Jump to content

Trójnik - spryskiwacz szyba przednia

Jakim71

Recommended Posts

Subaru to marka która mocno doświadcza swoich Klientów. Dzisiaj zespół mi sie trojnik spryskiwacza.  Rozegrałem podszybie od strony silnika i zastałem pęknięty element. 

Pisze ten temat bo pewnie komuś tez to przydarzy. Rozwiązanie problemu znalazłem na szybko w markecie budowlanym na dziale ogrodniczym. Mają trojnik 4mm x6mm. Po dodaniu obejm wszystko działa. 

B20DF904-9A5C-4F92-9EB5-BB47F4E414D1.jpeg

• Like 1

• 2 months later...

@Jakim71

dzięki!

Właśnie zmagam się z tym problemem.

Powiedz mi jeszcze, podszybie od strony silnika ma taką uszczelkę na całej szerokości szyby. U mnie kiepsko ona wygląda i zastanawiam się czy powinienem ją wymienić. Miałeś taki dylemat też może?

Jakis czas temu pisalem o tym samym :)

ja wzialem trojnik do skepu motoryzacyjnego i kupilem podobny za „grosze”

ps. Przy okazji zlamalem mocowanie jednego z plastikow i to juz bylo jakies 50 zl w Aso :(

Sa filmiki na youtube jak to rozbierac

• 2 years later...

No dobra, sprawdziłem. Leje się strumieniami z podszybia, po stronie kierowcy. Albo coś się tam rozpięło, albo pękło.

Zaraz wyjeżdżam na krótkie wakacje - autem kolegi ;) - ale od poniedziałku będę to rozbierał. Się wszystko okaże.

Czy mam na zapas kupić taki uniwersalny trójnik? Umiecie ocenić na oko, czy będzie pasować? Jak już zdejmę to podszybie, fajnie by było od razu mieć część na podmianę.

https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-trojnik-lacznik-przewodow-spryskiwaczy-12301141790

Edited by sartek

3 minuty temu, tswiatlo napisał(a):

Ja do swojego SJ kupiłem zestaw uniwersalny. U mnie pękł ze starości ten rozdzielacz 'Y', pasował jak fabryczny.
https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-przewod-do-spryskiwaczy-2m-zlaczki-kpl-11933004695

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Piękne dzięki, kupuję :)
Swoją drogą jestem ciekaw, jak to działa. Zakładam, że ten rozdzielacz jest na lewą i prawą dyszę, tak? U mnie nie działa spryskiwacz i z przodu i z tyłu, więc podejrzewałbym, że przerwa/dziura/cokolwiek jest gdzieś wcześniej.

No i okazało się, że to jednak kuna. Trzy piękne dziury. Jak ona tam wlazła, nie wiem, bo ciasno jak cholera, ale dała radę.

Na szczęście obyło się bez zdejmowania podszybia.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

Godzinę temu, Karas napisał(a):

woreczek kunagone pod maske i zapomnisz o temacie . 

W domu, w hali garażowej, kuna mi nie grozi. Dopiero na wakacjach mnie bestia dopadła ;) Może przed następnym podobnym wyjazdem założę.

• 3 weeks later...

No i pochwaliłem dzień przed zachodem...
Spryskiwacz po naprawie działa jak należy, ale... tylko przedni. Tylnego nie sprawdziłem, a tam też się kuna dorwała. Namierzyłem dziurę, ale bez zdjęcia nadkola się nie obędzie. Ktoś próbował robić to samemu? Obejdzie się bez kanału czy innych najazdów? I czy to nadkole siedzi tylko na tych kilku spinkach tapicerskich?

Albo jeszcze inaczej: czy nadkole jest na tyle miękkie i elastyczne, żeby dało się zdjąć kilka górnych spinek i odchylić je na tyle, by móc wsadzić pod nie łapę? Wydaje mi się, że tak też rozwiązałbym problem.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Edited by sartek