Skocz do zawartości

Outback IV 2010 wymiana radia/nawigacji


tswierdza

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Szmiglo napisał:

mam dwie prośby :mrgreen:

 

jaki sprzęt finalnie wziąłeś i z jakiej aukcji? 

 

czy mógłbyś zrobić zdjęcie wejść z kenwooda skoro jest wyjęty? ja mam zwykłe audio, bez mcintosha, więc może nie będzie problemu. 

Finalnie wziąłem to: 

NOK 932.53  50%OFF | Junsun V1 2G + 128G Android 9.0 DSP dla Subaru Outback 2010-2016 Radio samochodowe multimedialny odtwarzacz wideo nawigacja GPS 2 din dvd bez cd
https://a.aliexpress.com/_mLSpqwr

 

Niby spoko ale zastanawia mnie rca w tym radio, jest tylko audio out L i audio out R, i 1 rca do suba... czy tak ma byc czy brakuje jeszcze 2 wtyczkek rca? 

 

Oczywiscie ze zdjecia moge podeslac :) wybralem wersje 4/64

 

kontaktowalem sie z firma z Trondheim ktora zaopatruje subaru w norwegii w rozne audio zlaczki itd. niestety nie ma gotowych przejsciowek, musze obciac wtyczke z mcintosha i polutowac...

 

 

16008519395282235131914751683687.jpg

16008519688717443028115790239796.jpg

Edytowane przez tswierdza
Zapomnialem dopisac model radia
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siadło to bardzo dobrze. Czy oprócz kombinowania ze wzmacniaczem reszta siadła bez problemów? Jak ze sterowaniem z kiery i responsywnością? Czy ta nowa szara ramka nie odstaje od pozostałych srebrnych detali we wnętrzu? głównie chodzi o tunel środkowy plus paski na drzwiach i schowku...

 

jak kwestia z wejściem USB żeby podłączyć przejściówkę do Apple car play, android auto? wyprowadzałeś to gdzieś? 

 

Od której strony rozpinałeś kokpit środkowy? 

 

Wygląda super. 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Szmiglo napisał:

siadło to bardzo dobrze. Czy oprócz kombinowania ze wzmacniaczem reszta siadła bez problemów? Jak ze sterowaniem z kiery i responsywnością? Czy ta nowa szara ramka nie odstaje od pozostałych srebrnych detali we wnętrzu? głównie chodzi o tunel środkowy plus paski na drzwiach i schowku...

 

jak kwestia z wejściem USB żeby podłączyć przejściówkę do Apple car play, android auto? wyprowadzałeś to gdzieś? 

 

Od której strony rozpinałeś kokpit środkowy? 

 

Wygląda super. 

No więc po kolei. O dziwo czinczyki się postarali jesli chodzi o ramkę, użyli ryżu dobrej jakości, pasuje w pytkę jedynie iest malutka szczelinka nad panelem klimy ale nawet nie zauważalna. Jak wyjadę z fabryki cykne jeszcze kilka zdjęć. Co do koloru, jw. Wyjade z fabryki na światło dzienne to porównam :) dodatkowo jeśli chodzi o kokpit to będę cos takiego motał:

NOK 253.13 6%OFF | Dla Subaru Legacy Outback 2010-14 wnętrze centralny Panel sterowania klamka naklejki z włókna węglowego naklejki Car styling Accessorie

https://a.aliexpress.com/_mqlvKHH

 

poprzedni właściciel woził tym autem chyba kartofle luzem i w dodatku jakiegos pchlarza, troche uniszczone mam te plastiki. O ile skórę doczyscilem i wyglada git o tyle plastiki do oklejenia.

 

sterowanie działa ale nie wszystko. Działa vol, zmiana piosenek i przycisk mode. Od telefonu niestety nie, może musze pokombinować więcej z tym.

USB sa 2, na kablu. Jeden mam w schowku, drugi na polce pod panelem klimy. Byl otwor gotowy wiec sie bie zastanawialem nawet :)

 

kokpit podważyłem plaskim śrubokrętem przy panelu klimy i poprostu pociągnąłem do siebie, bie jest on przykrecony, radio już tak, na 6 śrubkach jak dobrze pamietam :)

 

jeszcze co do kabli, wylutowalem oryginalny kabel z radia. Mozna uciąć ale stwierdzilem że jka coś nie tak będzie z chinolem to wracam do mcintosha i bede mogl kabel z powrotem dolutowac :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie :mrgreen: 

 

Jak sprawa mikrofonu do telefonu? wiem, że kamerę cofania będę musiał zainstalować nową, od tego radia po przejściówki do subarowej kamery nie będzie. Zastanawiam się jak z mikrofonem. Podłączałeś już kamerę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szmiglo napisał:

Ostatnie pytanie :mrgreen: 

 

Jak sprawa mikrofonu do telefonu? wiem, że kamerę cofania będę musiał zainstalować nową, od tego radia po przejściówki do subarowej kamery nie będzie. Zastanawiam się jak z mikrofonem. Podłączałeś już kamerę? 

Wyjscie na mikrofon jest z tylu, jack 3.5 mm jednak ja nie mam mikrofonu, nie potrzebuje. Wiem napewno ze jest na przednim panelu w rogu jednak nie testowalem. 

 

Co do kamery mam podlaczona od chinczyka jednak z racji ze byl to prezent darmowy to jakosc szalu nie robi, dupy nie urywa. Oryginalna byla troche lepsza. Co do przejsciowek do kamery nie orientowalem sie nawet bo jakos ori kamery subaru tez nie zachwycala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć wszystkim,

Od ostatniego postu trochę czasu upłynęło i być może pojawiły się jakieś nowe spostrzeżenia dotyczące stacji multimedialnej?

 

Posiadam dokładnie taki sam model outbacka o którym pisze tswierdza. ( Również zakupiony w Norwegii) Jestem ciekaw czy pojawiły się jakieś problemy w użytkowaniu opisanej przez ciebie stacji multimedialnej lub czy któryś z innych użytkowników poleci innego chińczyka, który jest mniej problematyczny w podłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofania może zostać oryginalna. Wystarczy podłączyć przetwornicę z 12V na 6V i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam. Ja jeżdżę  Legacy GT 2010, ale moje audio wygląda(ło) dokładnie jak u kolegi. Pytanie jak wrażenia, może coś nowego się pojawiło. Chcę u siebie zestaw zmienić. Widzę, że na Allegto jest to: https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-android-subaru-legacy-outback-2010-11197415015

Edytowane przez coquelicot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamówić z ali. Ta wersja co podesłałeś ma mało pamięci RAM i jest ogólnie słabym modelem. Do wersji Mcintosh trzeba przerabiać wiązkeęod wzmacniacza żeby podłączyć chinola. 

Wg. mnie lepiej wygłuszyć wnętrze i puszczać muzykę z iPoda lub po przez BT. McIntosch przy dobrych ustawieniach gra bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal9049 napisał:

Lepiej zamówić z ali. Ta wersja co podesłałeś ma mało pamięci RAM i jest ogólnie słabym modelem. Do wersji Mcintosh trzeba przerabiać wiązkeęod wzmacniacza żeby podłączyć chinola. 

Wg. mnie lepiej wygłuszyć wnętrze i puszczać muzykę z iPoda lub po przez BT. McIntosch przy dobrych ustawieniach gra bardzo dobrze. 

OK, dzięki! Tzn. Z Mcintosha jestem mega zadowolony jeśli chodzi o dźwięk. Jakość super. Drażni mnie tylko nawigacja z plyt dvd, ktorych nie ma się zaktualizować. Także to bardziej pod kątem możliwości navi np. z Android auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej mieć nawigację w telefonie ;)

Ja bym nie wsadził Chinola w miejsce Mcintosha.

Owszem w swoim Forku SH zamontowałem Chinola ale tam seryjne audio w ogóle nie istniało :P

I trzeba było robić na nowo wszystko. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przyznam szczerze, że trochę o chinolu poczytałem i szkoda tego Mcintosha. Bo gra naprawdę fantastycznie - no tylko navi z mapami z 2012... Ale raczej pójdę w navi z tel. Trzeba jednak przyznać, że jak uruchamiam na navi z płyty trasy po jakichś kompletnych dziurach, to najmniejsza dróżka tam jest. Do jazdy po zadupiach jest mega :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@tswierdza i co chinol gra, zadowolony jesteś?

Mocno rozważam wymianę u siebie, mam navi z USA, cały system się restartuje i wiesza. Pewnie kwestia innej płyty startowej, ale chętnie przeszedłbym na Androida.

Pytanie do wszystkich, co wtedy z zegarkiem na górze, unie ustawia się sam z nawigacji, co jest przy chinolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...