Skocz do zawartości

Trójnik - spryskiwacz szyba przednia


Jakim71

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru to marka która mocno doświadcza swoich Klientów. Dzisiaj zespół mi sie trojnik spryskiwacza.  Rozegrałem podszybie od strony silnika i zastałem pęknięty element. 
 

Pisze ten temat bo pewnie komuś tez to przydarzy. Rozwiązanie problemu znalazłem na szybko w markecie budowlanym na dziale ogrodniczym. Mają trojnik 4mm x6mm. Po dodaniu obejm wszystko działa. 

B20DF904-9A5C-4F92-9EB5-BB47F4E414D1.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Jakim71

dzięki!

Właśnie zmagam się z tym problemem.

Powiedz mi jeszcze, podszybie od strony silnika ma taką uszczelkę na całej szerokości szyby. U mnie kiepsko ona wygląda i zastanawiam się czy powinienem ją wymienić. Miałeś taki dylemat też może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu pisalem o tym samym :)

ja wzialem trojnik do skepu motoryzacyjnego i kupilem podobny za „grosze”

 

ps. Przy okazji zlamalem mocowanie jednego z plastikow i to juz bylo jakies 50 zl w Aso :(

Sa filmiki na youtube jak to rozbierac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No dobra, sprawdziłem. Leje się strumieniami z podszybia, po stronie kierowcy. Albo coś się tam rozpięło, albo pękło.

Zaraz wyjeżdżam na krótkie wakacje - autem kolegi ;) - ale od poniedziałku będę to rozbierał. Się wszystko okaże.

 

Czy mam na zapas kupić taki uniwersalny trójnik? Umiecie ocenić na oko, czy będzie pasować? Jak już zdejmę to podszybie, fajnie by było od razu mieć część na podmianę.

https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-trojnik-lacznik-przewodow-spryskiwaczy-12301141790

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tswiatlo napisał(a):

Ja do swojego SJ kupiłem zestaw uniwersalny. U mnie pękł ze starości ten rozdzielacz 'Y', pasował jak fabryczny.
https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-przewod-do-spryskiwaczy-2m-zlaczki-kpl-11933004695

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Piękne dzięki, kupuję :)
Swoją drogą jestem ciekaw, jak to działa. Zakładam, że ten rozdzielacz jest na lewą i prawą dyszę, tak? U mnie nie działa spryskiwacz i z przodu i z tyłu, więc podejrzewałbym, że przerwa/dziura/cokolwiek jest gdzieś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i pochwaliłem dzień przed zachodem...
Spryskiwacz po naprawie działa jak należy, ale... tylko przedni. Tylnego nie sprawdziłem, a tam też się kuna dorwała. Namierzyłem dziurę, ale bez zdjęcia nadkola się nie obędzie. Ktoś próbował robić to samemu? Obejdzie się bez kanału czy innych najazdów? I czy to nadkole siedzi tylko na tych kilku spinkach tapicerskich?

 

Albo jeszcze inaczej: czy nadkole jest na tyle miękkie i elastyczne, żeby dało się zdjąć kilka górnych spinek i odchylić je na tyle, by móc wsadzić pod nie łapę? Wydaje mi się, że tak też rozwiązałbym problem.

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...