Jump to content

Bagażnik dachowy rowerowy

Recommended Posts

belki thule/mont blanc/ whispbar/yakima . Bagażnik jak wyżej. XV jest wysokie i zakładanie rowerów może być problematyczne. Jeżeli masz hak to się nawet nie zastanawiaj i kupuj bagaznik na hak- super sprawa 

15 godzin temu, Jagoda Książek napisał:

Właśnie nie mam haka, a za zamontowanie zażyczyli w salonie 2500 plus 3200 bagażnik na dwa rowery. Trochę dla mnie ceny z kosmosu. Dzięki za odpowiedź.

Na samym haku bym nie oszczędzał (i tak naprawdę dobrą cenę Ci podali), ale bagażniki na hak na rowery (w zależności od liczby podstawek pod nie) znajdziesz spokojnie za 1/3 tej ceny.

• 4 weeks later...

Chyba taniej - ja w Krakowie założyłem hak ACS z podwyższonym naciskiem pionowym ze standardowych 90kg do 130 kg. Zdejmowany, chowana pod zderzakiem 13 pinowa wtyczka jak nie używasz. Za całość zapłaciłem koło 1500. Testowane na 3 rowerach na różnych bagażnikach. Od dachowych trzymam się z daleka i nie jeżdżę za takimi autami po tym jak znajomym w tym roku zerwało taki z 4 rowerami przy 110 km (max dopuszczalna 130km).

9 godzin temu, Garibaldi napisał:

Chyba taniej - ja w Krakowie założyłem hak ACS z podwyższonym naciskiem pionowym ze standardowych 90kg do 130 kg. Zdejmowany, chowana pod zderzakiem 13 pinowa wtyczka jak nie używasz. Za całość zapłaciłem koło 1500. Testowane na 3 rowerach na różnych bagażnikach. Od dachowych trzymam się z daleka i nie jeżdżę za takimi autami po tym jak znajomym w tym roku zerwało taki z 4 rowerami przy 110 km (max dopuszczalna 130km).

bagażnik na hak zdecydowanie wygodniejszy natomiast absolutnie nie ma co się bać  bagażników dachowych pod warunkiem że są porządnej firmy a nie no name. Firmy takie jak thule czy mont blanc lipy raczej robić nie mogą - muszą otrzymać odpowiednie certyfikaty stad też taka a nie inna cena tych wyrobów.  Wielokrotnie widywałem szaleńców z bagażnikami +  boxami thule jadących grubo powyżej 170km/h , samemu też parę razy śmigałem z bagażnikiem mont blanc + thule na dachu z prędkościami 150km/h + i oprócz przeraźliwego hulku w kabinie nie było żadnych strat.  

Bagażnik dachowy nie jest zły, ale hałasuje w trasie. Mi to pewnie różnicy nie zrobiło by bo i tak szyby bez ramek hałasują. Ale najważniejsze, po drodze trzeba uważać co by się nie zapomnieć i pod parking podziemny marketu nie wjechać :)

5 godzin temu, Karas napisał:

samemu też parę razy śmigałem z bagażnikiem mont blanc + thule na dachu z prędkościami 150km/h +

Strach pomyśleć z jaką predkością jeździsz bez bagażnika ;)

3 godziny temu, Blixten napisał:

Strach pomyśleć z jaką predkością jeździsz bez bagażnika ;)

zapomniałem dodać że na Niemieckiej autostradzie ;)

Z taka samą . 150km/h w XV to jakieś 138km/h według gps na fabrycznych kołach. Więc wszystko zgodnie z przykazaniem 

1 godzinę temu, Karas napisał:

150km/h w XV to jakieś 138km/h według gps

Sporo przekłamuje licznik u Ciebie ponad 9%. Muszę sprawdzić u siebie.

12 godzin temu, aflinta napisał:

Sporo przekłamuje licznik u Ciebie ponad 9%. Muszę sprawdzić u siebie.

podejrzewam że  założenie nie homologowanych opon typu 225/60/17 ( seryjne 225/55/17) naprostowałoby licznik w XV :mrgreen:

pytanie tylko po co?  Kompletnie mi to nie przeszkadza, wszystkie japońskie auta jakie miałem podobnie przekłamywały o te 10km/h przy wyższych prędkościach. Wydaje mi się że to taki standard

6 godzin temu, Karas napisał:

podejrzewam że  założenie nie homologowanych opon typu 225/60/17 ( seryjne 225/55/17) naprostowałoby licznik w XV :mrgreen:

... a ja to chętnie by zmienił na niższy profil bo coś za bardzo ostatnio w zakrętach latam.... :huh:

2 godziny temu, Blixten napisał:

... a ja to chętnie by zmienił na niższy profil bo coś za bardzo ostatnio w zakrętach latam.... :huh:

zacząłbym od wymiany pseudo terenowych fabrycznych opon na coś klasy premium. Raz ze mają sztywniejsze boki a dwa o wiele lepiej kleją .Jak niższy profil to felga również do zmiany na większą - nawet nie wchodzi że miałbyś gigantyczne przekłamanie na liczniku a o to że koło zrobiłoby się malutkie ... W sumie ciekawie  XV mógłby wyglądać na 19 albo 20 calowej feldze.

Edited by Karas
  • Like 1
13 godzin temu, Karas napisał:

pytanie tylko po co?  Kompletnie mi to nie przeszkadza, wszystkie japońskie auta jakie miałem podobnie przekłamywały o te 10km/h przy wyższych prędkościach. Wydaje mi się że to taki standard

Sprawdziłem u siebie, przy 30km/h jest jakieś 3-4 różnicy, przy 140km/h jest 5km różnicy.

11 godzin temu, aflinta napisał:

przy 140km/h jest 5km różnicy.

coś podejrzanie mało  a przy 150 -160km/h ?

W dniu 19.08.2020 o 07:33, Karas napisał:

Inżynierowie Subaru do XVII jako seryjne włożyli 225/60/17 co spowodowało zmniejszenie przekłamania z 10 km/h do 5 km/h :D Z kolei użytkownicy poszli o krok dalej i włożyli 225/65/17 co spowodowało zrównanie się ww. pomiarów ;)

ps. a bagażnik wedle potrzeb, ja mam wysoki na belkach Thule. Założenie środkowego roweru do najwygodniejszych nie należy i jeśli ma się małą drabinkę pod ręką to zdecydowanie warto jej użyć.

Edited by keyman
  • Like 1
  • Upvote 1