Jump to content

Napęd WRX roznice od "standardowej" wersji GH?


Recommended Posts

Szukałem po forum, albo nie umiem google-fu, albo ciężko znaleźć informacje. Dla przykładu wziąłem Lanosa, (GH)

czy poza tym, że sam motor jest uturbiony, ma inne zawieszenie, hamulce itd, czy są jakieś różnice w samym napędzie? (zakładam, że są, ale nie umiałem znaleźć informacji jakie)

 

Czy ktoś użytkuje GH 2.0NA? Słyszałem opinie że "ło panie, sto pisiont kunia w napędzie na 4? tożto nie będzie jechać..."

 

pytanie głównie z ciekawości

Link to post
Share on other sites

Ja może się wypowiem na temat tego lanosa wolnossącego;

 

Zależy do czego porównasz to niejechanie. Ja zacząłem przygodę z Subaru od 160 koni w hawku i myslalem, ze "nawet to szybkie".  Później był forek turbo który mocno to zweryfikował, wrx/sti z przyspieszeniem poniżej 5 do setki (trochę modów), który w ogóle o pojęciu prędkości nauczył mnie bardzo wiele... no i  pewnego dnia dostałem zastępczego lanosa, 2.0 N/A.

Osobiście nie widzę sensu zakupu tej konfiguracji auta.  Ło Pane, 150 konia w awd? to nie bedzie jechać. Co ciekawe, w hawku(GD) zupełnie inaczej odczuwało się to marne 160 koni. Może uczulenie na ramki w szybach, nie wiem, ale ja tego silnika w tym aucie zdecydowanie nie polecę.

 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, 1uq napisał:

Czy ktoś użytkuje GH 2.0NA? Słyszałem opinie że "ło panie, sto pisiont kunia w napędzie na 4? tożto nie będzie jechać..."

To ja wtrącę swoje 3 grosze, tylko na temat Legacy 2.0NA 165km i powiem że nie jedzie jak bym się spodziewał przed zakupem. Ze świateł Golf lub Skoda TDI potrafi odjechać.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie wszystko będzie szybsze od mojego samochodu. Jeśli zależy Ci na spokojnym daily to nawet 125km wystarczy. Tylko że jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli ktoś się przesiądzie z wolnossaka do turbo to mu później zawsze będzie brakowało mocy.

Ale koledze chodzi o różnice w samym przeniesieniu mocy na koła. Nie o silniki. Przełożenia, wiskoza, ewentualnie DCCD.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...