Skocz do zawartości

Panewka?


damiano16

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, damiano16 napisał:

U maptec 30k remont. Za auto dałem 35k. Chyba go spale. Nic innego nie przychodzi mi na myśl jak polać tanią eko benzyna i niech się pali

30k ? Co oni złote części dają ? Ja za panewki dałem 6k - w sumie 5 lat temu, ale bez przesady. Do tego normalnie dojdzie być może szlif wału. Ja nie robiłem bo wymiana była profilaktyczna. Tak czy siak w 10k się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, damiano16 napisał:

U maptec 30k remont. Za auto dałem 35k. Chyba go spale. Nic innego nie przychodzi mi na myśl jak polać tanią eko benzyna i niech się pali

w mapteku remont ile km temu byl zrobiony? az sie to niemozliwe wydaje bo to znana i porzadna firma z tego co sie czyta

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee. Nie było remontu u maptec :) zanim kupiłem auto dzwoniłem pytać jakie koszta remontu w razie czego dla swojej wiadomości. Uslyszalem 25-35tys zl. Trochę się przerazilem ale mówię może pojezdze z rok. No to pojedzilem. 2tyg. I to może nie całe. Podobno samych panewek nie da się wymienić i to się nie kalkuluje bo wal jest w "centrum" a nie jak w r4 że tylko misa oleju w dół i wszystko na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej panewka, po jakimś czasie będzie się objawiało pukaniem na spadaniu z obrotów, a na wolnych będzie cicho (ja tak przejechałem jeszcze 4000 km). Co do remontu, to wszystkie graty trzeba pomierzyć i dopiero zacząć myśleć... może wystarczy dać wał w nominale lub nowy, panewki i uszczelki. Może nie trzeba ruszać tloków, pierścieni i głowic bo albo trzymają normy, albo już kiedyś byly robione. A to 1/3 waszych wycen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nagram po pracy. Nie jest też to dobre że zbyt mało kilometrów zrobiłem żeby cokolwiek o nim wiedzieć. Na wolnych obrotach od początku wypadają zapłony lub zawory źle wyegulowane. W drugim samochodzie tak mam że jak nie wyreguluje to autem trzęsie jak sieczkarnia bo robią się za ciasne. Tu bardzo podobnie szatkuje . Przez 2tyg jazdy poziom oleju spadł z max do połowy. Czyli apetyt ma b duży. Pierścieni pewnie juz brak. Kupić silnik uzywke to loteria. Nie wiadomo co w środku. Zrobić remont to spore koszta a ja dopiero co kupiłem auto xd już po kilku dniach plac 15k na remont :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co kupiłem. Ledwo przerejestrowac zdążyłem. I tak do dziś problem z ubezp w de bo ciągle coś źle wpisuja. Teraz mi wpisała 280kw moc haha. Chyba tylko po to żebym więcej płacił. Najlepsze jest to że auto nie widnieje u nich w systemie i płace jako pojazd "nieznany" aczkolwiek subaru wpisali. Ale tego modelu nie znają. Gf8. Jutro jadę do pl na tydz i po przyjeździe ściągnę może jak się da osłonę od rozrządu i zobaczę co się tam dzieje. Pierwszy raz mam styczność z subaru także badam narazie sprawę. Da się w ej207 gf8 zobaczyć tam bez wyciągania silnika? I czy da się świece wymienić i zawory wyegulować  jak jest silnik w budzie? Przy głowicy miejsca zero jak patrzyłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wyciągnięcia i otworzenia silnika to tylko wróżenie z fusów. Równie dobrze może to być pęknięty tłok. Co jak co nie warto tym jeździć, może padło w nim mniej jak się wydaje to i remont tańszy. Ziomy tu piszą o kutych tłokach, wałach speca, panewach z kosmosu, remonty za 2dychy itd. A złożenie po prostu zdrowej serii nie kosztuje tyle, bez przesady. 
Jak będziesz szukać sprawnego bloku / głowic odzywaj się, może coś się znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywix. Byłem u mechanika który robi tylko subaru. Mówi że 99% panewka. Zaczyna stukac coraz bardziej. Już nim nie jeżdżę. Byłem u prawnika co z tym zrobić bo auto świeżo kupione. Popatrzył na papiery a tam podpisałem coś w stylu widzę co biorę i stan pojazdu im nie znany, nie przyjmują zwrotów. Jak jest normalna niemiecka umowa to można do pół roku zwrócić a oni się wycwanili. Przez 2tyg się najezdzilem że aż mi dupa wyszło.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...