Jump to content

Subariada - Polska - zachód, Sudety - na szybko 14-21 sierpnia


Miłosz Rzeźnik

Recommended Posts

Moi drodzy, COVID miesza w tym roku strasznie, sytuacja jest precedensowa, a my dostosowujemy się maksymalnie do warunków.
Musieliśmy odwołać kolejne Subariady - Mołdawia zamknięta do końca sierpnia, Czarnobyl chyba nie wzbudził zainteresowania (lub też COVID straszy).
Dlatego na szybko, w terminie przewidzianym dla Mołdawii (ukłon, w stronę tych, którzy na Mołdawię zaplanowali urlopy i się zapisali) robimy Subariadę po Polsce.
 

Termin:  14-21 sierpnia
 
Dojazd/powrót: Spotykamy się 14 sierpnia o 9:00 na stacji paliw Lipro Żnin Lipro Petrol, Adama Mickiewicza 92, 88-400 Żnin - tutaj: https://maps.app.goo.gl/r3nLhswfJAAdj1Yb8
21 sierpnia po południu (około 15:00) oficjalnie kończymy wspólny wyjazd. Zakończenie wyprawy nastąpi w miejscowości Złoty Stok (https://goo.gl/maps/XaWLQMwe1aKuZBcA9).
 
TrasaTrasa liczy około 900 km. Główne "przeloty" realizujemy drogami utwardzonymi. Jazdy w terenie to głównie drogi gruntowe i szutrowe, które przy dobrej pogodzie nie przedstawiają trudności dla naszych aut. Jednak po deszczu stopień trudności w niektórych miejscach wzrasta. Przy dobrych warunkach pogodowych trasa jest do przejechania nawet na oponach szosowych, jednak na oponach AT (jeśli ktoś ma) będzie fajniej.
 
Paliwo: Nie ma potrzeby zabierania kanistrów. Przyjedźcie proszę na spotkanie ZATANKOWANI DO PEŁNA.
 
Noclegi: Większość noclegów będzie w namiotach na campingach (a więc z dostępem do sanitariatów). Najprawdopodobniej jeden raz zanocujemy w terenie "na dziko". Planujemy również jeden nocleg w hotelu.
 
Wydatki
Ceny artykułów spożywczych, restauracji oraz paliwa znacie - w końcu jeździmy po Polsce.
Suma opłat za noclegi to kwota około 300 zł od osoby dorosłej.
Suma opłat za wstępy oraz 2 zorganizowane kolacje i obiad kończący to 600-650zł od osoby dorosłej.
Dzieci, uczniowie i studenci mają niewielkie zniżki 20-30% na wstępy, więc kwota będzie dla nich niższa.
Dokładne kwoty podamy Wam po skompletowaniu grupy oraz potwierdzeniu wszystkich rezerwacji.
Zakładamy następujące obiekty/atrakcje płatne:
- Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
- przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową
- Muzeum Kolejki Wąskotorowej
- Międzyrzecki Rejon Umocniony Muzeum Fortyfikacji i nietoperzy w Pniewie
- Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu
- Fabryka Historii - Arado
- Zamek Książ
- Muzeum Sztolni Walimskich
- Podziemne Miasto Osówka
- Park Narodowy Gór Stołowych
- Twierdza Kłodzka
- kopalnia złota w Złotym Stoku
Ostateczny "skład" atrakcji może ulec zmianie.
 
Za noclegi oraz zamówione atrakcje będziecie się rozliczać gotówką, z przewodnikiem, na początku wyjazdu (w pierwszy dzień).
 
Dokumenty: Nie zapomnijcie dowodów osobistych i prawa jazdy. Z uwagi na zniżki do różnych atrakcji osoby, którym takowe zniżki przysługują (młodzież, studenci) powinny zabrać ze sobą odpowiedni dokument (np. legitymacja szkolna).
 
Co koniecznie zabrać:
- dobry humor, odporność na trudy podróży, ciekawość świata
- namioty, karimaty, śpiwory, słowem sprzęt potrzebny do biwakowania. Jest lato, nie będziemy biwakować wysoko w górach, więc powinno być ciepło. Jednak pogoda ostatnimi czasy płata różne figle, więc warto zabezpieczyć się i na wypadek zimniejszej nocy (ale i upałów).
- sprzęt do przyrządzania posiłków w terenie
- baniak na wodę - 20l na 2 osoby wystarczy.
- rękawiczki, latarkę (najlepiej czołówkę), przynajmniej jeden komplet ubrań, które możecie bez żalu ubrudzić, podrzeć itp. Solidne obuwie turystyczne. Ubrania na każdą pogodę.
- każde auto powinno być wyposażone w sprawne CB Radio.
 
Czy zabierać jedzenie? Większość posiłków będziecie przyrządzać sami - na biwakach i w porze obiadowej w terenie. Po drodze można kupić wszystkie towary spożywcze. Jednak nie będziemy codziennie w sklepach, aby nie tracić cennego czasu. Zakupy będziecie robić "w sposób zorganizowany" - przewodnik zabierze Was pod sklep, powie na ile posiłków się zaopatrzyć. Prosimy, abyście przyjechali na miejsce spotkania zaopatrzeni w produkty spożywcze na pierwsze 2 dni. Dla osób, które nie lubią przyrządzać posiłków w terenie lub po prostu chcą to robić bardzo szybko polecamy gotowe dania firmy Arpol: http://www.sklep.arpol.net.pl/ oraz sprawdzone przez nas liofilizaty: https://lyofood.pl/.
Prócz tego będziemy mieli zamówione 2-3 zorganizowane posiłku, a w czasie wolnym w miastach (nielicznych) będziecie mogli skorzystać indywidualnie z lokalnych restauracji.

Wpisowe na tą wyprawę wynosi 1400 zł od samochodu.
 
UWAGI:
1. Na wyjazd możemy przyjąć 10 aut.
2. Niejako "z automatu" przeskakują tu wszystkie ekipy zapisane na Mołdawię (które będą chętne). 
3. Ta Subariada w wersji hotelowej zaplanowana była na październik. Na dziś nie odpowiemy, czy w październiku RÓWNIEŻ będzie. To zależy od zainteresowania. 

 

Link to comment
Share on other sites

Zgłaszam 2+2dzieci.

O Mołdawii myśleliśmy, potem o październikowej Polsce Zachodniej więc nie pozostaje nic innego jak się zgłosić. Po południu narada rodzinna i potwierdzenie.

Edit. Niestety rezygnacja - info poniżej.

Edited by keyman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zgłaszam się, 2 osoby. 

 

Edit. Przepraszam, zbyt pochopnie się zapisałam, jednak rezygnuję... :(

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, arkadio napisał:

Testy nowego nabytku w warunkach bojowych? :D

Albo starego, zobaczymy ;)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Narada rodzinna po analizie sytuacji rodzinno/urlopowo/covidowej niestety zmusza mnie do chwilowej rezygnacji Aby nie blokować listy proszę o wrzucenie do rezerwy, wszak w 2 tygodnie wiele się może jeszcze zmienić

Edit. Niestety nic z tego nie będzie. Nie pojedziemy w tym terminie :|

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Edytowałam swój wpis, niestety muszę zrezygnować, zbyt pochopnie i optymistycznie podeszłam do tematu, nie ogarnę urlopu na ten termin :(

 

Link to comment
Share on other sites

Jako przewodnik i prowadzący napiszę parę słów na temat który zapewne Was nurtuje.  

 

Bezpieczeństwo tego wyjazdu w czasach Covid.

 

No to tak, biwaki w większości mamy na wydzielonych tylko dla naszej grupy miejscach lub polach. Do muzeów i podziemi staramy się rezerwować wejścia na pierwszą turę tak abyśmy byli pierwszą grupą w danym dniu w danym miejscu. Unikamy centrów miast, centrów handlowych, kolejek.  Obserwujemy sytuację na bieżąco i dopasowywujemy plan do sytuacji. W planie był Szczeliniec i Kudowa, aktualnie po apelu władz parku i tłumach w górach przeprojektowaliśmy trasę zamieniając to na grę terenową i spływ pontonami w innej lokalizacji.

 

Nocleg hotelowy w SPA również jest oddalony od głównego ruchu turystycznego i świeci pustkami. Czasami nadrabiamy parę kilometrów aby oddalić się od tłumów. 

 

Oczywiście pozostają elementy wspólne jak sklepy po drodze, stacje paliw czy toalety na campingach ale minimalizujemy ryzyko żebyście czuli się swobodnie i wypoczęli zamiast nerwowo patrzeć kto kicha. 

 

Oczywiście pozostaje kwestia innych osób w grupie ale tutaj forum pasjanatów Subaru jest na tyle rozsądne aby nie narażać innych jeżeli mieli kontakt z osobami z podejrzeniem Covid.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hej ekipy, właśnie ruszyłem wątek pocztowy poświęcony temu wyjazdowi. Dopisałem tam wszystkich, którzy się zadeklarowali. Część osób "przeskoczyła" z Mołdawii. Jeśli o kimś zapomniałem - proszę się upomnieć. Bardzo proszę ekspresowo uzupełnić dane w tabelce, co której jest link na poczcie.

Rezerwacje się robią, ekip jest kilka i te kilka pojedzie. Postanowione. Więc proszę szybko ogarniać formalności i samochody i... do zobaczenia (w imieniu Bociana) w terenie!

Link to comment
Share on other sites

Ja z mojej strony jako przewodnika na tej imprezie napiszę parę słów w temacie który Was zapewne interesuje a mianowicie ten wyjazd vs Covid.

 

Omijamy miejsca z dużą ilością skupisk ludzkich na małej powierzchni. Biwaki i noclegi sa na campingach na wydzielonych miejscach. Zorganizowane wycieczki tylko nasza grupa często poza standardowymi godzinami lub jako pierwsi danego dnia. Program został zmieniony pod tym kątem i nie ma już Szczelińca i Gór Stołowych. 

IMG_20200723_182346-EFFECTS.jpg

IMG_20200808_125112.jpg

IMG_20200808_103038.jpg

IMG_20200807_164401.jpg

IMG_20200807_062148.jpg

IMG_20200806_194106.jpg

IMG_20200728_164302.jpg

IMG_20200728_105959.jpg

IMG_20200727_100741.jpg

IMG_20200725_095509.jpg

IMG_20200725_084450.jpg

IMG_20200723_201531.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Helena Kolany napisał:

Termin sierpniowy nas zaskoczył. Nie jesteśmy w stanie poukładać się z pracą. Ale cały czas liczymy na termin październikowy (3 osoby - skład jak z Maroka). Oczywiście może być wersja namiotowa.  

 

W październiku hotele. Będzie drożej, ale cieplej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...