Skocz do zawartości

Błędy chce engine - Czy mogę dalej jechać.


miliard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Mam problem z zakupionym 2 dni temu Outbackiem (rok prod. 2016, silnik 2,5 Benz, skrzynia automat). Pojazd sprowadzony z USA. Przejechałem nim 2 długie trasy - jedna nieco ponad 300 km (autko spisywało się bez zarzutu) druga trasa nieco ponad 400 km (na trasie również bez zarzutu). Kolejnego dnia przy odpaleniu auta, zapaliły się kontroli: EyeSight Off Check Manual, Check Owner's Manual, Check Engine, jak na załączonych zdjęciach. Pojazd pracuje bez zarzutu i jeździ bez zmian (oczywiście poza tym, że nie działa mi tempomat i radar). Z racji tego, ze jest to pierwsze moje Subaru nie wiem czy mogę z tym jeździć czy nie. Dojechałem właśnie na wakacje i wolałbym zająć się tym po powrocie, jednak nie chciałbym czegoś uszkodzić. Ktoś coś podpowie? Mogę z tym jeździć, czy szukać na miejscu jak najszybciej jakiejś pomocy? Ewentualnie czy mogę jakiś reset zrobić? Będę wdzięczny za pomoc. 

Ps. po tych dwóch trasach i jeździe Outbackiem, stwierdzam, że nie zakupie już innego pojazdu:) właściwości jezdne są porostu genialne.

IMG_1901.JPG

IMG_4015.JPG

IMG_7780.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Lubiatowie tj między Łebą a Jastrzębia Góra. Dzisiaj przejechane ok 50-60 km i gdyby nie wyświetlacz to nie wiedziałbym, ze coś nie tak, bo autko chodzi bez zarzutu. Gdyby ktoś w okolicy był, to chetnie skorzystam oczywiście odpłatnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miliard napisał:

Ok, to może tak zrobię, chociaż na jakąś małą diagnostykę;) Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozostajemy w kontakcie! Do usłyszenia:) 

 

Możesz też wejść do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego, kupić adapter OBD na bloutooth, zainstalować w telefonie Torque albo inną apkę i samemu sprawdzić co to za błąd i go skasować jeżeli chcesz. Wyjdzie Cię pewnie taniej niż podpięcie do kompa w warsztacie a adapter się zawsze przyda na przyszłość.

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zadzwoniłem wczoraj do sprzedawcy z pytaniem czy coś mi podpowie i czy jemu wcześniej coś takiego się działało. Usłyszałem, ze wcześniej takiego problemu nie było, ze może złe paliwo zatankowane i dlatego złapał błąd i najlepiej żeby odłączyć klemę na 10-15 sekund. O zgrozo, zadziałało;) żadnego błędu już nie ma, wiec nic nie kombinuję już sam, po powrocie z wakacji podjadę na diagnostykę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontynuacji postu, byłem dziś na diagnozie. Jak wskazał mechanik usterka związana jest ze zbiorniczkiem odpowietrzania par paliwa. Błąd jak na niniejszym zdjęciu. Teraz pytanie czy ktoś z kolegów/koleżanek podpowie gdzie to się może znajdować w aucie i co ewentualnie doradzacie zrobić:) po wykasowaniu błędu od razu gasną błędy EyeSight i reszta, wobec czego muszą one wyskakiwać niejako w następstwie Check Engine, co mnie trochę uspokoiło, że z systemami bezpieczeństwa jest ok:) Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. 

 

IMG_3917.HEIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego może być wiele rzeczy, korek paliwa, nieszczelność w układzie EVAP, niedziałająca pompa EVAP, zawór sterujący, uszkodzona wiązka elektryczna. Chcesz się w to bawić sam, ściągnij manual dla swojego modelu i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję odnaleźć tę pompkę, bo mechanik mówił, żeby zobaczyć czy właśnie przy niej nie ma nieszczelności. Orientujesz się gdzie ona może być umiejscowiona. Z tego co znalazłem w Google, to chyba muszę zdemontować nadkole tylnego lewego koła i pod nim:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, miliard napisał:

 

Ok, zerknę po powrocie do domu na korek. Rozumiem, że jakieś mechaniczne uszkodzenie korka może być? 

Może być po prostu nieszczelny z różnych powodów. Kilka razy już się na forum tutaj spotkałem, czytając, z sytuacją, że korek powodował błędy. Najprościej będzie zakręcić od auta, które nie ma błędów, skasować u Ciebie i sprawdzić czy powstaną. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, korek nie był dokręcony. Dokręciłem (tak bez przesady) ale poszło około 1/2 obrotu, i było pstryknięcie. Zakładam, że nie był dobrze dokręcony. Także pojeżdżę i zobaczę czy coś będzie się pojawiało.

 

Co do tankowania, to rzeczywiście zatankowałem pod samiuśki korek, "dobijając" jeszcze 2x po pierwszym odbiciu;) Rozumiem, żeby tankować tylko do pierwszego odbicia?:)

 

Jak coś się będzie działo dalej, to oczywiście będę pytał i prosił o pomoc:) 

 

Póki co, muszę przyznać, że jeżeli chodzi jazdę Subaru (jak wspominałem to moje pierwsze Subaru) to nie spotkałem dotychczas takiego auta w tym przedziale cenowym, jeżeli chodzi o właściwości jezdne:) uważam, że jest genialne! ;) ponadto ogromny +, za jego uniwersalność, takiego auta jeszcze nie widziałem. Spokojnie wskakujesz na autostradę i komfortowo podróżujesz kilkaset kilometrów, po czy zjeżdżasz w teren i radzi sobie jeszcze lepiej:) 

 

Dużo nie brakowało, a nie kupił bym go, bo pojechałem obejrzeć tak trochę od niechcenia i uważam, że zrobiłbym duży błąd wybierając inne auto:)

 

Pozdrawiam! 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SubaruLPG napisał:

Niewiem ile w tym prawdy ale jesteś lejąc na maxa paliwo wstanie uszkodzić wyłapywacz par paliwa a to ani tanie ani proste w naprawie nie jest.

 

śmiem twierdzić, że nic złego systemowi EVAP się nie stanie, tankując pod korek. System EVAP oddzielony jest od zbiornika paliwa zaworami, poza tym jakby istniała możliwość przedostania się paliwa do systemu, to by było o tym ostrzeżenie na klapce, jak "Unleaded fuel only". Ostrzejsze wyjście ze stacji paliw i już paliwo wypalone spod korka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...