chyba był wymieniany czujni w skrzyni biegów.

2.5 RS w standardzie posiada tempomat.

Edited by llkuba

Dokładasz do takiej jaką masz. Tempomat występował w tej i tej przepustnicy. Jak wyżej kolega pisał, elektroniczną podobno latwiej ogarnąć. W tej z linką trzeba dodatkowo przewody do kompa puszcać itd więcej rzeźby.