Skocz do zawartości

Subaru outback 3.6 18MY vs Subaru outback 2,5 XT


lukikosa

Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawości zapytam. Zna ktoś firmy, które podjęłyby się znalezienia auta np. na rynku rosyjskim i ściągnięciem go? H6 w tej budzie to moje marzenie, ale jak jest opcja na coś z dwoma kluczykami i z europy to kusi. Wiadomo, że będzie drożej. Koledze ostatnio automeritum SMAXA znalazło od prywaciarza w reichu to zdaję sobie sprawę z kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kriskristoffers napisał:

@Fala lubi wyzwania, nie wiem tylko czy ten kierunek też obsługuje :)

Mogę pomóc w/z kierunku CH i/lub US/CAN. Ruś nieznaną mi jest, a jeśli to się zmieni to w pierwszej kolejności pojadę tam na MTB ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 07:02, Szmiglo napisał:

z ciekawości zapytam. Zna ktoś firmy, które podjęłyby się znalezienia auta np. na rynku rosyjskim i ściągnięciem go? H6 w tej budzie to moje marzenie, ale jak jest opcja na coś z dwoma kluczykami i z europy to kusi. Wiadomo, że będzie drożej. Koledze ostatnio automeritum SMAXA znalazło od prywaciarza w reichu to zdaję sobie sprawę z kosztów.

Nie tylko Twoje marzenie. Ja bym zaczął od telefonu do firmy Tarmot 4x4 z Wysogotowa. Są dealerem UAZ-a i od wielu lat zajmują się butikowym importem z Imperium. Do tego UAZ Patriot ma wersję z podzespołami Toyoty, a to już koligacja z Subaru. Może coś się uda, a jak się uda to daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z zakupem z Rosji jest taki, że raczej nie ma opcji zakupu nowego auta bez VAT. Czyli płacisz pełną cenę (w rublach :evil2: ), eksportujesz auto i potem czekasz na zwrot VAT... pytania są dwa: jak szybko otrzymasz ten zwrot oraz jaki kurs rubla wtedy będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 11:20, eddie_gt4 napisał:

Problem z zakupem z Rosji jest taki, że raczej nie ma opcji zakupu nowego auta bez VAT. Czyli płacisz pełną cenę (w rublach :evil2: ), eksportujesz auto i potem czekasz na zwrot VAT... pytania są dwa: jak szybko otrzymasz ten zwrot oraz jaki kurs rubla wtedy będzie 

Tylko czy kupując nowego OBK w Rosji dostaniesz świadectwo zgodności WE niezbędne do rejestracji pojazdu nowego na terytorium Eurosojuza? To może być nie do przeskoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kristofor napisał:

Tylko czy kupując nowego OBK w Rosji dostaniesz świadectwo zgodności WE niezbędne do rejestracji pojazdu nowego na terytorium Eurosojuza? To może być nie do przeskoczenia. 

 

Auta z USA, które nie mają swych odpowiedników w Europie przecież rejestrują jakoś ;)

 

Z tego co wiem, robisz ekspertyzę pojazdu (ew. dostosowujesz do euro-wymogów) i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofor napisał:

czy kupując nowego OBK w Rosji dostaniesz świadectwo zgodności WE niezbędne do rejestracji pojazdu nowego na terytorium Eurosojuza


ZTCW - jakbyś był importerem marki i zamierzał prowadzić sprzedaż detaliczną - to musisz uzyskać homologację.
Jak sprowadzasz jeden samochód indywidualnie - robisz "przegląd techniczny pierwszy w Polsce" i jeśli wszystkie kryteria wymagane na SKP podczas badania technicznego są spełnione to nie ma problemu.

Edytowane przez Fala
precyzja
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fala napisał:


ZTCW - jakbyś był importerem marki i zamierzał prowadzić sprzedaż detaliczną - to musisz uzyskać homologację.
Jak sprowadzasz jeden samochód indywidualnie - robisz "przegląd techniczny pierwszy w Polsce" i jeśli wszystkie kryteria wymagane na SKP podczas badania technicznego są spełnione to nie ma problemu.

Czyli nie jest tragicznie. Pozostaje tylko nieszczęsna kwestia VAT-u. Dla bursztynników sprowadzono taka możliwość praktycznie od 2018 r. więc można rozpoznać tamat. Wtedy pozostaje tylko nasz VAT krajowy, cło i akcyza. Outback 2,4 DIT wyjdzie drogo, ale ciekawie może być z nowym Forkiem Sport z silnikiem 1.8 DIT. Jeśli VAT wyjdzie neutralnie, zostanie wyłącznie cło i niewielka akcyza. Cała zabawa może się zrobić całkiem opłacalna. Logistycznie też nie powinno być problemów przy sprowadzeniu z Kaliningradu. 

 

P.S. W tej chwili Forek 2.5 w wersji TOP kosztuje w Kaliningradzie poniżej 150 tys. zł. Gdyby podobną cenę zachowała wersja 1.8 DIT to przy doliczeniu ok. 20 tys. opłat nadal jesteśmy poniżej ceny katalogowej e-boxera. Jak mieszkam w Gdańsku to mogę też co pół roku podjechać do ich ASO na przegląd, przynajmniej zakupy księgarsko - kulinarne zrobię :)

Edytowane przez Kristofor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kristofor napisał:

kosztuje w Kaliningradzie poniżej 150 tys. zł. (...) przy doliczeniu ok. 20 tys. opłat

 

Nie wiem, jak liczysz - ale masz do zapłacenia (narastająco) :

10% cła 

23% VAT 

3.1% akc

Czyli 39.5% = ca. 40% od 150tys. to raczej 60tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Fala napisał:

 

Nie wiem, jak liczysz - ale masz do zapłacenia (narastająco) :

10% cła 

23% VAT 

3.1% akc

Czyli 39.5% = ca. 40% od 150tys. to raczej 60tys...

Dokładnie tak, ale należy założyć że kupując nowe auto na eksport doprosisz się o zwrot VAT w Rosji, inaczej to nieopłacalne. Dlatego piszę że VAT będzie neutralny, no prawie bo tam jednak 18 %. Można więc założyć 10 % cło, 23 % VAT od x + 10 %, odjąć 18 % od x, do tego 3,1 akcyza. Wtedy lepiej się kalkuluje, tylko jak zauważył @eddie_gt4kluczowa jest kwestia czy i jak Cesarstwo VAT zwróci.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...