Skocz do zawartości

Sprzęgło STi 2006


_scooby_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szykuję się do wymiany sprzęgła w STi 2006r. Prosiłbym o pomoc w doborze.

Auto posiada 330KM /530Nm.

Obecnie wg. faktury jaką dostałem przy zakupie auta podobno siedzi AP Racing organiczne.

Montaż w 4T Katowice. Numer sprzęgła z faktury s-cp2000-31, czyli:

https://www.nie-ASO.pl/ap-racing-organic-clutch-impreza-sti,3,48080,22823

Sprzęgło wg. info z 4T wycofane już z oferty.

 

Co polecacie założyć? Seria Exedy bedzie raczej za słabe.

Exedy Stage2, regeneracja u Radzikowskiego ( jeżeli tak to czym obijać i czy regenerować wszystko czy samą tarczę) jakiś ACT?

Fajnie aby małżowina miała siłę wcisnąć pedał więc odrobina komfortu podczas jazdy miejskiej by nie zaszkodziła ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, M_isza napisał:

ile na obecnym sprzegle km przejchane?

faktura z 4T z wymiany sprzęgła z 2011r. i brak info nt. przebiegu.

Analizując rachunki ile mógł przejechać poprzedni właściciel to sądzę, że nie więcej jak 30 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, _scooby_ napisał:

Zapomniałem jeszcze o combo tarcza OEM + docisk N-grupowy

Nie wiem jaką mam tarczę (chyba exedy), ale na pewno mam docisk N-grupowy i przy codziennym użytku jest męczący nawet dla mnie. Koleżanka kiedyś wsiadła to powiedziała, że nie może wcisnąć sprzęgła bo jest czymś zablokowane :biglol:

Natomiast na torze ułatwia prawidłową obsługę sprzęgła. :)

U mnie bodaj 340KM/550Nm.

Z lektury forum kojarzę, że OEM przy Twoich parametrach wystarczy, a na pewno jest przyjemniejszy w obsłudze.

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _scooby_ napisał:

Zastanawiają mnie tylko te moje niutki. Czy na OEM nie za dużo?

jak nie bedziesz 10 razy z rzedy robil startu z odcinki, to w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie mnie przekonaliście do zestawu OEM:P

 

Chciałem jeszcze zapytać czy zestaw OEM, czyli tarcza 30100AA920, łożysko 30502AA130, docisk 30210AA670

to ten sam zestaw co poniższe Exedy

https://www.nie-ASO.pl/pl/sprzeglo-kompletne-impreza-sti-oem-replacement,3,29803,15517

 

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sprzęgło OEM przy tych parametrach spokojnie z palcem w nosie sobie poradzi u mnie było 560N i strzały z procedury przetrwało:biglol:   Pedał  będzie taki przyjemny że jeszcze polecisz subarakiem na waakacjeee :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się już na wymianę w ASO za 2 tyg.

Czy przy okazji wymiany sprzęgła robiliście jakieś zapobiegawcze wymiany np. łożysk czy uszczelniaczy w 6MT?

Póki co nic nie wyje, nic nie stuka i nie puka oraz nie wycieka. Wszędzie sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 16:35, _scooby_ napisał:

Umówiłem się już na wymianę w ASO za 2 tyg.

Czy przy okazji wymiany sprzęgła robiliście jakieś zapobiegawcze wymiany np. łożysk czy uszczelniaczy w 6MT?

Póki co nic nie wyje, nic nie stuka i nie puka oraz nie wycieka. Wszędzie sucho.

 

o panie, sprawdzales ile kosztuje w nie-aso? w przypadku wrx, wszystkie serwisowe zapytania do aso konczyly sie w moim nie-aso. subaru to nie rocket science, a w kieszeni zostanie na kilka kartonow trunkow;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewalem sie zdecydowanie niemoralnej ceny w aaso. 2k kosztowalo mnie OEM z robotą  w nieaso 7 lat temu. skoro promujemy aso, to wrzuc ktory serwis tak liczy, zeby inny skorzystali.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO bardzo często nie ma niemoralnych cen. Należy sprawdzać. Już kiedyś pisałem, że zderzak do remontu na Allegro 1600 zł, a u Pana Andrzeja Kopera coś ok. 900 w kolorze z VIN.

Z tym kolorem, to chyba przesadziłem. Był gotowy, czarny, do malowania. Ale prosto z fabryki.

Edytowane przez mz56
Pamięć krótka. 64 skończone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze z tym, czego  szukalem, nigdy  nie trafilem w aso na ludzkie ceny. Ale tez moze takie czasy, ze i mniej roboty maja, wiec i zeszli z marzy, zeby zapelnic stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...