Skocz do zawartości

Awaria skrzyni biegów CVT OBK 2016 2,5


Suleo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,  

Może tutaj znajdę kogoś kto pomoże rozwiązać problem,  mam awarię skrzyni biegów w OBK 2,5 z 2016. Auto kupione z salonu w XII 2016 jako demonstracyjne z minimalnym przebiegiem 300km ( 1 rejestracja 28-07-2016 ) obecnie 82tyś . Rok temu po upływie gwarancji na początku sierpnia 2019 zamontowałem instalację gazową ( wiem wiem że to był błąd aczkolwiek z gazem nic się nie dzieje) po kilku dniach awaria, skrzynia na drive szarpie i nie ma siły ruszyć , auto na lawetę i do serwisu w którym od początku robiłem przeglądy,  serwis po tygodniu wymienił sterownik  skrzyni biegów i po sprawie koszt za wszystko 11tyś, z dwu letnią gwarancją na naprawę. Napisałem do centrali w Krakowie że taka awaria w takim aucie i to po upływie zaledwie 2 tygodni od gwarancji że jakaś rękojmia też obowiązuje i otrzymałem odpowiedź że założyłem gaz i jestem ble ;-) no ale coś tam zrabatują,  zawsze dobre i 3tys. Teraz po 11 miesiącach  i po przejechaniu około 15tyś km auto znowu się rozkraczyło na środku drogi ( znowu skrzynia) . Znowu laweta i do serwisu bo przecież dali gwarancję, serwis po tygodniu i po wymianie kilku czujników które nic nie pomogły rozkładając ręce kieruje mnie do profesjonalnej firmy która tym się trudni koszt u nich 11tyś zł. Podobno pękł pasek i zostały uszkodzone koła pasowe. I na koniec pytanie co robić? Zabierać auto z serwisu ( bez obciążenia mnie za cokolwiek tak mi przekazano ) i naprawiać prywatnie czy pisać do  centrali /serwisu czy Subaru powinno się poczuć i wymienić całą skrzynię na nową bo przecież to nie przez gaz . 

received_314065796652385.jpeg

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. 

W nowoczesnych autach warto jednak przedłużyć gwarancję jeśli ktoś woli "święty spokój" . 

Bez gwarancji w celu naprawy nie warto jeździć do ASO, bo są dużo lepsze warsztaty i fachowcy, zwłaszcza jeśli chodzi o taki podzespół jak skrzynia biegów. Dobrze że ASO przyznało się do tego, nie warto naciskać bo na skrzyniach biegów specjaliści znają się lepiej. Tak uważam. Szkoda straconej kasy, bo możliwe że już pierwsza awaria była źle zdiagnozowana. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lukikosa napisał:

No chyba że udowodnią że skrzynia była źle używana.

 

To automat. Tego się nie da źle używać :)

82 tyś to jakieś nieporozumienie. Moje spostrzeżenie jest takie, że użytkownicy Subaru biorą odpowiedzialność za każdą usterkę na siebie. Później na forum się czyta że olej w silniku co 3000 km trzeba wymieniać.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w 4 letnim aucie nie może się posypać? w rocznych zdarzają się przypadki, że są do wymiany :) ja bym poszukał prywatnie opcji naprawy bo pewnie wyjdzie taniej niż w ASO choć najpierw zapytałbym na co dali gwarancje przy poprzedniej naprawie.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukikosa napisał:

Dali gwarancję muszą uznać reklamacje. No chyba że udowodnią że skrzynia była źle używana.

Gwarancje dali na naprawę, wymieniali sterownik. Jak mu tym razem pasek się rozleciał to nie uznają tego.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie napisać w tym wątku prośbę. Mam nadzieję, że Moderator mnie zrozumie.

Jestem posiadaczem Hondy Jazz z 2005 roku ze skrzynią CVT. Poszukuję zakładu w rozsądnej odległości, który zająłby się diagnozą i naprawą tejże skrzyni.

Jeżeli możecie kogoś polecić, to proszę o informację PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...