Skocz do zawartości

3.0 H6 - jakie oleje do skrzyni i dyfrów


semo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Siedzę już drugą godzinę i czytam o olejach do automatycznej skrzyni biegów. Z tego co widzę to najlepiej byłoby nalać Subaru ATF, ale myślałem o dynamicznej wymianie, więc przypuszczam że pójdzie na to pewnie ponad 10 litrów oleju. Dobrze myślę? Biorąc pod uwagę że samochód ma 15 lat a cena bańki 4L to koszt około 250 zł to zastanawiam się nad jakąś dobrą ale tańszą alternatywą.

Widziałem że sporo osób chwaliło w którymś wątku Gulfa Multi-Vechicle ATF. Można tego bezpiecznie użyć? Czy lepiej coś innego?

 

Druga kwestia - dobrze się doczytałem, że filtr oleju jest na zewnątrz skrzyni? Jaki filtr najlepiej kupić?

 

Olej do dyfrów przód i tył może być jakikolwiek byle 75w90 GL5? Np. Motul Gear 300 czy Ravenol VSG czy coś bardziej wyszukanego?

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, semo napisał:

myślałem o dynamicznej wymianie

A statyczna nie wystarczy? Potrzeba wtedy tylko 4 litry, ewentualnie ze ściągnięciem miski - 6 litrów.

 

19 minut temu, semo napisał:

zastanawiam się nad jakąś dobrą ale tańszą alternatywą.

Widziałem że sporo osób chwaliło w którymś wątku Gulfa Multi-Vechicle ATF. Można tego bezpiecznie użyć? Czy lepiej coś innego?

Sporo osób zalewa i poleca Ravenol, ale najpewniejszy byłby Subaru ATF ;)

 

21 minut temu, semo napisał:

Jaki filtr najlepiej kupić?

OEM Subaru 

 

21 minut temu, semo napisał:

Olej do dyfrów przód i tył może być jakikolwiek byle 75w90 GL5? Np. Motul Gear 300

Może być i Motul ;) Ja zdecydowałem się na Eneosa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Oczkoo15 napisał:

A statyczna nie wystarczy?

 

Może wystarczy. Myślałem że dynamiczna będzie lepsza, bo wymieni się cały olej, a nie wymiesza pół na pół stary z nowym. 

Chyba że się mylę. ;-)

 

23 godziny temu, Oczkoo15 napisał:

OEM Subaru

 

Macie do polecenia jakiś sklep internetowy z częściami oryginalnymi do Subaru? Patrzę na Allegro, ale ciężko znaleźć aukcje dobrze opisane. Np. tutaj: https://allegro.pl/oferta/filtr-automatycznej-skrzyni-subaru-forester-legacy-8111314049 jest filtr do ASB w Legacy, ale nie wynika czy do każdej ASB (podobno przy silniku 2.0 i 3.0 jest inny filtr oleju ASB).

Albo tutaj: jakiś Blue Print ale nie do końca jest dla mnie jasne czy będzie pasował do Legacy IV 3.0 H6, choć niby z tytułu aukcji wynika że tak... Pomijam, że jak blisko 30 lat jeżdżę różnymi samochodami, to o firmie Blue Print nie słyszałem... :/ 

https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-skrzyni-subaru-legacy-iv-2-0-3-0-03-09-9455014968

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, semo napisał:

Macie do polecenia jakiś sklep internetowy z częściami oryginalnymi do Subaru?

to jest forum importera i nie wypada reklamowac "sklepów internetowych" To tak jak byś do restauracji przyszedł z własnym jedzeniem B)

Natomiast jak dobrze poszukasz to znajdziesz  sklepy z Łodzi czy sklep z Nowego Sącza z oemami ( na allegro też się wystawiają )

4 minuty temu, semo napisał:

Pomijam, że jak blisko 30 lat jeżdżę różnymi samochodami, to o firmie Blue Print nie słyszałem... :/

to jest tylko pakowacz. Do swoich pudełek wsadza raczej całkiem niezłej  jakości japońskie  części firm jak exedy, koyo, 555 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karas napisał:

to jest forum importera i nie wypada reklamowac "sklepów internetowych" To tak jak byś do restauracji przyszedł z własnym jedzeniem

 

Ups...

Przepraszam. 

Czyli rozumiem że skoro forum importera, to części kupujemy w ASO? 

 

12 minut temu, lutek34 napisał:

a olej szukaj Revanol SU5

 

Rozumiem, że olej do skrzyni? Czy do dyfrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując...

 

Do Legacy 3.0 H6 z 2005 roku potrzeba:

 

1) Przy wymianie statycznej 6 litrów oleju do skrzyni biegów, najlepiej Subaru ATF, ewentualnie Ravenol SU5 + filtr oleju + pewnie jakaś nowa uszczelka do miski.

2) Do dyfrów przód i tył może być Motul Gear 300 w ilości:

- 1,4 litra przód

- 0,8 litra tył

 

Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...