Skocz do zawartości

Forester EJ204 dylemat gazować czy nie...


Grychol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Właśnie stałem się trochę przypadkowo posiadaczem Forestera. Szukałem na szybko auta o względnie małym przebiegu, które pociągnie mi budę kempingową i trafiłem na ogłoszenie Forestera. 

2006 rok, 2,0 wolnossak w automacie. Auto od nowości 13 lat użytkowane na Lofotach w Norwegii (właścicielka 1937r) i ostatni rok w Danii. Generalnie bardzo ładne. Wg licznika, i danych które można sprawdzić na stronach norweskich i duńskich przebieg 60 tys km. Lakier cały w oryginale, małe przycierki lewy przód i tył. Wszystkie szyby ori, przód podgrzewana pod wycieraczkami, tempomat, grzane tyłki. Buda zdrowa, tylko zawieszenie jak w większości japońców. Pod maską zero rdzy, wszystkie śrubki bez nalotów. Ale żeby dołożyć łyżkę dziegciu mądry polak po szkodzie... nie doczytałem wcześniej i mam wersję EJ204. Kupiłem go z myślą o lpg, a tu teraz wszędzie czytam, że kibel...

W przyszłym tygodniu zmieniam rozrząd, olej w skrzyni i silniku. No i teraz nie wiem co robić, gazować i jak polecą głowice to kupić używane od EJ20F, czy latać na benzynie i za poł roku sprzedać komuś kto będzie chciał mieć subaru z małym przebiegiem bez lpg. Auto było drogie jak na swój rocznik i nie wiem czy pakować sie w gaz czy go nie psuć jak ma niby taki mały przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rocznie robisz 10-15 tys to luzy będziesz robił co 3-5 lat. W tym czasie zwróci Ci się koszt instalacji i oszczędzisz śmiało na regulację zaworów. I zostanie jeszcze dużo w kieszeni. Wszystko zależy jak długo planujesz mieć samochód. LPG opłaca się zawsze założyć, pod warunkiem że samochód zostanie u Ciebie przez parę lat.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa auta, ale jakby forek dostał lpg  to stałby się głównym daily car-em. (drugie jest nie do zagazowania - dwa systemy wtrysku mpi i fsi w jednym - nik tego nie gazuje).

Rocznie robiłby około 20- 25 tys km. Obawiam się tylko czy nie okaże się że założe lpg, które spłaci się po około 15 tys, a zaraz po tym bede musiał wywalać silnik i robić regulacje za 2 tys. 

Tym sposobem jakbym latał 2 lata na benie może wyjść na zero...

Czy to nie jest aż taki straszny srocz z tym EJ204 i przelata napewno te 40-50 tys km bez dotykania.

No i kto kupi EJ204 z gazem jak wcześniej przeczyta forum :))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... nowej RAV4 ani lexa 350 nikt skutecznie jeszcze nie zagazował. Ja nie mówie to o zwykłym wtrysku bezpośrednim, tylko o dwoch systemach naraz - MPI z FSI zależnie od obciążenia auta. ( w moim przypadku Lexus IS 350)

Edytowane przez Grychol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Legacy z EJ204 i zagazowałem je przy 207 tyś km. Sprzedałem je jak miało 277 tyś km. Luzy zaworowe robiłem dopiero po 50 tys km na LPG, wcześniej auto nie miało robionych luzów zaworowych od nowości. Jak dla mnie spokojnie wrzucać LPG w kumatym zakładzie i będzie ok. Oszczędności są dużo większe niż koszty dodatkowe przy jeździe na LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grychol napisał:

Jasne... nowej RAV4 ani lexa 350 nikt skutecznie jeszcze nie zagazował. Ja nie mówie to o zwykłym wtrysku bezpośrednim, tylko o dwoch systemach naraz - MPI z FSI zależnie od obciążenia auta. ( w moim przypadku Lexus IS 350)

Jeśli są tam wtryski piezo to fizycznie jest to niemożliwe. Zadzwoń do GZW, tam otrzymasz odpowiedź czy da się czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ma XT więc teoretycznie gorszy silnik dla gazu.

Samochód mam od nowości, przy 45 tys zamontowałem gaz. W tej chwili mam 270, po drodze były regulacje zaworów co ok. 50, choć od ostatniej minęło 70 tys - po 50 tys po sprawdzeniu okazało się że regulacja jest niepotrzebna.

Do chwili obecnej nic nie było szlifowane, tylko regulowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ma XT więc teoretycznie gorszy silnik dla gazu.
Samochód mam od nowości, przy 45 tys zamontowałem gaz. W tej chwili mam 270, po drodze były regulacje zaworów co ok. 50, choć od ostatniej minęło 70 tys - po 50 tys po sprawdzeniu okazało się że regulacja jest niepotrzebna.
Do chwili obecnej nic nie było szlifowane, tylko regulowane.
 
Szlifowane gniazda zaworowe? Tam nie ma co regulować, luz się ustawia. Szlifując szklanki albo wymieniając je na właściwe. Więc co było regulowane a co szlifowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież piszę że nic nie było szlifowane, tylko jak do tej pory zawory były regulowane.
Nic nie wymagało szlifu czy wymiany. 
Tylko zastanawia mnie to jak "wyregulowali" bez szlifowania? Pozamieniali między zaworami szklanki? Tam nie ma "śrubek" żeby regulować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem legacy EJ204 z lpg. Gaz założony przy 165, w okolicy 180 były robione luzy zaworowe (nie były robione od nowości), instalacja Stag Qbox+ działała bez zarzutu. Nie czułem żadnej różnicy w jeździe samochodem - strojenie było robione w czasie jazdy.

Dojeździlem do 230kkm w 2 lata i sprzedałem samochód (ale nie ze względu na problemy z nim :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 20:27, ewemarkam napisał:
W dniu 2.08.2020 o 18:49, mariusz77b napisał:
No przecież piszę że nic nie było szlifowane, tylko jak do tej pory zawory były regulowane.
Nic nie wymagało szlifu czy wymiany. 

Tylko zastanawia mnie to jak "wyregulowali" bez szlifowania? Pozamieniali między zaworami szklanki? Tam nie ma "śrubek" żeby regulować.

Nie jestem mechanikiem powtarzam ci mi przekazali tj trzeba było tylko wyregulować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...