Skocz do zawartości

Kontrola Remapu Subaru WRX


Rifu11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam WRXa 2004 ze zrobioną mapą na 265km w mapteku. Chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek z Was robi "przeglad" mapy? Czy jest w ogóle możliwe to zeby mapa się rozregulowała czy cos w tym rodzaju? Pytam bo sa różne opinie, jedni mówią że jest to konieczne co rok a inni, że mapa nie może sie rozjechac. Z góry dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam WRXa 2004 ze zrobioną mapą na 265km w mapteku. Chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek z Was robi "przeglad" mapy? Czy jest w ogóle możliwe to zeby mapa się rozregulowała czy cos w tym rodzaju? Pytam bo sa różne opinie, jedni mówią że jest to konieczne co rok a inni, że mapa nie może sie rozjechac. Z góry dzieki za odpowiedz
Mapa nie może się rozjechać bo jest zapisana w ECU. Ale może się rozjechać silnik, szczelność dolotu, wydechu, stan swiec, cewek, knock sensora, turbiny i paru innych drobiazgów. Dlatego warto kontrolować ale stan auta, do mapy nie trzeba zaglądać co rok.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:
3 minuty temu, Rifu11 napisał:
Cześć, mam WRXa 2004 ze zrobioną mapą na 265km w mapteku. Chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek z Was robi "przeglad" mapy? Czy jest w ogóle możliwe to zeby mapa się rozregulowała czy cos w tym rodzaju? Pytam bo sa różne opinie, jedni mówią że jest to konieczne co rok a inni, że mapa nie może sie rozjechac. Z góry dzieki za odpowiedz

Mapa nie może się rozjechać bo jest zapisana w ECU. Ale może się rozjechać silnik, szczelność dolotu, wydechu, stan swiec, cewek, knock sensora, turbiny i paru innych drobiazgów. Dlatego warto kontrolować ale stan auta, do mapy nie trzeba zaglądać co rok.

Bardzo dziękuje za odpowiedź, tuner z mojego miasta powiedział, że mapy nie trzeba kontrolować natomiast Pan z mapteka powiedzial na odwrot tzn kontrola co rok. Przeżegnałem się jak usłyszałem kwotę 500zł za godzine strojenia stąd moje pytanie tutaj. Jeszcze raz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja "kontrolowania mapy" jest dla mnie absurdalna i brzmi jak naciąganie na kasę nieświadomego klienta. To tak jakby przeglądać raz do roku wszystkie zdjęcia na kompie, czy aby na pewno kolory poszczególnych pikseli się nie zmieniły...

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale podejrzewam, że chodziło o to, co napisał @skwaro

W dniu 6.08.2020 o 19:57, skwaro napisał:

może się rozjechać silnik, szczelność dolotu, wydechu, stan swiec, cewek, knock sensora, turbiny i paru innych drobiazgów.

A "sprawdzenie mapy" to po prostu skrót myślowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno wysilone silniki mogą zmieniać swoje parametry pracy, a takie są EJ, przez zmiany, zużycie itd. Jeżeli mapa jest robiona przy małych tolerancjach, mniejszych niż seryjne, wyciśnięte tyle ile to możliwe, to właśnie mechanika rozjeżdża się względem mapy i założonych parametrów, żeby stan się nie pogarszał moim zdaniem powinno się sprawdzać logi co jakiś czas, aby zrobić korekty dostowujące do stanu mechaniki. To moim zdaniem miał na myśli Piotrek z M.APTEKA mówiąc o potrzebie korekty mapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekK napisał:

Mocno wysilone silniki mogą zmieniać swoje parametry pracy, a takie są EJ, przez zmiany, zużycie itd. Jeżeli mapa jest robiona przy małych tolerancjach, mniejszych niż seryjne, wyciśnięte tyle ile to możliwe, to właśnie mechanika rozjeżdża się względem mapy i założonych parametrów, żeby stan się nie pogarszał moim zdaniem powinno się sprawdzać logi co jakiś czas, aby zrobić korekty dostowujące do stanu mechaniki. To moim zdaniem miał na myśli Piotrek z M.APTEKA mówiąc o potrzebie korekty mapy. 

Tyle że WRX zrobiony na 265KM to nie jest mocno wysilony silnik :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...