Skocz do zawartości

Legacy 2001 2.0 benzyna - ćwir ćwir dwumasy


Szymon Koronkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu (ze dwa miesiące) wymieniałem sprzęgło (docisk, tarcza i łożysko). Ćwierkotanie nie ustąpiło. Wnioskuję, że to dwumasa. Sęk w tym że żadnych stuków, czy drgań na budę nie mam. Może jakieś niewielkie, ale nie ma dramatu. 

Czy regeneracja wyeliminuje ćwiergotanie? Jak droga to impreza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkam była sprawdzana dwumasa i twierdzili, że jest ok - do ich umiejętności mam zaufanie, stąd zdziwienie, że problem nadal występuje i to tylko na biegu jałowym oraz przy ruszaniu, z wciśniętym sprzęgłem brak problemu.

Rozrząd będę wymieniał za jakieś 2 tyg. to się sam "wyeliminuje" ... jeśli to jest opcja to wstrzymajmy się z dalszą dyskusją, wrócę tutaj jak go wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ćwierkającą dwumasą kupiłem auto. Zrobiłem 20 tyś wstawiłem jednomas.

Na forum jest pełno wątków o dwumasie w legacy i cwierkaniu.

Jedni robią po 100 tys kilometrow z cwierkajaca dwumasa a inni ja wymieniaja na jednomas bo denerwuje ich cwierkanie.

 

W Polsce nikt nie potrafi zregenerować dwumasy by wytrzymała tyle co nowa.

 

Do legacy 3 zamiennika dwumasy nie znalazłem a w aso dwumas  kosztuje 1/3 wartości auta.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwierkanie to normalna rzeczy przy dwumasie (konstrukcja dwumasy zupełnie inna niż w typowych dieslach). Wymiana na nową uciszy ptaszki na jakieś 20-30 tysięcy km i znowu zacznie ćwierkać. Hałas nie oznacza, że dwumas jest uszkodzony. Dopiero wibracja będzie o tym świadczyć (wibracja bierze się z zatarcia i zablokowania dwumasy). Dopóki nie ma wibracji to po prostu jeździć i zapomnieć o sprawie. Docelowo wymień koło zamachowe na takie z Forestera czy Imprezy 125 km + do tego sprzęglo i łapa od tej wersji i dopiero taki zabieg ćwierkanie wyłączy na stałe.

P.S. Mój Legacy też ćwierka :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...