Skocz do zawartości

Forester SG MY06 - klimatyzacja


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ogarniam klimę  w forku,

Muszę wymienić chłodnice bo jest w kiepskim stanie (korozja na złączach węży). Jakiej firmy polecacie aby chwilę wytrzymała ?

 

Ponadto muszę wymienić przewód ten taki cienki co wchodzi do nagrzewnicy w środku, czy wiecie gdzie coś takiego można zdobyć w nienagannym stanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, halinka napisał:

Witam

 

Ogarniam klimę  w forku,

Muszę wymienić chłodnice bo jest w kiepskim stanie (korozja na złączach węży). Jakiej firmy polecacie aby chwilę wytrzymała ?

 

Nie tak dawno, bo może z 1,5 miesiąca temu wymieniałem skraplacz z osuszaczem na Nissens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super więc kupię jedną z nich, większy mam problem z przewodem aluminiowym, który wychodzi z chłodnicy i wchodzi do środka, ten najdłuższy cały aluminiowy, z czujnikiem.

Czy ktoś się orientuje gdzie takie coś można dostać ? (patrzyłem po używkach ale praktycznie nie ma)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, halinka napisał:

większy mam problem z przewodem aluminiowym, który wychodzi z chłodnicy i wchodzi do środka, ten najdłuższy cały aluminiowy, z czujnikiem.

Czy ktoś się orientuje gdzie takie coś można dostać ? (patrzyłem po używkach ale praktycznie nie ma)

 

Nie orientuje się, ale może są spece, którzy robią i zakuwają takie przewody :hmm:ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly przewód jest aluminiowy i rozchodzi się o końcówkę która wchodzi do chłodnicy. Ale powoli to ogarniam, tzn. czekam na nową chłodnice, a stary przewód będę musiał regenerować (spolerować i uzupełnić wżery w aluminium) przynajmniej taki mam plan

Edytowane przez halinka
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rurki ogarnięty nie było tak źle jak myślałem, gorsze było gniazdo w chłodnicy, ale chłodnica idzie nowa.

 

Czy zna ktoś wymiary oringow OEM jakie powinny iść do układu klimatyzacji ? (3 rurki, to 6 oringów)

Czy oemowe oringi klimatyzacji  były w Subaru koloru czarnego ? Patrząc po uniwersalnych do klimy to są zielone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...