Skocz do zawartości

zestaw naprawczy alternatora


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że alternator również będzie wymagał regeneracji, łożysko huczy, ładowanie bez obciążenia 13.8V, z max obciążeniem spada do 13.5V. Może ktoś kupował zestaw naprawczy alternatora 23700AA521 użytego w 2005 Outback 2.5 SOHC, chodzi mi o łożyska, szczotki i komutator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lutek34 napisał:

Wygląda na to że alternator również będzie wymagał regeneracji, łożysko huczy, ładowanie bez obciążenia 13.8V, z max obciążeniem spada do 13.5V. Może ktoś kupował zestaw naprawczy alternatora 23700AA521 użytego w 2005 Outback 2.5 SOHC, chodzi mi o łożyska, szczotki i komutator.

Przy tych cenach używek, może to nie mieć sensu finansowego. Łożyska, tuleje i szpilki kup samodzielnie. Co do regulatora, to nie wiem, czy zamiennik będzie miał lepsze parametry. Co drugie subaru ma 13,8V na jałowym...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się znaleźć, to do zregenerowania tego alternatora wystarczy kupić zestaw zawierający łożyska, szczotki, komutator i uszczelniacz. Muszę tylko znaleźć odpowiedni, pasujący zestaw. Używki nie bardzo chce kupować, żeby nie okazała się gorsza od mojego.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też na "żarcik" się nabrałem ,kiedy 13,5V  mi wyskoczyło.Od razu biegiem po drugi alternator(bo nowy akku był kupiony) . Kupiłem drugi-uzywkę (za grosze,ale nie trup). wstawiłem,sprawdzam parametry i... znowu 13,5v . No i... skończyło się na tym,że częściej czytam forum,bo przynajmniej "na pamięć"  i schematycznie nie działam. Ps tak w ogóle czemu te ładowanie jest takie słabe w tych alternatorach?  jest na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...