Skocz do zawartości

Dymi podczas hamowania silnikiem


ravo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem, było sto takich wątków ale ja już zgłupiałem. Objawy tylko na ciepłym. Tylko podczas hamowania silnikiem przy zatrzymaniu sie i jest to chwila. Dymi też po przejechaniu progu. W dolocie sucho. Wymieniłem pcv. Wywaliłem blowa bo był a ja nie lubię pssyt. Dym jest szary widziane w lusterko i wyczuwalny zapach. Chyba wchodzi w niebieski ale nie jestem pewny. Silnik miał remont kapitalny po panewce i wywaleniu gazu za ponad 15 tyś. Jest także kompletny przelot. Nie dymi podczas odpalenia, czy na obrotach czy też po wciśnięciu gazu po zatrzymaniu.

WRX 2002

Edytowane przez ravo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że to nudne :P

odpiąłem odmę i nadal to samo, ale tam w dolocie jest czysto więc było mało prawdopodobne.

Auto ma chyba program bo ładuje 1.1 i zaczynam być pewny, że to jednak paliwo.

Może nie odcina mu paliwa podczas hamowania silnikiem ? Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kiedyś dymiło, wyjąłem turbo, śladów oleju nie było nigdzie, mechanicy mówili, że bez sensu regenerować, zrobiłem po swojemu, turbo poszło do regeneracji, auto przestało dymić. Z tym, że u mnie puszczał dyma nie tylko przy hamowaniu silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, luz osiowy na turbinie sprawdzałeś dla spokoju? Restryktor jest? Odnośnie sadzy w wydechu - u mnie okazało się, że to pęknięty tłok i uszczelniacze zaworowe. U Ciebie może to też być przyczyną dymienia bez obciążenia.

Jeszcze piszesz, że zrobiłeś od remontu 3 lata temu tylko 500km - czyli silnik nie dotarty od tego czasu? Ile zmian oleju było w tym czasie?

Edytowane przez mits
.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poważnie, trzeba zrobić logi i zobaczyć jak jest podlany paliwem.

Objawem puszczania dyma jak pisałem wyżej mogą być uszczelniacze zaworowe, sprawdziłbym też kompresję.

Przyczep kamerę do tylnego zderzaka i obejrzyj kiedy dymi i jaki kolor dymu, bo może tylko Tobie się wydaje że dymi czasami a jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...