Skocz do zawartości

Stukanie na nierównościach przy skręconych kołach


kroljulian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim aucie pojawiła się nowa zagadka którą mam nadzieje ktoś z forum pomoże rozwiązać. Jeżeli jadę na wprost lub lekko skręcam to nawet na największych nierównościach wszystko jest w porządku. Niestety gdy skręcam (co najmniej pełen obrót kierownicy) podczas podjeżdżania nawet pod najmniejszy krawężnik lub wpadnięcia w dziurę z przodu słychać takie metaliczne uderzenie. Wymieniłem tuleje i sworzeń w wachaczu z obu stron oraz końcówki drążka ale niestety nie pomogło. Teraz myślę że to przeguby. Ma ktoś może jeszcze inny pomysł co to może być?

 

PS najbardziej słychać to uderzenie podczas ruszania na skręconych kołach wjeżdzając chociażby z ulicy na podjazd posesji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kroljulian napisał:

Teraz myślę że to przeguby. Ma ktoś może jeszcze inny pomysł co to może być?

a tulejki i łączniki stabilizatora sprawdzałeś?

Jak zerwałem wewnętrzne mocowanie staba to właśnie przy nierównościach na skręconych kołach było go słychać, na wprost była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ozarek napisał:

a tulejki i łączniki stabilizatora sprawdzałeś?

Jak zerwałem wewnętrzne mocowanie staba to właśnie przy nierównościach na skręconych kołach było go słychać, na wprost była cisza.

Gumy na stabilizatorze sztywne a łączniki również wymienione na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 09:46, ozarek napisał:

a tulejki i łączniki stabilizatora sprawdzałeś?

Jak zerwałem wewnętrzne mocowanie staba to właśnie przy nierównościach na skręconych kołach było go słychać, na wprost była cisza.

Poszarpałem się dziś trochę z drążkiem stabilizatora i stwierdzam ze raczej to nie to ale przesówa się dość lekko w gumach więc lepiej je wymienię, tym bardziej że to nie duży wydatek. Posprawdzam jeszcze mocowania mcpersonów. W ostateczności wymienię też przeguby - przy wymianie zawiasu nie chciały wyjść więc dostały trochę młotów co na pewno nie poprawiło ich stanu. 

 

Update: wymienione gumy stabilizatora i przeguby z obu stron (jak sie okazało była to dobra decyzja bo oba były już na wykończeniu) na razie zapowiada się że problem rozwiązany

Edytowane przez kroljulian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...