Skocz do zawartości

Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej - Legacy IV kombi


Jarecki01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

 

Jak w temacie - całkowicie zniknęło oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Wymiana żarówek nic nie dała, podejrzewam jakiś problem z przewodami, ponieważ nie świecą obie żarówki.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki całej nie musisz wymieniać. Choć czasami udaje się dorwać tzw reperaturki. Prędzej do drzwi niż do klapy. Jeśli przychodzi mi to komus naprawiać to wymieniam kawałek przewodu na nowy. Jeśli dasz koszulkę termokurczliwa tak że znajdzie się ona w peszlu, to złamie Ci się znowu na jej końcach. Jest za sztywna. Koszulkę daj w miejscu gdzie przewód nie pracuje. Czyli wymień jakieś 10-15 cm przewodu. Tak aby nie łączyć nic w peszlu ani przy jego brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy podpowiedzcie ktore kostki sprawdzic i gdzie one są ?

 

w mojej klapie dziala i swieci wszystko procz rejestracji

są dwie wiązki z lewej i z prawej, oglądałem i nic nie uszkodzone, nie zapala się gdy miętoliłem

bezpiecznik oczywiście sprawny, zarówki nowe

 

ew które to przewody to dobiore się i rozetnę sprawdzić czy jest napięcie

wiazka.jpg

Edytowane przez grzybu
dodany załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żaden z powyższych dwa czarne ale grubsze. Być może z drugiego pędzla bo tam idą dwa takie czarne jakie są przy lampkach i jeden jeszcze grubszy ale to bardziej pasuje na zamek klapy i ogrzewanie szyby, ew antena. Z tego co wiem to jeden bezpiecznik ogarnia sporo świateł więc sądziłem że wiązka idzie razem. Muszę znaleźć gdzie jest to zlacze i zacznę szukać albo nowy przewód będę kladl

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki dokladnie wszyskie, bo świała pozycyjne (postojówki) i oświetlenie tablicy mają osobne obwody. Włączając światła normalnie świeci wszystko razem z tablicą rejestracyjną, a jak włączysz włącznikiem na obudowie kierownicy to świecą tylko pozycyjne bez tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...