Skocz do zawartości

Co wybrać?? jaką Imprezę??


Patryyyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak się akurat składa że 1 sierpnia wyjeżdżam na obóz doszkalający prowadzony przez grupy szybkiego reagowania czy jakoś tak :razz:

a SJS to Szkoła Jazdy Subaru??

macie jakieś namiary bo chętnie bym się na coś takiego zapisał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o prędkość maksymalną :!:

celowo o niej napisałem. w założeniu miało to uświadomić, że impreza bez turbo wystarczy :wink:

no chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze... :roll:

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o prędkość maksymalną :!:

celowo o niej napisałem. w założeniu miało to uświadomić, że impreza bez turbo wystarczy :wink:

no chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze... :roll:

 

 

 

:mrgreen:

Sorry!Może źle Cię zrozumiałem :!: Dzisiaj opłakuje moje ślizgające sprzęgło..a raczej zakup nowego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję mamie wyłożyć kasę na Imprezę Turbo + (koniecznie )

 

wiedzac co moze sie dziac w rekach mlodego kierowcy z samochodem, kupilbys synowi, ktory ma rok prawko Imprezke Turbo i pozwolil upalac z kumplami po wsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pozwolil upalac z kumplami po wsi?
widać kierujesz się stereotypami!! nie każdy młody kierowca jest zły!! a poza tym sam kiedyś miałeś rok prawko i upalałeś furę na wsi z kumplami... Nie wiesz na jakiej wsi mieszkam... to jest coś w rodzaju Łomianek pod Warszawą a nie wieś z oborami itd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzac co moze sie dziac w rekach mlodego kierowcy z samochodem, kupilbys synowi, ktory ma rok prawko Imprezke Turbo i pozwolil upalac z kumplami po wsi?

Mam syna (8 lat) i staram się,żeby szybciej nauczył się jeździć gokartem, niż motorem. Mam nadzieję, że Młody złabie bakcyla i zainteresuje się autami. Na dzień dzisiajszy ogląda Hot Wheels i wczoraj pytał ile moje auto wyciągnie. Jego koledzy już kochają Subaru...a On....no cóż,sam dorosnie. Nic na siłę.

Wracając do pytania. Napewno przed zakupem auta dla Młodziana wezmę go wielokronie na tor,żeby zrozumiał o co chodzi :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz na jakiej wsi mieszkam... to jest coś w rodzaju Łomianek pod Warszawą a nie wieś z oborami itd....

 

A która wieś jest lepsza ? :mrgreen:

Pod Krakowem!Jeszcze tańsze działki i stąd się wywodzi intelygencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pozwolil upalac z kumplami po wsi?
widać kierujesz się stereotypami!! nie każdy młody kierowca jest zły!! a poza tym sam kiedyś miałeś rok prawko i upalałeś furę na wsi z kumplami... Nie wiesz na jakiej wsi mieszkam... to jest coś w rodzaju Łomianek pod Warszawą a nie wieś z oborami itd....

 

hehe, nawet na NY mowie "wies" wiec nie bierz tego do siebie, miasto nie miasto kiedys bylo wsia :wink:

 

jak bylem mlody, glupi, farba drukarska jeszcze nie zaschla na prawku to tez upalalem bez opamietania, ale malara... gdybym mial wtedy SI nie wiem jak by sie to skonczylo.

 

zreszta, zrobisz jak chcesz a raczej jak Ci mama pozwoli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam syna (8 lat) i staram się,żeby szybciej nauczył się jeździć gokartem, niż motorem. Mam nadzieję, że Młody złabie bakcyla i zainteresuje się autami. Na dzień dzisiajszy ogląda Hot Wheels i wczoraj pytał ile moje auto wyciągnie. Jego koledzy już kochają Subaru...a On....no cóż,sam dorosnie. Nic na siłę.

Wracając do pytania. Napewno przed zakupem auta dla Młodziana wezmę go wielokronie na tor,żeby zrozumiał o co chodzi

 

tzn, Ty jestes swiadomy tego co sie moze stac i zrobisz wszystko aby uswiadomic swojego syna ale jestem pewien ze po jednym SJSie nie oddasz mu kluczykow do dziadka GT czy swierzo odebranego STI MY2018 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam syna (8 lat) i staram się,żeby szybciej nauczył się jeździć gokartem, niż motorem. Mam nadzieję, że Młody złabie bakcyla i zainteresuje się autami. Na dzień dzisiajszy ogląda Hot Wheels i wczoraj pytał ile moje auto wyciągnie. Jego koledzy już kochają Subaru...a On....no cóż,sam dorosnie. Nic na siłę.

Wracając do pytania. Napewno przed zakupem auta dla Młodziana wezmę go wielokronie na tor,żeby zrozumiał o co chodzi

 

tzn, Ty jestes swiadomy tego co sie moze stac i zrobisz wszystko aby uswiadomic swojego syna ale jestem pewien ze po jednym SJSie nie oddasz mu kluczykow do dziadka GT czy swierzo odebranego STI MY2018 :wink:

Dlatego Mamie Ptryyka proponuje dopisac do faktury szkolenie!Chojny!!!Rozumię Ciebie i Twoje intencje doskonale!Ale lepiej niech Patryyk wybierze GT + szkolenie, niż jak wspomniałem CBR 900RR. Wiem,że rozumiesz o co chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Mamie Ptryyka proponuje dopisac do faktury szkolenie!Chojny!!!Rozumię Ciebie i Twoje intencje doskonale!Ale lepiej niech Patryyk wybierze GT + szkolenie, niż jak wspomniałem CBR 900RR. Wiem,że rozumiesz o co chodzi

 

w pewnym sensie Cie rozumiem, sam nie przepadam za motocyklami, ja tylko uwazam ze rok za kiera to malo czasu aby zasiasc za kolkiem tak mocnego samochodu, zreszta ilu forumowiczow z dluzszym stazem na lewym mialo "przygody", ilu bylo na trylionie KJSow, upalanek, szkolen i spotkan. sam pamietam jak w 2 tygodnie po odbiorze prawka pojechalem na pierwszy KJS w zyciu... odpukac nie mialem nigdy dzwona ale mimo wielu przejechanych kilometrow boje sie Imprezy, w sobote tez slyszalem ze sejem to latalem pelnym ogniem a imprezka jakos tak spokojnie... najnormalniej w swiecie mam leki i tyle. kiedy mlody czlowiek pelem wiary w swoje umiejetnosci zacznie szalec bardzo mocnym samochodem, czy choc pojedzie 3km/h zbyt szybko tam gdzie nie powinien moze stac sie komus krzywda, swiadomosc tego przychodzi z wiekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem mlody, glupi, farba drukarska jeszcze nie zaschla na prawku to tez upalalem bez opamietania, ale malara... gdybym mial wtedy SI nie wiem jak by sie to skonczylo.

 

O! Dokładnie w tym rzecz. Ja głównie upalałem 90-konne Megane i robiłem wtedy takie cuda nim, że dziś włos jeży mi się na głowie. Gdybym miał GT, to prawdopodobnie finał byłby dość kiepski... To dobrze, że nasz nowy forumowicz chce doskonalić umiejętności itd. ale zaturbiona Impreza jest jak odbezpieczona broń, łatwo kogoś uszkodzić jeżeli się przesadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuśma, A tam nie wyróżnia :D Mój jest wolnossący i jakoś nie narzekam na brak zainteresowania na ulicach :P

 

Patryyyk, Co do wyboru proponuje wolnossący na początek. Prawko mam od roku i wcale nie brakuje mi mocy. Ostatnio jechałem z Blondasem przez miasto i nawet nadążałem za gietkiem. Nie jest tak źle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja mogę przewieźć mamę kolegi. Jak Marcin nie będzie miał nic przeciwko to nawet W4 TURBO. Moja mama tez została parę lat temu przewieziona Cossim przez profesjonalistę (Dżanka) i była w ciężkim szoku, ale jej nie przeszło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie namawiajcie Patryyyka do Imprezy Turbo. To nie jest IMHO auto dla mlodego kierowcy.

Wasze rady bedzie pamietal miesiac, potem ktos go podpusci na drodze, albo koledzy namowia i sami wiecie jak to idzie. Roznica jest taka, ze Wy pare lat wiecej jezdzicie i pewno w wiekszosci przypadkow pare mocniejszych aut bylo wczesniej. Doskonale wiecie co robia niektorzy kierowcy na widok imprezy, teraz sobie wyobrazcie mlodego kierownika, ktory da sie podpuscic. Wiecie doskonale tez jak czasami, mimo pewno sporej swiadomosci, wyciskacie ze sprzetu ile sie da. Ja tez to robie. Wiele nie trzeba.

Moim zdaniem Patryyyk, jak chcesz cos fajnego na poczatek to jakas oska 100-130km. Moze clio czy cos jak nie chcesz auta pospolitego.

 

ps jak za bardzo sie zapieram i uwazam, ze ja to napewno 'takich bledow' nie zrobie, moj kolega zwykl mi mawiac: "tam gdzie ty idziesz to ja juz bylem". Roznica miedzy nami to jakies 20 lat :mrgreen: Kazdy jak ma 20 lat jest juz mega doswiadczony i napewno nie popelni bledow rodzicow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WRX'a mozna wgrac jakis program "ekonomiczny" i bedzie jezdzil jak Impreza 2.0. Za jakis czas bedzie mozna wrocic do serii albo do czegos mocniejszego.

Inna sprawa ze szybkiej jazdy latwiej sie nauczyc w slabym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli koszta mnie będą zżerać to zawsze mogę pożyczyć od taty TDI'ka palącego ok 7L ropy...

 

tylko o to że czasem trzeba pokazać bananowym dzieciom w tatusia M5'ce kto tu rządzi :razz: i kasa to nie wszystko...

 

a jeśli koszta mnie będą zżerać to zawsze mogę pożyczyć od taty TDI'ka palącego ok 7L ropy....

 

A skąd wiesz czy te bananowe dzieci nie wzieły sobie samochodu od tatusia bo nie stać ich na zatankowanie swojej wyjechanej fury, które dostały od swoich rodziców na 18?

 

Może to ty jesteś takie bananowe dziecko? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, co nie zmienia faktu, ze jak rodzice kupia mu wolnegossaka, to juz sjs nie jest mu potrzebny :wink:

 

sorrki, panowie, ale w tym przypadku jestem anty turbo dla Patryyyka.

 

Patryyyk, ile chcesz wydać (sorry, rodzice :razz: ) na auto :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Imprezie z turbo nie chodzi o to, żeby nauczyć się jeździć szybko po drogach, tylko żeby nauczyć się jeździć wolno :!:

 

Mnie dopiero teraz to wychodzi, ale gdybym jeździł tym autem na co dzień, a nie robił tak drastyczne przesiadki to szybciej nauczyłbym się tej, wbrew pozorom, bardzo trudnej sztuki.

 

Nie wiem czy GT jako prawie pierwszy samochód jest straszniejszy niż przesiadka np. z wolnego ssaka do GT. W tym drugim przypadku kierowca może dojść do wniosku: "to tak samo jak w moim starym tylko szybciej, czego się tu bać? jestem królem szosy".

Najważniejsze, żeby nikomu nie zrobić krzywdy do czasu, aż się kierowca nie nauczy jeździć wolno turbo-Imprezą, bo najpierw ta femme fatale zachowuje się jak syrena-zabójczyni marynarzy. Najtrudniej się oprzeć jej podszeptom.

 

Coraz mniej się boję Imprezy, ale przy prędkościach jakichś 80-90km/h, przy wyższych boję się coraz bardziej.

 

 

P.S. Co ciekawe jest na forum jeden Patryk, który prawie zaczynał od WRXa i żyje.

 

Nie mówicie, że Impreza dla młodego nie, bo nie. To sprawa indywidualna. Niektórzy 30 latkowie też nie powinni jeździć takimi autami i co? Ważne, żeby na początku zrobić takim autem trochę kilometrów z "niańką-zwalniaczem" na prawym dopóki się pewne rzeczy w psychice nie porzestawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...