Skocz do zawartości

rozłączanie napędu przy redukcji biegów i hamowaniu silnikiem


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zrobiliśmy pierwszą przejażdżkę po włożeniu silnika, w którym była robiona UPG i wymieniane kompletne sprzęgło, niestety pojawił się problem, gdy zredukuje bieg, żeby hamować silnikiem to dźwignia napędu sama podskakuje i rozłącza się napęd. Tak na szybko co zaobserwowaliśmy to lekki luz, około 2mm na oczku linki przy skrzyni, ktoś coś tutaj kombinował i zamiast zawleczki, wsadził śrubę. Nie myślę żeby te 2mm luzu mogło powodować to rozłączanie się napędu.  Ktoś z Was miał podobny problem? Wcześniej tym samochodem zrobiłem 500km i nie było tego problemu.

115622051_667394734124538_5830090578617689575_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dominikon napisał:

Chyba masz na myśli dźwignię od reduktora, a nie od rozłączania napędu bo takowej chyba nie ma. Czy dobrze myślę?

 

jak zwał tak zwał, ale problem jest przy hamowaniu silnikiem. Na ta chwilę doraźnie zdrutowałem dźwignie przy skrzyni i da się jeździć, ale myślę że problemem mogą być poduszki, bo przy odejmowaniu gazu mam uderzenie, w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłbym od sprawdzenia poduszek. Daj znać co dalej z samochodem i jak przebiegła dalsza weryfikacja problemu lub jego usunięcie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 00:40, SubaruLPG napisał:

do sprawdzenia poduszka z przodu pod rezonatorem oraz tylna z tyłu skrzyni.

obie wymienione na używki z WRXa i nadal to samo, teraz czas na poduszki pod silnikiem:( a miałem je na wierzchu jak silnik był wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SubaruLPG napisał:

na hamulcu próbować ruszyć jakie masz wychylenie?

 

ciężko powiedzieć jak duże to wychylenie, ale jest widoczne. Używane poduchy pod silnik zamówione i zobaczymy czy będzie zmiana. Ktoś z Was wymieniał te poduchy? Dużo kombinacji żeby je wyszarpać spod silnika?

 

41022AG111 Genuine Subaru CUSHION RUB RH 41022-AG111 | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz ruch skrzyni z silnikiem? sprawdzałeś na kanale przepychając samochód bądź na hamulcu próbować ruszyć jakie masz wychylenie?
A ile cm/mm kwalifikuje je do wymiany? Mam wrażenie że moje szwankują, a wymieniłem niemalże wszystkie gumy w zawieszeniu. Na razie czekam bo może to łożyska pod sprężynami popukują sobie


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...