Skocz do zawartości

Co po wymianie akumulatora


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na obecny akumulator przyszedł już czas. Czy powinienem spodziewać się jakichś niespodzianek po wymianie. Dodam, że obecny padł całkiem a nowy ma być dziś po 18 więc chwilę auto będzie "bez prądu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Aga napisał:

Fajerwerków się spodziewasz? :mrgreen:

 

 

 

4 minuty temu, llkuba napisał:

A jak nie pochodzi 15 minut to co stanie się ?

 

 

albo ognisko hmm szykować kiełbaski :mrgreen:.

 

A ja wiem, w poprzednich - starszych autach nic się nie działo, ale wolę dopytać, bo nie wiem ile kg brać jakby co :D 

 

11 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

Ustawić godzinę i zostawić na 15 min żeby pochodził. Silnik, nie zegar emoji6.png

Taki był plan pierwotny :)

 

Dzięki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie pochodzi 15 minut to co stanie się ?
 
 
albo ognisko hmm szykować kiełbaski :mrgreen:.
Pewnie nic, bo są dwie szkoły: jedni twierdzą, że warto aby ECU się dopasował, inni twierdzą, że zrobi to w trakcie jazdy. Robiłem i tak, i tak. Nie widzę różnicy- przy klimie i tak chodzi po wuju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

Pewnie nic, bo są dwie szkoły: jedni twierdzą, że warto aby ECU się dopasował, inni twierdzą, że zrobi to w trakcie jazdy. Robiłem i tak, i tak. Nie widzę różnicy- przy klimie i tak chodzi po wuju.

 

Po podłączeniu akumulatora odpaliałem auto ustawiałem godzinę i radio i już było git ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kamul napisał:

Hej, na obecny akumulator przyszedł już czas. Czy powinienem spodziewać się jakichś niespodzianek po wymianie. Dodam, że obecny padł całkiem a nowy ma być dziś po 18 więc chwilę auto będzie "bez prądu".

 

Komputer będzie musiał się na nowo zaadoptować (konkretnie to chyba przepustnica najbardziej z tego co kojarzę, ale może kojarzę źle). Odpal go i daj mu pochodzić z wszystkimi innymi pierdołami wyłączonymi (radio, światła, klima, nawiewy etc) dopóki się nie rozgrzeje i nie załączą się wiatraki. A jak ci się nie chce to tego nie rób, i tak się samo ustawi jak pojeździsz, ale na początku może trochę przygasać, falować etc. więc się nie zdziw jakby co;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, llkuba napisał:

 

Kiedy zakładasz ten nowy akumulator bo trzeba kijki strugać a mam lenia więc nie wiem czy do Niedzieli wyrobię się. A wiadomo w Niedzielę nie pracuje się.

 

8ff037c2dbf8d786ea375682707f1feb.png.2271f415bc9bc066bee2cf51d6dbe0ef.png

Ma przybyć między 18-22 dziś. A od 18 sam z dzieciakami siedzę, więc idealna pora na rodzinną kolację przy świecach :P  co do dopasowania ECU, to praktykowałem to 15 minut (tzn. do włączenia wentylatorów) w poprzednich autach i nic to nie szkodziło, więc tym razem zrobię to samo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamul napisał:

Ma przybyć między 18-22 dziś. A od 18 sam z dzieciakami siedzę, więc idealna pora na rodzinną kolację przy świecach :P  co do dopasowania ECU, to praktykowałem to 15 minut (tzn. do włączenia wentylatorów) w poprzednich autach i nic to nie szkodziło, więc tym razem zrobię to samo.

 

 

1334932238_by_DawcaMocyWNocy_600.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamul napisał:

co do dopasowania ECU, to praktykowałem to 15 minut (tzn. do włączenia wentylatorów) w poprzednich autach i nic to nie szkodziło, więc tym razem zrobię to samo.

To po co żeś ten wątek założył? Żeby posty nabijać? :P:mrgreen:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba zeszłego lata padł akumulator katastrofalnie - tj po zgaszeniu silnika, który odpalił normalnie 5min wcześniej silnik już nie zakręcił gdy była pora odjechać. Odpaliłem na kable od jakiegoś miłego właściciela BMW E90 też dobra historia w historii:

-Panie, poratowałbyś pan prądem, akumulator mi chyba padł

-Panie tak, ale ja nawet nie wiem gdzie akumulator jest

-Panie, ja wiem, trochę bagażnika trzeba rozebrać i będzie

-No to działaj pan) xd

 

 odpaliłem, wydzwoniłem gdzie mają od ręki, kupiłem, wymieniłem na parkingu i pojechałem do domu. Legacy to nie BMW gdzie trzeba zakodować typ i parametry nowego akumulatora. Prąd jest, to jedzie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 10:05, llkuba napisał:

 

:thumbup: polecam na patelni z cebulką i boczkiem :drool:

 

 

Jestem z Lublina, ale za cebulką nie przepadam, (co innego cebularze ze zdjętą cebulą i posmarowne masłem :) ) ale boczku z kiełbasą to jeszcze nie próbowałem miksować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamul napisał:

Jestem z Lublina, ale za cebulką nie przepadam, (co innego cebularze ze zdjętą cebulą i posmarowne masłem :) ) ale boczku z kiełbasą to jeszcze nie próbowałem miksować :D 

 

Czasem robię szaszłyki czyli pokrojona w plasterki kiełbasa, boczek i cebulka w Twoim przypadku może być papryka. Na patyczek nakładasz  plaster kiełbasy, papryki, boczeku, kiełbasa ... . :drool: 

 

https://allegro.pl/oferta/patyki-patyczki-do-szaszlykow-90szt-25-cm-grill-7996690289?offerId=7996690289&inventoryUnitId=EvuGFjcUg5f4muRco8kmhw&adGroupId=NjhhMTMzY2EtMGM2Ny00Zjg3LWJmOWEtNDdhZGM2MWNlOGNhAA&campaignId=MmUzYTgxZmItYjlmMS00N2NlLWE1MzEtMWY5NzI2ZDNhZTZjAA&sig=b3c836f179f2f95b83bdac45bae943e3&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=Cj0KCQjw1qL6BRCmARIsADV9Jtb1Rs2LE-mXMbelvs8JCOEUFLmH6pFpoqVJhIkAGfxkzmRHJ1Ix4ZsaAq71EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, llkuba napisał:

Dziś jadę na kawalerski (już nie swój) może akurat się wypróbuje. I nowy aku w trasie się sprawdzi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamul napisał:

I nowy aku w trasie się sprawdzi ;)

 

To najważniejsze jak sprawuje się bo przecież to nie wątek kulinarny sponsorowany przez Pania Magdę M.

 ;).

 

4 minuty temu, kamul napisał:

Dziś jadę na kawalerski (już nie swój) może akurat się wypróbuje.

 

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 12:59, llkuba napisał:

 

To najważniejsze jak sprawuje się bo przecież to nie wątek kulinarny sponsorowany przez Pania Magdę M.

 ;).

 

 

:thumbup:

Sprawdził się bez problemu. I miks kiełbasy z boczkiem również był zagrany :) 

FFA7B39E-F2B1-42E8-B232-5B2E630A2E62.jpeg

C6AF9568-0AE1-422F-8875-FE097ABBE4C2.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...