Skocz do zawartości

Co wybrać?? jaką Imprezę??


Patryyyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam wolnossącą 2.0 '97 i jestem zadowolony, rewelacji w osiągach nie ma, ale NAJGORSZY też NIE JESTEM :) Największa frajda to w zimie czrterołapem jeździć! Polecam kupić starszą wersję, te 5-6 kPLN wystarczyło by Ci spokojnie np. na zrobienie rozrządu, hamulców, wymianę płynów i olejów zaraz po zakupie, może starczyło by jeszcze na dobre zimówki. Jeśli chcesz kombiwara, pogadaj z Pablonas'em, on ma taką Imprezę, bodajże 99 rocznik. Ogólnie auto bezawaryjne (chyba że sam coś zepsujesz), szybkie, z w miarę dobrym przyspieszeniem. A co do killowania spod świateł to mam w dorobku kilka okazów :mrgreen: i nie potrzebne mi turbo (narazie) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o osiągi to raczej fajerwerków się nie spodziewaj, mój Peugeot 1.4 jest szybszy od wolnossącej Imprezy.
Mój Rover 1.4 nie ma oklejenia i też jest szybszy od Imprezy N/A :mrgreen:

Czekam na ripostę :mrgreen:

riposta? proszę... czy wasze 1.4 mają 8,5 sek do 100 km/h ? wiem wiem, cfaniakuje bo mam reduktor :twisted:

Pablonas ma '97. Pancerne auto, o czym zdołałem się przekonać po ostatnim vertowisku na szutrach :)

dokładnie tak. impreza bez turbo to genialne auto. bardzo trudne do zepsucia (no może z wyjątkiem zderzaków tylnych :mrgreen: ), stosunkowo tanie w eksploatacji (zwłaszcza w porównaniu do zaturbionej wersji) i wierz mi Patryyyk wcale nie takie wolne. nawet jeśli jakieś golfy w jaskrawych kolorach i wielkimi spojlerami będą szybsze na prostej to nie dadzą takiego fun`u z jazdy w trudniejszych warunkach. ja bym się w każdym razie nie zamienił.

jeszcze jedno. nie przepłacaj za model taki jak mój. tak jak napisał mati, w przypadku późniejszej odsprzedaży mniej stracisz. ja bym nie dał 6k euro za imprezę w mojej budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryyyk, jeżeli zależy Ci na dynamice samochodu i ostrzejszej jeździe, to nie kupuj Imprezy N/A, tylko lepiej jakąś mocniejszą ośkę. Jest tego pełno na rynku, pewnie będzie prostsza i tańsza do utrzymania, a w dodatku bardzo duuużo szybsza.

Przynajmniej ja bym tak zrobił na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarmaj, mocna ośka jest to trochę zbyt pospolite rozwiązanie, a ja lubię się wyróżniać :razz:

pablonas, jakbyś mógł mi wyjaśnić o co chodzi z tym reduktorem, bo jak do tej pory miałem z tym do czynienia tylko w Nissanie Patrolu i Range Roverze, ale tam chyba jakoś inaczej działał :razz:

i jakie silniki wolnossące miały te imprezy?? wiem że 1.6, 1.8, 2.0 ale moce są różne podawane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyróżnianiu się na drodze, ale nie chce mieć tak jak wszyscy golfa czy astry... jeśli już kupię coś "normalnego" to długo seryjne nie pozostanie, i dlatego myślę nad kupieniem auta bedącego mało pospolitym na naszych drogach... miałem juz golfa mk1 mało popularne auto, ale niestety jest za stare i za często się psuje.... jestem zmuszony kupić coś nowszego.

Wybieram między skrajnymi autami nie należącymi do tych samych klas, mocy a anwet zasilania...

Passat B5 TDI (110KM), Golf 3 GTI 115KM lub TDI 110KM, golf 4 TDI 115KM, Subaru Impreza....

nie mam sprecyzowanego typu bo każde z tych aut spełnia to czego potrzebuje i każdy ma swoje zalety jak i wady....

So What!, dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyróżnianiu się na drodze, ale nie chce mieć tak jak wszyscy golfa czy astry... jeśli już kupię coś "normalnego" to długo seryjne nie pozostanie, i dlatego myślę nad kupieniem auta bedącego mało pospolitym na naszych drogach... miałem juz golfa mk1 mało popularne auto, ale niestety jest za stare i za często się psuje.... jestem zmuszony kupić coś nowszego.

Wybieram między skrajnymi autami nie należącymi do tych samych klas, mocy a anwet zasilania...

Passat B5 TDI (110KM), Golf 3 GTI 115KM lub TDI 110KM, golf 4 TDI 115KM, Subaru Impreza....

nie mam sprecyzowanego typu bo każde z tych aut spełnia to czego potrzebuje i każdy ma swoje zalety jak i wady....

So What!, dzięki :wink:

 

oki - bierz GLuta kombi z reduktorem i ogniem przez Polskie ;) wg mnei najlepsza opcja z tych co wymieniles - co prawda najmniej oszczedny ale najwiecej radosci z niego bedziesz mial - a miejmy nadzieje ze nastepna zima bedzie taka jak ma byc to wtedy zobaczysz jak fajnie sie S-AWD jezdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryyyk

Musisz się zastanowić jak bardzo zależy Ci na napędzie na cztery łapy. Jeżeli jest to mało istotne, to nie szukaj Subaraka.

 

Jeżeli jednak chcesz czterołapa, to posłuchaj rady Mati'ego:

Patryyyk, jak byłem w twoim wieku jeździłem VW Garbusem i nie byłem w stanie go opanować. Moja rada jest taka: kup Impreze wolnossaka i naucz się nią jeździć, a jeśli przeżyjesz za dwa lata kup turbo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarmaj, mocna ośka jest to trochę zbyt pospolite rozwiązanie, a ja lubię się wyróżniać

 

zawsze mozesz kupic Calibre 2.0 16V i dokleic pare fajnych plastikow

:razz: :wink:

 

A tak na powaznie to zgadzam sie z Jarmajem pojezdzij najpierw mocna oska a potem jak juz przyzwyczaisz sie do mocy to przymierz sie do zaturbionej imprezy

Zamim kupilem swoja to przez X lat jezdzilem dosc szybkimi autami klasy GTi i uwazam to za prawidlowa kolejnosc bo dla poczatkujacego kierowcy GTek to naprawde auto ktorym sobie mozna zrobic krzywde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, srebrzana całkiem sympatycznie wygląda i jeździ, ale się inne priorytety pojawiły...a szkoda. Nieważne-wątek 'sprzedażny' pewnie za kilka dni w odpowiednim dziale się pojawi.

rzuce Cie "gwiazdką" jakem Ninja jak to sprzedasz. :razz:

Na spoty i tak bedziesz jezdzil z nami. Nie ma innej opcji. :cool: A na jakies wypady (rajd czy cos) polecimy moim :P tylko bedzie drooooogo. :mrgreen: Bo przeciez ja tak spokojnie jezdze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarmaj, mocna ośka jest to trochę zbyt pospolite rozwiązanie, a ja lubię się wyróżniać :razz:

pablonas, jakbyś mógł mi wyjaśnić o co chodzi z tym reduktorem, bo jak do tej pory miałem z tym do czynienia tylko w Nissanie Patrolu i Range Roverze, ale tam chyba jakoś inaczej działał :razz:

i jakie silniki wolnossące miały te imprezy?? wiem że 1.6, 1.8, 2.0 ale moce są różne podawane...

 

1.6 mial 90 KM do 1998 od 1999 95KM, 1.8 103 KM, 2.0 do 1998 mial 115 KM, od 1999 125 KM, i moim zdaniem ten ostatni silnik jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj jak szukaj, ale jak mamusie będą kupować 18-letnim synkom świeżo po egzaminie na prawko 200-konne samochody, to ja będę się bał Martę na ulicę wypuszczać...

 

Aktualnie jestem świeżo po 18stce, a prawko planuje zrobić w wakacje, ale....

Myślę nad SI GT w kombi najlepiej '98 '99....

ew. WRX kombi z początku produkcji :razz:

tylko nie wiem czy mi to wypali bo mama twierdzi że 200 KM to za dużo :cry:

 

 

a powiedz mi Patryyyk-u, bo nie bardzo rozumiem...., masz zamiar zrobić prawo jazdy w wakacje, a miałeś już samochód i jeździłeś nim??? :shock: Bez prawka ?? :shock:

 

No sorry, ale zgadzam się w 100% z Bergen-em. Trochę to nie poważne zarówno z Twojej strony jak i Twoich rodziców.... :roll:

Rozumiem Twoje zamiłowanie do szybkich samochodów, ale na wszystko przyjdzie czas..., nic Cię w życiu nie ominie, niebojsie :wink: .

Impreza stwarza takie możliwości, że powinna znajdować się jedynie w rękach doświadczonych kierowców. To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj jak szukaj, ale jak mamusie będą kupować 18-letnim synkom świeżo po egzaminie na prawko 200-konne samochody, to ja będę się bał Martę na ulicę wypuszczać...

 

Aktualnie jestem świeżo po 18stce, a prawko planuje zrobić w wakacje, ale....

Myślę nad SI GT w kombi najlepiej '98 '99....

ew. WRX kombi z początku produkcji :razz:

tylko nie wiem czy mi to wypali bo mama twierdzi że 200 KM to za dużo :cry:

 

 

a powiedz mi Patryyyk-u, bo nie bardzo rozumiem...., masz zamiar zrobić prawo jazdy w wakacje, a miałeś już samochód i jeździłeś nim??? :shock: Bez prawka ?? :shock:

 

No sorry, ale zgadzam się w 100% z Bergen-em. Trochę to nie poważne zarówno z Twojej strony jak i Twoich rodziców.... :roll:

Rozumiem Twoje zamiłowanie do szybkich samochodów, ale na wszystko przyjdzie czas..., nic Cię w życiu nie ominie, niebojsie :wink: .

Impreza stwarza takie możliwości, że powinna znajdować się jedynie w rękach doświadczonych kierowców. To moje zdanie.

 

Są dwie szkoły otwocka i falenicka. Jedni zaczynają od maluchów, inni od imprez. Myślę, że śmiertelność obu społeczności jest podobna. Z motocyklami podobnie - zacznij od spokojnej czterysetki, mówią - a są ludzie, którzy wsiadają na 200 konne potwory i żyją.

 

Jedno jest pewne - jak zaczniesz od lepszego samochodu, to będziesz miał mniej radości podczas zmiany na kolejne w swoim życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...