Skocz do zawartości

Outback IV 2010 wymiana radia/nawigacji


tswierdza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapewne temat sie już pojawiał, jednak korzystam z telefonu i szukajka nijak nie pomaga mi znaleźć odpowiedzi na pytanie. Jeśli ktoś kojarzy podobny temat proszę o linka :) 

 

otóż, jak w temacie, mam outbacka IV 2010, ori system mcintosh, muszę (chcę) zmienić navi gdyż potrzebuje aktualnych map. Co możecie polecić? Czy jest mozliwosc przelozenia navi z modelu IV po fl? I czy ma to sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tswierdza napisał:

Witam, zapewne temat sie już pojawiał, jednak korzystam z telefonu i szukajka nijak nie pomaga mi znaleźć odpowiedzi na pytanie. Jeśli ktoś kojarzy podobny temat proszę o linka :)

 

otóż, jak w temacie, mam outbacka IV 2010, ori system mcintosh, muszę (chcę) zmienić navi gdyż potrzebuje aktualnych map. Co możecie polecić? Czy jest mozliwosc przelozenia navi z modelu IV po fl? I czy ma to sens? 

Ale rocznik 2010 to już wersja po fl (face lift), czy mylę się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się to założyć bez większych przeróbek. Nawet jeśli tak, to nie warto. Mam radio z nawigacją i jest niezwykle anachroniczne. Lepiej chyba założyć stację multimedialną akcesoryjną.

 

https://allegro.pl/oferta/subaru-outback-radio-nawigacja-android-9-najlepsze-9447018991

 

tutaj tańsza:

 

https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-subaru-outback-legacy-android-kam-8260959711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego musze zakupić z ramka jak z piwrwszego linku. Radia te są z aliexpress, pisalem do kilku czinczyków i żadne nie obsługiwało ori wzmacniacza mcintosha. Rowniez mam ori navi i zastanawiam sie czy w polifcie jest ta sama stacja czy cos nowszego co obsługuje nowe mapy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifcie jest zupełnie inna stacja. Ja mam mapy na karcie SD. Zupełnie inne jest też menu. W każdym razie poliftowa stacja nie jest warta centa inwestycji...

 

edit: fakt faktem, mapy można kupić dość aktualne.

Edytowane przez mikeanonim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo to dziwne, że w 2.5 jest mcintosh. W Polsce jak konfigurowaliśmy z tego co kojarzę był tylko z 3.6.

 

Co do wymiana fabrycznej navi. Zwróć uwagę, że nawet w tym pierwszym linku masz wskazany pulpit, do którego pasuje ta navi. To nie jest pulpit do wersji mcintosh czy standardowej z navi kenwooda. 

 

Tutaj masz cały temat traktujący o kenwoodach. Najnowsze mapy dla PL są z okolic 2017/2018. Dla Norwegii myślę, że możesz znaleźć podobne. I tak jeżdżę na googlu, ale fajnie mieć świadomość, że są w miarę świeże. Jak przejrzysz wątek to znajdziesz namiary na te płytki. 

 

 

Ja mam navi kenwooda u siebie i chciałbym kupić coś większego z android auto albo na samym androidzie i dokupić przejścówkę. Większość stacji, a w sumie wszystkie, które widziałem są dla wersji bez navi. Nawet te "tesla look" z ali express są tylko dla kokpitu bez navi. Ktoś wie skąd takie obostrzenia skoro to teoretycznie problem tylko ramki? 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo mam podobny problem. Mam poliftowe navi z nagłośnieniem HK. Mapy kupiłem zeszłoroczne.

Niestety sam system multimedialny jest przestarzały i zdecydowanie niezadowalający. Kontaktowałem się z monterem, który stwierdził, że dałby radę zamontować stację z androidem, ale rzeźby byłoby dużo i koszty astronomiczne.

 

Gdybym miał zmieniać system przedliftowy na poliftowy to raczej też bym się nie zdecydował, nawet gdyby to miało kosztować 1000 zł. Moim zdaniem różnica w funkcjonalności jest zbyt mała.

 

pozdro!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda, samochód był kupiony nowy w norwegii więc może dlatego ma 2.5 i mcintosha. Wszystkie radia z aliexpress pasuja idealnie, czy to tesla look czy zwykle amdroidy ale niestety zadne nie obsluguje wzmacniacza mcintosha... 

IMG_20200813_064040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Szmiglo said:

Jesli moge cos daradzic, doloz troche i wez 4gb ramu. Bedzie smigalo plynniej i jak zaczniesz skakac pomiedzy navi a radiem to 2gb moze mulic.

 

Pisalem to czinczyka z pierwszego linka i niestety twierdzi ze nie obsluguje to radio wzmacniacza. Tesla wyglada ciekawie ale jak dla mnie juz za duzy bajer :)

 

co do radia z linku, jest to radio z aliexpress ktore kosztuje na ali polowe tej ceny :) i z tego co sie orientuje to nie ma znaczenia czy masz fabryczne navi czy nie zeby to zalozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak z fabryczną kamerą cofania. Czy trzeba zamieniać na chińską czy wejście jest to samo. Generalnie to zrobię chyba tak, że kupię (jak najmocniejsze ram-owo) i zawiozę do kogoś od car audio. Niestety do takich spraw mam dwie lewe ręce. Moim największym osiągnięciem jest wymiana wyświetlacza w Citroenie C2 na dwa torxy :facepalm::biglol:

 

To co mnie jeszcze zastanawia w tych chinczykach to brak widocznego wejścia usb żeby podłączyć dodatkowy adapter carplay/android auto

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Szmiglo said:

pytanie jak z fabryczną kamerą cofania. Czy trzeba zamieniać na chińską czy wejście jest to samo. Generalnie to zrobię chyba tak, że kupię (jak najmocniejsze ram-owo) i zawiozę do kogoś od car audio. Niestety do takich spraw mam dwie lewe ręce. Moim największym osiągnięciem jest wymiana wyświetlacza w Citroenie C2 na dwa torxy :facepalm::biglol:

 

To co mnie jeszcze zastanawia w tych chinczykach to brak widocznego wejścia usb żeby podłączyć dodatkowy adapter carplay/android auto

Kamera fabryczna nie dziala w zadnym o ktore pytalem, a pytalem chyba u 10 sprzedawcow. Co do usb to przewaznie jest z tylu tylko masz na kablu, dostajesz do radia 1 albo 2, lepiej o to tez dopytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOK 1,709.50  50%OFF | Pionowy ekran w stylu KiriNavi Tesla 10.4 "Android 9.0 Radio samochodowe dla Subaru Outback Impreza Legacy Navigation Stereo 2009-2014
https://a.aliexpress.com/_mrqrJRH

 

Dostalem odpoqoedz od czinczyka ze niby to radio obsluguje ori wzmacniacz mcintosha... Orientuje sie ktos czy jesli okaze sie ze jednak nie obsluguje to moge to jakos podlaczyc zeby gralo w miare ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na chłopski rozum... Skąd chińczyk ma wiedzieć, czy to obsługuje McIntosha? Wydaje mi się, że raczej nie ma o tym pojęcia bo on tego w autach nie montuje tylko sprzedaje. Problem jedynie polega na wiedzy i umiejętnościach połączenia tego radia z posiadanym wzmacniaczem, a więc trzeba kogoś ogarniętego w car audio i elektryce. 
Druga sprawa, RAM, ktoś wyżej napisał, że 2 GB mało i to jest prawda, więc miniumum 4GB jeśli to ma w ogóle podziałać cokolwiek. 
Kamera cofania, skoro to stacja na Androidzie to pewnie można to "zrootować" i wsadzić dowolne oprogramowanie które już takie cuda obsługuje, ale tutaj też trzeba mieć specjalistę od podłączenia tego i wgrania oraz zaprogramowania odpowiedniego softu. 

A kolejna sprawa, był temat o radiach z AliExpress i niestety pomimo swoich bajerów i ogólnie przystępnej ceny mają często kiepską końcówkę mocy i ogólnie grają miernie w porównaniu nawet do fabrycznych radii w Subaru, Ty masz Mc ze wzmakiem to z pewnością będzie różnica. 

Oczywiście to moje zdanie i można się z nim nie liczyć, ale nie sądzę, żeby obsługa sklepów na AliExpress miała odpowiedzi na takie pytania jak podłączenie wzmacniacza, czy kamery cofania, nie do takich modyfikacji sprzedają ten sprzęt, byłby droższy, poza tym to też chyba kwestia pozwoleń aby produkować sprzęt z wtyczkami idealnie pasującymi do OEM wzmacniaczy McIntosha, czy OEM kamerami cofania Subaru. A co do obsługi Android Auto przez USB, nie działa to przypadkiem też przez Bluetooth? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze napewno wszystko sie da podlaczyc ale mnie chodzi bardziej o kupno sprzetu p&p, w norwegii dostep do roznych czesci nie jest tak latwy jak w polsce, fachowcow tez nie ma tak wielu. Sam zapewne dal bym rade to ogarnac jednak w oczekiwaniu na powiekszenie rodziny nie mam czasu na zabawe :) a skad czinczyk to wie ze nie obsluguje... Tego nie wiem, on zapewne tez nie i domyslam sie ze pisze o podlaczeniu wzmaka p&p. 

 

Co do kamery w moim subaru to wydaje mi sie ze obraz jest bardzo slabej jakosci, dlatego nie myslalem nawet o przerobkach oryginalnej a o wymianie. Chyna ze kiepski obraz to kwestia slabego wyswietlacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia z Androidem to jak kilku pisze , że wzmacniacz nie działa to raczej że wszystkimi tak jest bo bebechy z reguły są te same tylko różne nakładki na androida wrzucają.

Kupowałemkilka takich sztuk od różnych sprzedawców do swojego Focusa (zostawiłem ten najlepsze, a resztę odsprzedałem) i różnice czasem są ogromne w jakości wykonania. Niby rozdzielczość ta sama ekranu i rozmiar, a mapy i inne aplikacje na jednym spoko, a na drugim wielkie i rozciągnięte ikony 

Ostatnie radio po małych kłótniach ze sprzedającym w końcu zgłosiłem na spór i dostałem 30% zwrotu od Ali bo odpaliłem na nim Aide i się okazało, że miało mieć 32GB ROM, a miało 16GB plus wlutowaną kartę SD 16GB, która była tak wolna, że nawet android ostrzegał o wolno działających z niej aplikacji. Do tego miała mieć androida 9, a taki numerek jedynie wyświetlała nakładka sprzedającego. W rzeczywistości po sprawdzeniu w Aida i numeru kompilacji był to android 6.0. oraz ekran nie był IPS bo pod kątem już nic nie było widać na nim.

Także małe chińczyki często oszukują.

 

Co do wszystkich jakie miałem mogę powiedzieć że ekrany świecą za mocno. Nawet te najlepsze z prawdziwym IPS po ustawieniu najniższej jasności w nocy trochę przeszkadza przy dłuższej jeździe na nieoświetlonych drogach. A ciekawe jak wali w oczy taki Tesla design :)

Edytowane przez gruby33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, gruby33 said:

Co do radia z Androidem to jak kilku pisze , że wzmacniacz nie działa to raczej że wszystkimi tak jest bo bebechy z reguły są te same tylko różne nakładki na androida wrzucają.

Kupowałemkilka takich sztuk od różnych sprzedawców do swojego Focusa (zostawiłem ten najlepsze, a resztę odsprzedałem) i różnice czasem są ogromne w jakości wykonania. Niby rozdzielczość ta sama ekranu i rozmiar, a mapy i inne aplikacje na jednym spoko, a na drugim wielkie i rozciągnięte ikony 

Ostatnie radio po małych kłótniach ze sprzedającym w końcu zgłosiłem na spór i dostałem 30% zwrotu od Ali bo odpaliłem na nim Aide i się okazało, że miało mieć 32GB ROM, a miało 16GB plus wlutowaną kartę SD 16GB, która była tak wolna, że nawet android ostrzegał o wolno działających z niej aplikacji. Do tego miała mieć androida 9, a taki numerek jedynie wyświetlała nakładka sprzedającego. W rzeczywistości po sprawdzeniu w Aida i numeru kompilacji był to android 6.0. oraz ekran nie był IPS bo pod kątem już nic nie było widać na nim.

Także małe chińczyki często oszukują.

 

Co do wszystkich jakie miałem mogę powiedzieć że ekrany świecą za mocno. Nawet te najlepsze z prawdziwym IPS po ustawieniu najniższej jasności w nocy trochę przeszkadza przy dłuższej jeździe na nieoświetlonych drogach. A ciekawe jak wali w oczy taki Tesla design :)

Ze czinczyki kreca to wiem i tez sie juz przekonalem :) ale zastanawiam się nad zmiana glownie dlatego ze potrzebuje nawigacji, a za cene jakiegos dobrego garmina moge wymienic radio. Poza tym nawigacje sa czesto zamulone, mapy google czy chociazby HERE na androidzie smiga nieporównywalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno dopytać czy na pewno to co jest w opisie jest w rzeczywistości. Może któryś zgodzi się dać zdjęcia np. z Aida lub chociaż powie czy to jest na pewno nowy android, a nie oszukana nakładka i specyfikacja taką jak opisuje.

 

Co do wzmacniacza to nie wiem niestety jak jest rozwiązane połączenie w tym Macintosh. W tych radiach z androidem jest wyjście po prostu na wzmacniacz przez chinch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
33 minuty temu, tswierdza napisał:

jak to ogarnac?

 

 

nie chce cie martwic ale to radio wyglada jak seicane h7602m ktore nie jest zamienne dla aut ze wzmacniaczem

mam watpliwosci czy firma 'kirinavi' jest w stanie ogarnac temat poza kupowaniem od seicane i przebrandowaniem

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to nie ro radio, inne kupilem ktore obsluguje wzmacniacz, czinczyk zapewnial, specjalnie zmieniali kostki i cos tam jeszcze w radiu. Teraz chodzi mi o jakas przejsciowke. Kupowalem kiedys do volvo to: 

https://www.tromsobilstereo.no/products/connects2-aktiv-adapter-volvo

 

I liczylem ze cos podobnego do subaru znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...