Skocz do zawartości

Problem z napędem na tylną oś


Maniek231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem nigdzie takiego problemu. Posiadam subaru legacy IV 2.5 164km w automacie wersja 4 biegowa. Napęd działał prawidłowo aż do pewnego momentu gdy poczułem lekkie muśnięcie tyłu. Uniosłem w góre całe auto i okazało się że kręci się przednia oś i wał. Tylnymi kołami moge kręcic ręką. Podkreślam ze na desce świeci mi się tylko kontrolka abs. Czy to wina dyferencjału czy może pomiędzy wałem a dyfrem jest jakieś sprzęgiełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maniek231 napisał:

Czy to wina dyferencjału czy może pomiędzy wałem a dyfrem jest jakieś sprzęgiełko?

Sprzęgło jest w skrzyni, więc jakby nie spinało, to nie kręciłby się wał. Trzeba sprawdzić czy ten wał się w jakikolwiek sposób zazębia z tylnym dyfrem skoro żadne z tylnych kół się nie kręci a wał tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aflinta napisał:

Sprzęgło jest w skrzyni, więc jakby nie spinało, to nie kręciłby się wał. Trzeba sprawdzić czy ten wał się w jakikolwiek sposób zazębia z tylnym dyfrem skoro żadne z tylnych kół się nie kręci a wał tak. 

Czyli najlepiej będzie zacząć do wyciągnięcia i sprawdzenia wału a w nastepnej kolejności dyferencjału? Spuściłem z niego olej i było tam kilka opiłków ale nie wydaje mi sie żeby to kwalifikowało go do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 11:34, BelegUS napisał:

Podaj numer skrzyni biegów, na start by warto stwierdzić, czy to MPT (raczej tak) czy VTD.

Numer skrzyni to TZ1B7LCCAA. Najprawdopodobniej padł tylny dyferencjał. Skąd mogę dowiedzieć się jaki akutalnie mam na aucie i jaki mam zakupić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maniek231 napisał:

Numer skrzyni to TZ1B7LCCAA.

 

Czyli MPT. Prostsza, ale i prościej znaleźć.

 

52 minuty temu, Maniek231 napisał:

Skąd mogę dowiedzieć się jaki akutalnie mam na aucie i jaki mam zakupić?

 

Najbezpieczniej tak jak @ewemarkam napisał - policzyć zęby w dyfrze i podzielić przez siebie. Stawiam że 4.11, ale nie umiem znaleźć potwierdzenia dla tego numeru skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...