Skocz do zawartości

Stukanie (chyba) w zawieszeniu.


Trigger86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Mam taki mały problem z moim Outbackiem. 

Dzisiaj zauważyłem dziwny objaw podczas wjezdzania w nierówność  przy mocno skręconych kołach. Otóż objawia się takim metalicznym dźwiękiem. Tak jakby młotkiem o kowadlo uderzyć. Ostatnio została zregenerowana maglownica, wymienione tylne tuleje wahaczy przednich, sworznie, gumy i łączniki stabilizatora. Czyli prawie wszystko.

Ponadto ostatnio podczas ruszania i jazdy np po rondzie usłyszałem lekkie terkotanie przegubu. 

Czy może być tak że przegub ma taki już luz, że 

na nierowniaciach też daje o sobie znać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak istotnie być. jeśli to luz na przegubie to siła stuku będzie bezpośrednio zależeć od położenia kierownicy (najczęściej bieżnia przegubu wybija się nie równomiernie)

 

Amortyzatory i ich mocowania są do sprawdzenia.

 

trykotanie natomiast może być związane z wiskozą wewnątrz tylnego dyfra bądź skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SubaruLPG napisał:

może tak istotnie być. jeśli to luz na przegubie to siła stuku będzie bezpośrednio zależeć od położenia kierownicy (najczęściej bieżnia przegubu wybija się nie równomiernie)

 

Amortyzatory i ich mocowania są do sprawdzenia.

 

trykotanie natomiast może być związane z wiskozą wewnątrz tylnego dyfra bądź skrzyni biegów

Dzięki za odpowiedź. Tak czy inaczej trzeba tam zajrzeć żeby zniwelować to w zarodku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...