Skocz do zawartości

Klima, która po kilku, kilkunastu kilometrach przestaje działać


No name

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem, że klima po kilkunastu minutach działania prawidłowego przestaje chłodzić, choć kompresor działa Po kilku kilometrach po ponownym załączeniu przez jakiś czas klima znowu działa i tak w kółko. Sprawdzali w warsztacie, nabili choć niewiele, zmienili przekaźnik sterujący, wymienili ojej w kompresorze i nic. Nadal to samo. Macie jakieś pomysły?

Pacjent Forek XT 2014

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ewemarkam napisał:

Ja tak miałęm, gdy mi się silnik przegrzewał. Wystarczyło ponad 98 stopni aby już wyłączało klimę.

I jak sobie poradziłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to UPG :wacko:. Ale generalnie problem dopiero usunąłem na wiosnę gdy chłodnice wymieniłem. Bo przy 120-130km/h się już grzał. Kup ELMa na BT i kontroluj temperaturę, w zasadzie przyda się a kosztuje niewiele. Nie mówię Ci że akurat u Ciebie będzie taki problem. Sąsiad ostatnio walczył długo z klimą, finalnie okazało się że czujnik ciśnienia wali w pręta, jak go zmostkował to było dobrze, więc zakupił nowy. W Peugeocie (jakimś takim minivan nie znam modelu) czujnik jest na zaworku do dobijania. Wymiana trwa minutę i nie trzeba gazu spuszczać. Trzeba by sprawdzić czujnik gdy problem wystąpi, albo go zmostkować tymczasowo.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 10:28, No name napisał:

Cześć.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem, że klima po kilkunastu minutach działania prawidłowego przestaje chłodzić, choć kompresor działa Po kilku kilometrach po ponownym załączeniu przez jakiś czas klima znowu działa i tak w kółko. Sprawdzali w warsztacie, nabili choć niewiele, zmienili przekaźnik sterujący, wymienili ojej w kompresorze i nic. Nadal to samo. Macie jakieś pomysły?

Pacjent Forek XT 2014

Jakie ciśnienia podczas postoju i jakie ciśnienia podczas jazdy w układzie ?

Podjedź na lema 7 do BFF , powinni to ogarnąć.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...