Skocz do zawartości

Szum przy szybie kierowcy


mawrot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Borykam się z problemem szumu na uszczelce drzwi kierowcy  Forester II 06 - dokładnie jest to odcinek od początku uszczelki drzwi do wysokości głośnika ( kawałek nad głośnik ) jak docisnę uszczelkę do szyby szum w miarę zanika -  miejsce trochę trudno dostępne i  nie bardzo wiem co z tym robić  . A  może ktoś kupował  / wymieniał całą uszczelkę .

 

Z góry dziękuję za jakaś wskazówkę

 

Pozdrawiam
Mateusz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki patent, że do wnętrza tej długiej uszczelki wsuwało się silikonowy wężyk (taki sztywny), który powodował, że zmęczona życiem uszczelka lepiej dolega do szyby i mniej szumi. Nigdy tego nie testowałem, a opinie były różne. Nic to nie kosztuje więc spróbować można. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant budżetowy, dla leniwych. Siedząc w aucie otwórz szybę, złap za górną część tego gumowego trójkąta z lusterkiem - narożnik i ściśnij palcami lekko pociągając do siebie. Potrzymaj tak z 3 sekundy, zamknij szybę. Problem rozwiązany na kilka godzin. Przy odrobinie wprawy można to zrobić nawet w czasie jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, coocer napisał:

Podobno działa i nic nie szumi :)

 

Wygląda solidnie, dobrze by było sprawdzić przepuszczalność światła żeby nie stracić przypadkiem dowodu rejestracyjnego ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć , problem rozwiązany  poprzez zaciśnięcie uszczelki tak jak pokazano na filmie  , tylko ze dzień przed przystąpieniem do pracy silniczek podnoszenia szyby się skończył .
Próbowałem do regenerować ale nic to nie dało  podziałało jeden dzień i padło  - zamówiłem nowy zestaw podnoszenia + silniczek .

 

 

Dzięki  za Pomoc  !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...