Skocz do zawartości

Subaru Legacy 2.0 136hp - migający sport (automatic)


Nocare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem całe forum w poszukiwaniu podobnego tematu, jednak tylko na zagranicznych forach są jakieś wzmianki o problemie podobnym do mojego. 

Zaczne od początku, auto zadbane, 130 tysięcy przebiegu, nie było katowane na zimnym, oleje i wszystko wymieniane na czas. Jadąc ostatnio na desce rozdzielczej zaczął migać tryb sport, po chwili zapalił się check engine i cruise (ten ostatni również migający). Zero szarpania, biegi dalej wrzuca normalne, nie ma niepokojących dźwięków, wszystko tak jak było, tylko te migające ikony. Pojechałem na warsztat, podpięli pod komputer i wyskoczył błąd skrzyni biegów. Okazało się, ze gdzieś wcięło olej, jego stan był niski, jednak nie całkowicie suchy, olej dolany, błąd skasowany, pojezdzilem tak cały dzień i wieczorem znowu wyskoczyły te same błędy. Po dwóch dniach rano wsiadając do auta błędy zniknęły same i tak jeździłem cały tydzień, aż do dzisiaj, znowu to samo. Oleju nie ubywa, nic nie szarpie, wszystkie biegi wchodzą. W internecie znalazłem tematy o speedsensorze aż po szkrzynie biegów do wymiany. Póki co na warsztacie nie potrafią się określić co to może być. Czy ktoś z was miał taką sytuacje? Czy szykować się na najgorsze czyli to, ze niedługo padnie mi skrzynia? Zaznaczę jeszcze, ze po wyłączeniu i włączeniu silnika migająca ikona sport również znika na kilka minut po czym wraca. Skrzynia biegów automatyczna 4 biegowa (4eat)

Edytowane przez Nocare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to był za blad?
Skasowali powiedzieli co kolwiek?
Odczytaj błędy samemu
https://www.ultimatesubaru.org/forum/topic/113278-how-to-read-transmission-codes/
Długie to dziesiątki, krótkie to jedności. Np 2 długie i 3 krótkie to będzie kod 23. Daj znać.
Dodam że jak nie odczytasz za 1 razem nie musisz znów jechać samochodem. Zaczynasz wyłączasz zapłon, włączasz i zaczynasz od 7 punktu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...