Jump to content

Przygasające światła, oświetlenie wnętrza, nierówna praca na wolnych obr


damiano16
 Share

Recommended Posts

Cześć. Problem z gc-kiem. Ciągle minimalnie przygasa wszystko co świeci w samochodzie jak i poza nim. Myślałem że to może regulator napięcia ale laduje 14.7V czyli ok. Jak się lekko obroty zmniejsza po wejściu w wyższą temp auto nierówno pracuje. Może to mieć powiązanie ze sobą? 

Link to comment
Share on other sites

Jest tak samo. Czy to mogło by aż tak działać że auto chce nierówno pracować na wolnych i światła minimalnie przygasaja? Z niedoboru prądu bym się bardziej spodziewał chodź nie wiem co o tym myśleć. Sprawdziłem też w civiku i accordzie. W jednym 14V równo w drugim 14,3V czyli książkowo. 

Link to comment
Share on other sites

Czemu silnik krokowy? Obroty mi się utrzymują idealnie, jest jakby wypadanie zaplonu. Tak jak by świece były leciwe ale mogę się domyślać :b z tego co patrzyłem to chyba do wymiany trzeba silnik z łap wyciągać trochę do góry. Miejsca tyle co nic. Gc8 ej207. I przygasa na napięciu 14,7V więc nie spada napięcie w chwili przygasania..

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie problemem jest sam alternator. Miernik przy pomiarze nie wychwyci króciutkich skoków napięcia.

Kiedyś miałem taki problem w Maździe 626, jak oddałem alternator do przezwajania. Panowie najwyraźniej nie nawinęli tyle drutu na stojan, ile powinni, albo drut był o złych parametrach. Efekt był taki, że silnik lekko nierówno chodził (nie zawsze) a wszystkie światła po włączeniu lekko :falowały".

Ale w Twoim przypadku wg mnie może to być równie dobrze problem z regulatorem napięcia.

A tak w ogóle podobny problem po przezwajaniu alternatora widziałem w Vieśwagonie Golfie, działo się to samo.

Edited by marc120
Link to comment
Share on other sites

Tak jak panowie mówicie. Może być alternator :/ chodź zastanawiam się nad opcja też nieuregulowanych zaworów. Mam tak w accordzie. Wypadanie zapłonu jest mniej odczuwalne niż w subaru ale jak są rozregulowane zrywa jak by elektrody na swiecy się pokruszyly. Po regulacji problem znika. Tu jest to kłopotliwe ze względu na dostep. Jest znikomy :x alternator pewno zamówię a jak nie pomoże na wypadanie zapłonu oddam auto do wymiany świec i reg zaworow.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...