Skocz do zawartości

parujące reflektory przednie


Garbaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wybaczcie jeżeli powtórzę temat ale nie mogę nic znaleźć na forum w tej kwestii.

Pytanie dotyczy parujących reflektorów przednich w Forku SG. Czy ktoś próbował sam się tym zająć, jeśli tak to jak, czym to zrobić?

Pytanie na rejon Warszawy - czy macie może jakiegoś szpenia, który by się zajął uszczelnieniem lamp? Czy to się w ogóle opłaca czy lepiej w nowe zainwestować?

 

Będzie ktoś w stanie pokierować, pomóc, podpowiedzieć?

Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Garbaty napisał:

Witajcie, wybaczcie jeżeli powtórzę temat ale nie mogę nic znaleźć na forum w tej kwestii.

Pytanie dotyczy parujących reflektorów przednich w Forku SG. Czy ktoś próbował sam się tym zająć, jeśli tak to jak, czym to zrobić?

Pytanie na rejon Warszawy - czy macie może jakiegoś szpenia, który by się zajął uszczelnieniem lamp? Czy to się w ogóle opłaca czy lepiej w nowe zainwestować?

 

Będzie ktoś w stanie pokierować, pomóc, podpowiedzieć?

Z góry dziękuję.

 

 

 

Da się to samemu ogarnąć. Opuszczasz lub ściągasz zderzak (przynajmniej w polifcie), wykręcasz reflektory, wrzucasz je do piekarnika (temperatury nie pamiętam, do znalezienia w sieci lub tu na forum), rozklejasz, czyścisz, sklejasz. Tę ostatnią czynność wykonałem masą uszczelniającą BOLL do szyb.

Wygrzewanie w piekarniku może być zbędne, bo po kilkunastu latach masa seryjna jest tak lepka/płynna, że jest szansa, że "szkła" bez problemu wyjdą.

Wyszło skutecznie, samochód stał na dworze i przed zabiegiem zastałem raz akwarium w lampie, po wszystkim to się nie powtórzyło.

 

47 minut temu, Ptasi0r napisał:

Na pewno odradzam http://www.multiglas.pl/ na ul. Syreny 14

 

Ja tam oddałem same szkła do wypolerowania. Nie miałem uwag. Po złożeniu całości była ogromna różnica w wyglądzie reflektorów, po kilku miesiącach stania na zewnątrz nic złego się z nimi nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut i piekarniku na 80 stopni. Wystarczy żeby klej zaczął puszczać. Ale polecam je położyć na jakiejś szmatce na ruszcie albo blasze. Uszczelniaczy jest multum do świateł. W dobrym motoryzacyjnym kupisz. Żeby to później skleić, operacje powtórzyć. Ale najpierw poleciałbym znaleźć dziurę. Bo wątpię że przez samo uszczelnienie dostaje się woda. Gdzieś musi być jakiś odprysk, mała dziurka itp. Moje lampy który mają 22 lata klej ciągle trzymał jak zły. Nie było czarny tylko szary. Ale to nie ma znaczenia. Robi się plastyczny w/w temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bednarcm napisał:
4 godziny temu, Ptasi0r napisał:

Na pewno odradzam http://www.multiglas.pl/ na ul. Syreny 14

 

Ja tam oddałem same szkła do wypolerowania. Nie miałem uwag. Po złożeniu całości była ogromna różnica w wyglądzie reflektorów, po kilku miesiącach stania na zewnątrz nic złego się z nimi nie stało.

Polerka to chyba najprostsze zadanie. Ja oddałem tam swoje bo delikatnie parowały. Odebrałem i nastepnego dnia oddałem na poprawki. Odebrałem znowu i miałem kolejne uwagi co do jakości naprawy ale tym razem pożegnałem sie z tymi "fachowcami". Na youtube mozesz zobaczyć jakość ich pracy na przykładzie auta Mikiciuka, wyszukaj sobie "Ferrari w cenie Skody #18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...