Skocz do zawartości

Sprzęgło zostające w podłodze...


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś postanowiłem porobić troszkę testów SI Turbo 97 rok.

Przy ostrym ruszaniu, następnie 2 i 3 bieg (ostro kręcone) sprzęgło zostawało w podłodze... Trochę to dziwne... Mogłem po tym je nogą przywrócić do normalnej pozycji i działało bez problemu. Czy to zostające sprzegło w podłodze to kwestia jakaś poważniejsza czy może po prostu coś się blokuje i zostaje? Zdażyło mi się to pierwszy raz i to przy ostrej jeździe. Normalnie jest ok nawet jeśli mocno deptam pedał sprzęgła.

Ktoś wie co to może być?

I jeszcze jedno pytanko... po tych "testach" odczułem, że auto przy ruszaniu teraz delikatnie drga, szarpie, dawniej tego nie było... coś zaczęło padać? Sprzęgło, dyfer?

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki objaw w moim legacy turbo. Pomogła dokładna regulacja na trzpieniu , który znajduje się po przeciwnej stonie od pedału sprzęgła czyli obok pedału gazu. W tedy akurat chciałem sprzedać auto i wszystkim mówiłem, że prawdopodobnie sprzęgło jest do wymiany, ale od regulacji zrobiłem ponad 70 tys km i cały czas jest ok.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne objawy. Tzn. na codzień jest OK, przy piłowaniu zostaje w podłodze (początkowo myslałem,że dywanik zablokował pedal)Jutro wymieniam sprzęgło (bo ślizga). Jeśeli ta operacja nie pomoże wymieniam w Carfit Sport płyn w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że to kwestia tarczy sprzęgłowej? U mnie nie ślizga na pewno. Sam nie wiem. Spróbuję pomieszać coś na tym trzpieniu, o którym pisał jako.

Daj znać czy u Ciebie wymiana coś pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest to kwestia wadliwego wysprzęglika lub pompy.

 

u mnie to samo bylo - po wymianie wysprzeglika i odpowietrzeniu pompy nadal to sie dzialo

 

jest na to jeden sposob tajemny - odkad zostal wykonany nie wiem co to wpadajace sprzeglo ;) a w SI jest to TMTM ;)

 

PLayer skad jestes to moze cusik zaradzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLayer skad jestes to moze cusik zaradzimy ;)

 

Ogólnie jestem z Będzina, okolice Katowic ale niestety obecnie przebywam w UK :neutral:

 

Można poznać rozwinięcie tajemniczego skrótu TMTM ?

 

ten model tak ma ;)

 

poza tym PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent jest Zbyszka z Bajecznej nie moj

jak cenię Zbyszka (chociaż go nie znam) to nie pojadę 300km, żeby sprzedał mi patent...Podjadę do Michała Gawina...który mam nadzieję zna rozwiązanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...