Skocz do zawartości

Tempomat Impreza GD


gomis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że nie znalazłem podobnego tematu, zakładam swój. Chciałbym dołożyć tempomat do swojej Imprezy. Z tego co wiem, był on dostępny na rynek amerykański. Czy da się to zrobić plug and play na zasadzie kupuję manetkę tempomatu, wpinam w gniazdko i zaczyna działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 18:06, gomis napisał:

Cześć, jako że nie znalazłem podobnego tematu, zakładam swój. Chciałbym dołożyć tempomat do swojej Imprezy. Z tego co wiem, był on dostępny na rynek amerykański. Czy da się to zrobić plug and play na zasadzie kupuję manetkę tempomatu, wpinam w gniazdko i zaczyna działać?

Teretycznie, jeśli masz czujnik pedału sprzęgła oraz podwójny czujnik wciśnięcia hamulca to powinno działać gdy wrzucisz tylko manetkę. Bo przepustnicę elektroniczną masz. 

Tu masz link do schematu elektrycznego:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Impreza/2007/2007 Service Manual/Wiring/WI Wiring Sys.pdf

3 godziny temu, niebieski708 napisał:

Nie trzeba... można mieć i normalną. Też szukam patentu jak to bezinwazyjnie założyć u siebie. 

Racja nie trzeba. Ale w starszych samochodach z przepustnicą na linkę tak łatwo nie jest. Też szukałem do Siebie, ale muszę mieć gruszkę do cięgna. sterownik osobny do tego. no i manetka (to akurat mam). 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie czujnik które są montowane przy pedałach (hamulec, gaz) działają zero jedynkowo (zwykły styk) od Imprezie US. Kiedyś zamawialiśmy w Subaru KOCAR jak auto miało problem z tempomatem. Z tego co pamiętam tam też jest regulacja śrubą (przy montażu ustala się wysokość). Jak będziecie zainteresowani to mogę poszukać w garażu bo ostatnio robiłem porządek i gdzieś je wrzuciłem :biglol:. Z tego co pamiętam nowe zamontowaliśmy a stare zostały w opakowaniu więc raczej będzie numer produktu.

 

Nie jestem pewien ale chyba był wymieniany czujni w skrzyni biegów.

 

2.5 RS w standardzie posiada tempomat.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...