Jump to content

zestaw naprawczy alternatora

lutek34
 Share

Recommended Posts

Wygląda na to że alternator również będzie wymagał regeneracji, łożysko huczy, ładowanie bez obciążenia 13.8V, z max obciążeniem spada do 13.5V. Może ktoś kupował zestaw naprawczy alternatora 23700AA521 użytego w 2005 Outback 2.5 SOHC, chodzi mi o łożyska, szczotki i komutator.

7 godzin temu, lutek34 napisał:

Wygląda na to że alternator również będzie wymagał regeneracji, łożysko huczy, ładowanie bez obciążenia 13.8V, z max obciążeniem spada do 13.5V. Może ktoś kupował zestaw naprawczy alternatora 23700AA521 użytego w 2005 Outback 2.5 SOHC, chodzi mi o łożyska, szczotki i komutator.

Przy tych cenach używek, może to nie mieć sensu finansowego. Łożyska, tuleje i szpilki kup samodzielnie. Co do regulatora, to nie wiem, czy zamiennik będzie miał lepsze parametry. Co drugie subaru ma 13,8V na jałowym...

• Upvote 1

Z tego co udało mi się znaleźć, to do zregenerowania tego alternatora wystarczy kupić zestaw zawierający łożyska, szczotki, komutator i uszczelniacz. Muszę tylko znaleźć odpowiedni, pasujący zestaw. Używki nie bardzo chce kupować, żeby nie okazała się gorsza od mojego.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

• 1 month later...

Ja też na "żarcik" się nabrałem ,kiedy 13,5V  mi wyskoczyło.Od razu biegiem po drugi alternator(bo nowy akku był kupiony) . Kupiłem drugi-uzywkę (za grosze,ale nie trup). wstawiłem,sprawdzam parametry i... znowu 13,5v . No i... skończyło się na tym,że częściej czytam forum,bo przynajmniej "na pamięć"  i schematycznie nie działam. Ps tak w ogóle czemu te ładowanie jest takie słabe w tych alternatorach?  jest na to jakiś patent?