Skocz do zawartości

Podświetlenie przycisków radia - nie działa


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Przestały mi świecić przyciski przy radiu, wyświetlacz jest ok i przycisk od awaryjnych również świeci. Przed tym dzieciarnia wpadła na chwilę na przód i m.in zmieniali jasność świecenia pokrętłem itp. Dodatkowo kilka dni wcześniej dołożyłem niefabryczne navi/radio etc w miejsce schowka przy kratkach nawiewu. Jest to zamontowane na rozdzielaczu ISO, w sensie w fabryczną kostkę jest wpięty "przedłużacz" tej kostki i do tego wychodzi z tego gniazdo ISO (pozostałość po zestawie Nokii). Sądzę, że nie ma to nic do tego bo z zestawem działało to ok, ale być może gdzieś jest jakiś bezpiecznik - użyłem tylko części zasilającej i nic w tym nie zmieniałem poza "pobraniem" zasilania - wszystko na wtyczkach - bez druciarstwa?

Widziałem podobny temat w dziale Forków, ale tam nikt sobie nie poradził (oprócz stukaniem pięścią w radio) a to odpada.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadam, ale czy nie ma jakiegoś bezpiecznika który za to odpowiada, bo wcześniej nie miałem jakichś objawów, typu przerywanie itp. ?

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamul napisał:

Obadam, ale czy nie ma jakiegoś bezpiecznika który za to odpowiada, bo wcześniej nie miałem jakichś objawów, typu przerywanie itp. ?

Z tego co wiem to nie ma. Luty na rezystorkach zazwyczaj są winowajcą, po spalonych żaróweczkach oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LosioDriver napisał:

Z tego co wiem to nie ma. Luty na rezystorkach zazwyczaj są winowajcą, po spalonych żaróweczkach oczywiście :D

Dobra, może głupie pytanie, ale masz może jakieś podpowiedzi przy rozkręcaniu radia, żeby dostać się do tej płytki (to jest gdzieś na górze/dole), trzyma to jakaś taśma etc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamul napisał:

Dobra, może głupie pytanie, ale masz może jakieś podpowiedzi przy rozkręcaniu radia, żeby dostać się do tej płytki (to jest gdzieś na górze/dole), trzyma to jakaś taśma etc? 

 

To będzie na samym spodzie, w tym module:

 

image.thumb.png.5cf67aa7f119b7c5e2b89e8492531f25.png

 

Ewentualnie jest możliwe, że te rezystory w tym modelu będą na płytce front panela. Gdybyś to rozebrał to daj zdjęcia układu front panela i zaznaczonej płyty.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 12:59, LosioDriver napisał:

 

To będzie na samym spodzie, w tym module:

 

image.thumb.png.5cf67aa7f119b7c5e2b89e8492531f25.png

 

Ewentualnie jest możliwe, że te rezystory w tym modelu będą na płytce front panela. Gdybyś to rozebrał to daj zdjęcia układu front panela i zaznaczonej płyty.

Fotka front panelu, brak tu tych rezystorów, profilaktyczna poprawa lutów na elementach niestety nic nie dała :( chyba, że trzeba szukać gdzie indziej.

A57ED05F-7EC6-4EBC-BF9B-9525232B7F44.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kamul napisał:

Fotka front panelu, brak tu tych rezystorów, profilaktyczna poprawa lutów na elementach niestety nic nie dała :( chyba, że trzeba szukać gdzie indziej.

 

Masz fotkę płyty którą zaznaczyłem na grafice? W Forku tam są rezystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LosioDriver napisał:

 

Masz fotkę płyty którą zaznaczyłem na grafice? W Forku tam są rezystory.

Nie mam ale nie znalazłem tam takiej płyty, ten schemat to od legacowego radia jest? Bo wydaje mi się, że wyglądało to trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamul napisał:

Nie mam ale nie znalazłem tam takiej płyty, ten schemat to od legacowego radia jest? Bo wydaje mi się, że wyglądało to trochę inaczej.

 

Tak, od legasiowego.

 

Trzeba zdjąć przód, potem pokrywę od "pudełka" które zostanie. Wyjąć zmieniarkę (chyba 3 śrubki + taśma od spodu). Potem wyjąć obudowę która została po zmieniarce i pod nią jest ta płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 16:42, LosioDriver napisał:

 

Tak, od legasiowego.

 

Trzeba zdjąć przód, potem pokrywę od "pudełka" które zostanie. Wyjąć zmieniarkę (chyba 3 śrubki + taśma od spodu). Potem wyjąć obudowę która została po zmieniarce i pod nią jest ta płyta.

Zajrzę dopiero za tydzień bo dziś wyjazd na urlop. Ale dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To tak, jednak wieczorami chyba jestem zbyt zmęczony, dzięki @thomson0073 za tabelkę z rozpiską kabli, post wklejam tu dla potomności: 

 

Nie mniej, po zmianie z zestawu nokii na radio zwykłe i dołożenie zwyczajnych ISO, okazuje się , że kabel do podświetlenia w jakiś sposób nie dostawał prądu, obecnie wpiąłem go bezpośrednio do kostki wchodzącej (z pominięciem przejściówki) do radia i magia, przyciski działają i świecą bez zarzutu.

 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Jakbyście napisali co jest powodem braku podświetlenia wyświetlacza - to byłbym wdzięczny. @LosioDriver masz na to patent czy jednak trzeba szukać używki ?
Mowa o radiu w legasiu Kenwood GX-204RE
Czekam aż mi ktoś podeśle radio z taką usterką to wtedy zobaczymy czy jest patent :) Ostatnio trafiło mi się notorycznie wyłączające się radio i chyba się udało (zobaczymy z czasem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wysłał - ale jazda w zimie bez nawiewu ciężka sprawa hehe
Jak do cieplejszych dni dalej będziesz zainteresowany sprawdzeniem to prześle - z otwartymi oknami można na wiosne jeździć:rolleyes:

 

...ile tak pi x drzwi może potrwać taka diagnoza u Ciebie @LosioDriver jakbyś już radio posiadał ?

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maskun napisał:

...ile tak pi x drzwi może potrwać taka diagnoza u Ciebie @LosioDriver jakbyś już radio posiadał ?

 

Powiem tak, robię to czysto hobbystycznie, a nie jako serwis - więc siedzę nad takimi rzeczami "po godzinach".

Więc trzeba liczyć kilka dni, a im bardziej problem schowany to dłużej... no i nie wszystko jest naprawialne. Bo są już części które ciężko dostać.

Raczej temat wiosenny, żeby nie zostać bez grzania :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...