Skocz do zawartości

prosba o pomoc/porade


stefan3550

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz 10k na zakupy to bym nie brał tego Subaru. Tak bardzo potrzebujesz 4x4? Koniecznie diesel? 

Jeśli chcesz to kupić na zasadzie, kupię a jak się zapsuje to zezlomuje/sprzedam na części (dużo z tym zamieszania zapewne) to spoko. Oczywiście, przed zakupem sprawdziłbym to w jakimś warsztacie co zna się na Subaru. 

 

Edit - zresztą kup bo będziesz żałował, że nie sprawdziłeś, daj znać jak się jeździ. 

Edytowane przez matios16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze..teraz juz jestem delikatnie mowic porobiony,bo myslalem ze to nie jest zly pomysl.W razie draki kupie panewki za ok 1tys.zl i wymienie i znow bedzie smigac..ale jak tu w gre wchodza pekajce bloki itp. to juz gruba sprawa..Tak czy inaczej.Juz jestem z kobitka umowiony,a z racji tego ze nie robie nigdy z geby dupy to pojade obejzec.Rozumiem ze najlepsza opcja byloby gdyby byl tam wymieniony silnik na ten poprawiony.A czy sa jakies konkretne przebiegi przy ktorych dzieje sie cuda,czy raczej nie ma to znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stefan3550 napisał:

.A czy sa jakies konkretne przebiegi przy ktorych dzieje sie cuda,czy raczej nie ma to znaczenia

Od sasa do lasa , w autach rocznych z przebiegiem 25000 iw autach 10 letnich z przebiegiem 300000 i nikt nie potrafi odpowiedzieć od czego to zależy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w nich najgorsze, przynajmniej z tego, co mnie te forum nauczyło. Tu nie chodzi o regularne wymiany oleju. Jednostka jest po prostu wadliwa IMO i się psuje. I tak jak ktoś wspomniał, oczywiście że będą egzemplarze, które jeżdżą i dają radosc kierowcy. Ale to zdecydowana mniejszość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tinuviel napisał:

...ale jakby się silnik jednak rozkraczył i poszło na części to szukam boczków drzwi w dobrym stanie.

Ja bym też kilka rzeczy przyjął. /s
 

 

9 godzin temu, stefan3550 napisał:

kurcze..teraz juz jestem delikatnie mowic porobiony,bo myslalem ze to nie jest zly pomysl.W razie draki kupie panewki za ok 1tys.zl i wymienie i znow bedzie smigac..ale jak tu w gre wchodza pekajce bloki itp. to juz gruba sprawa..Tak czy inaczej.Juz jestem z kobitka umowiony,a z racji tego ze nie robie nigdy z geby dupy to pojade obejzec.Rozumiem ze najlepsza opcja byloby gdyby byl tam wymieniony silnik na ten poprawiony.A czy sa jakies konkretne przebiegi przy ktorych dzieje sie cuda,czy raczej nie ma to znaczenia

Pojedź, obejrzyj. Ale powiem tylko ze swojego doświadczenia. W Lublinie oglądałem benzyniaka, sprawdzałem go w tamtejszym ASO, panowie wyciągnęli z fury co się dało i dali mega obszerny raport. Przy sprawdzaniu byłem, wszystko zostało mi pokazane palcem. Krótko - aby to auto doprowadzić do stanu BEZPIECZNEGO, (nie jeżdżącego, bo ono jeździło, ale było przetrącone i krzywe, co było widać dopiero na podnośniku) należałoby znaleźć fachowca, części i jakieś 10k by to wszystko wyniosło. Kiedy sprzedawca zobaczył raport, obniżył cenę o 1500 PLN. Wtedy auto kosztowało już 17,5k. Kilka miesięcy później kupiłem z innego źródła za 10 tysięcy więcej i jeżdżę już 3 lata zadowolony bo nikt mnie nie oszukał. Są tu też ludzie, którzy kupują full opcje, doinwestowane za 50 tysięcy. Zatem warto posłuchać rad dobrych ludzi, olej tego diesla za dychę. ;) Akurat w przypadku aut warto szukać trochę dłużej i się zastanowić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Kupilismy.Auto zameldowene pod jednym dachem od nowosci.Dostalem faktury na kazda wymiane oleju,sprzegla,nawet fakture na zakup auta za 112tys i na obszycie biala skora srodka za 8tys.dwa komplety alufelg z nowymi oponami...klucze,nieuzywany zapas.ludzie mieli juz dosc ogladaczy.Na miejscu 500 rabatu dostalem.i kupilem go za 9500.egr,dwumas,rolki,napinacze.Za ten czas uzytkowania okolo 40tys zainqestowane.Nie kupilem tego auta bo mam na auto 10tys.To jest nasze drugie auto(dodatkowe)mojej podoba sie zajebiscie.Auto fajny ma moment,jest w srodku jak nowe,z zewnatrz pare rys,ale mega zadbane...w najgorszym wypadku.albo bedzie remont,lub swap na benzyne..narazie jak widze banan na jej buzi.to mysle ze bylo warto.Przy okazji weekend na mazurach.Czas pokaze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, ogólnie Legacy to świetne auto, bardzo dobrze wykończone bez porównania do Imprezy czy Forestera. 

Oby służyło wam jak najdłużej. 

Chętnie zobaczę kilka fotek. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz, ludzie na tym forum są mega pomocni, ja rośnie postaram się w razie możliwości coś poradzić, chociaż sam Legacy mam dopiero rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 22:43, rutra80 napisał:

Auto zdaje się dostało sporo miłości przez te 12 lat, oby zasłużyło na drugie tyle! A ciężka to miłość! :D

miłosne trele...  Ps. Grunt,to żeby auto się nie sypało i tego można życzyć nowemu właścicielowi, na nowej drodze życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma chłop jaja trzeba przyznać, że "się postawił" specom od tematu i kupił SBD :)

 

Ładna fura, obyś cieszył się bezawaryjną jazdą tym czterołapem :thumbup:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.09.2020 o 22:21, kriskristoffers napisał:

Ma chłop jaja trzeba przyznać, że "się postawił" specom od tematu i kupił SBD :)

 

Ładna fura, obyś cieszył się bezawaryjną jazdą tym czterołapem :thumbup:

Jaja to ma moja dziewczyna,gdybym z nia po to auto nie pojechal,lub nie kupil,to albo "reczny"albo domy plarnej milosci.hihi.Żartuje oczywiscie.Sprawa wyglada tak,ze mialem nadzieje ze na miejscu okaze sie szrot,ale auto bylo lepsze niz na zdjeciach,pod jednym dachem od nowosci,tona fakur.No i jak zobaczylem blysk w oczach mojej pani,no to wszystko bylo jasne..."slawek teraz od czasu do czasu moge jechac twoim audi,ale nie za czasto bede sie zamieniac"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...