Jump to content
lutek34

zestaw naprawczy alternatora

Recommended Posts

Wygląda na to że alternator również będzie wymagał regeneracji, łożysko huczy, ładowanie bez obciążenia 13.8V, z max obciążeniem spada do 13.5V. Może ktoś kupował zestaw naprawczy alternatora 23700AA521 użytego w 2005 Outback 2.5 SOHC, chodzi mi o łożyska, szczotki i komutator.

7 godzin temu, lutek34 napisał:

Wygląda na to że alternator również będzie wymagał regeneracji, łożysko huczy, ładowanie bez obciążenia 13.8V, z max obciążeniem spada do 13.5V. Może ktoś kupował zestaw naprawczy alternatora 23700AA521 użytego w 2005 Outback 2.5 SOHC, chodzi mi o łożyska, szczotki i komutator.

Przy tych cenach używek, może to nie mieć sensu finansowego. Łożyska, tuleje i szpilki kup samodzielnie. Co do regulatora, to nie wiem, czy zamiennik będzie miał lepsze parametry. Co drugie subaru ma 13,8V na jałowym...

Czy w każdym legacy/OBK alternator ma taką samą moc? czy w bardziej doposażonych wersjach alternator nie jest większy?

Z tego co udało mi się znaleźć, to do zregenerowania tego alternatora wystarczy kupić zestaw zawierający łożyska, szczotki, komutator i uszczelniacz. Muszę tylko znaleźć odpowiedni, pasujący zestaw. Używki nie bardzo chce kupować, żeby nie okazała się gorsza od mojego.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka