Skocz do zawartości

Zmiana radia w foresterze sg


Besti

Rekomendowane odpowiedzi

Na aliexpres znalazłem multimedialny wyświetlacz na 2din kompatybilny pod forestera sg. Osobiście  posiadam forestera z radiem 1din a pod radiem jest taki mini schowek i tu się rodzą kilka pytań, czy podejdzie w ogóle taki wyświetlacz (lub w ogóle inne radio) na 2din w miejsce starego radia ze schowkiem? Jak by miała kompatybilność takiej multimedialnej zabawki czy miała by możliwość prawidłowej funkcjonalności. I najważniejsze czy instalacja takiej zabawki wraz z obudową byłaby dość prosta czy należało by rozkręcać cały kokpit samochody by dostać się do obudowy panelu środkowego? Podrzucam link do aukcji na wizualizacje 
https://a.aliexpress.com/_d6TMKGS
Chyba że ktoś mógłby polecić jakieś dobre radio na 2diny wraz z wyświetlaczem.

podsyłam zdjęcie jak aktualnie wygląda panel środkowy 

130C252C-3581-40C4-9D0C-94081292A5E6.jpeg

Edytowane przez Besti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż panelu przedniego jest dość prosty - ściągasz ramkę wokół skrzyni biegów, następnie dwie śrubki od dołu trzymające panel, potem już tylko zaczepy po 3 na stronę i 1 na górze na środku o ile się nie mylę. Radio jest skręcone razem ze schowkiem, więc wyciągasz całość po wykręceniu 4 kolejnych śrubek. Prawdopodobnie z tyłu jest przejściówka z instalacji Subarowej na ISO, potem ISO -  Alpine, w najgorszym razie wiązka pocięta i polutowana, ale i tak nie powinno być problemu z podłączeniem. Z tego co wiem standardowe dwa DIN nie koniecznie pasują i trzeba trochę poszerzyć ramkę. np. sony xav-ax1000 za którym się rozglądałem jest szersze o 4 mm czyli po 2 mm z każdej strony. Ale jest tez sporo jednostek 2din, które powinny wejść. Ta z aukcji jest z całym panelem, więc pasowanie odpada, powinno być ok. Kopalnie wiedzy masz w wątku o audio w Subaru w Ogólnych Audio w Subaru. W razie czego pisz, przerabiałem pare 1 din, teraz szukam jakiegoś 2din z Apple CarPlay. 

 

P.s. Fajna struktura panelu, to folia czy lakier ?? 

 

 

Edytowane przez Mike-m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mike-m napisał:

Demontaż panelu przedniego jest dość prosty - ściągasz ramkę wokół skrzyni biegów, następnie dwie śrubki od dołu trzymające panel, potem już tylko zaczepy po 3 na stronę i 1 na górze na środku o ile się nie mylę. Radio jest skręcone razem ze schowkiem, więc wyciągasz całość po wykręceniu 4 kolejnych śrubek. Prawdopodobnie z tyłu jest przejściówka z instalacji Subarowej na ISO, potem ISO -  Alpine, w najgorszym razie wiązka pocięta i polutowana, ale i tak nie powinno być problemu z podłączeniem. Z tego co wiem standardowe dwa DIN nie koniecznie pasują i trzeba trochę poszerzyć ramkę. np. sony xav-ax1000 za którym się rozglądałem jest szersze o 4 mm czyli po 2 mm z każdej strony. Ale jest tez sporo jednostek 2din, które powinny wejść. Ta z aukcji jest z całym panelem, więc pasowanie odpada, powinno być ok. Kopalnie wiedzy masz w wątku o audio w Subaru w Ogólnych Audio w Subaru. W razie czego pisz, przerabiałem pare 1 din, teraz szukam jakiegoś 2din z Apple CarPlay. 

 

P.s. Fajna struktura panelu, to folia czy lakier ?? 

 

 

Lakier. I tez szukam właśnie szukam czegoś z carplay a przynajmniej bardzo dobrze by było jakby taka funkcje owe radio posiadało, odpuszczę sobie raczej te z Ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mike-m napisał:

Z tego co wiem standardowe dwa DIN nie koniecznie pasują

Standardowe pasują, tylko wchodzą bez ramki. Temat przećwiczony w dwóch Foresterach. W ostatnim wyglądało to jak na zdjęciu poniżej. 

 

_MG_9181.jpg

 

51 minut temu, Besti napisał:

szukam właśnie szukam czegoś z carplay a przynajmniej bardzo dobrze by było jakby taka funkcje owe radio posiadało

Polecam Pioneera Pioneera SPH-DA130DAB, jeśli lubisz wygląd "tabletowy", jeśli nie, to SPH-DA230DAB. Tego pierwszego obecnie użytkuję, sprawuje się świetnie. 

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...